Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Karacabey Belediyesi ‘Yaz Spor Okulları’na yoğun ilgi
a aa
Tarih : 27 Haziran 2018 13:55
Karacabey Belediyesi ‘Yaz Spor Okulları’na yoğun ilgi
Karacabey Belediyesi ‘Yaz Spor Okulları’na yoğun ilgi
reklam
 • Karacabey Belediyesi tarafından, ‘Sportif Kent Karacabey’ hedefi doğrultusunda hayata geçirilen projelere her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor.

 

 • 7’den 70’e tüm ilçe halkından tam not almayı başaran ‘Yaz Spor Okulları’na başvuruların devam ettiği açıklanırken, kurslar arasında yüzme, basketbol, voleybol, futbol ve güreş branşlarının yer aldığı bilgisi verildi.

 

Karacabey Belediyesi’nin ilçe halkını sporla bütünleştirme yönünde hayata geçirdiği ve 7’den 70’e ilçe sakinlerinin de büyük ilgi gösterdiği ‘Yaz Spor Okulları’nda kayıtlar tüm hızıyla sürüyor.

Karacabey Belediyesi’nden yapılan açıklamada, ‘Karacabey Belediyesi Yaz Spor Okulları’ projesi kapsamında, 6 – 16 yaş grubuna yönelik yüzme kurslarının Atatürk Kültür Parkı Kapalı Yüzme Salonu’nda gerçekleştirildiği bilgisine yer verilirken, turizm beldesi Yeniköy’de de basketbol, voleybol,güreş ve futbol branşlarında kurslar düzenlendiği ifade edildi.

İlçe sakinlerindentam not almayı başaran ‘Yaz Spor Okulları’na başvuruların devam ettiğini belirten Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, hayata geçirdikleri projelerle ilçede adeta bir spor ve sporcu patlamasının yaşandığını ve lisanslı sporcu sayısını da 4 yılda 300’den 8 bine ulaştırdıklarını söyledi.

Bugüne dek spor okullarına gösterilen ilginin kendilerini oldukça mutlu ettiğini dile getiren Özkan, ilçe sakinlerini sporla buluşturma hedefiyle yenilikçi çalışmalar gerçekleştirmeye devam edeceklerini kaydetti.

 ‘Sportif Kent’ olma hedefimize kararlılıkla yürüyoruz

Tüm yaş gruplarına yönelik düzenlenen kurslara kadın erkek, genç yaşlı demeden herkesin katılabildiğini ifade eden Başkan Özkan, “Karacabey’in her yönüyle sahip olduğu yüksek potansiyeli, somut adımlarla hayata geçirmek adına sürekli olarak yenilikçi projeler geliştiriyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana hedeflerimiz arasında önemli bir yer tutan ‘Sportif Kent’ olma hedefi doğrultusunda da kararlı adımlarla ilerlemeye devam ederken, bu noktada vatandaşlarımızın projelere gösterdiği ilgi bizleri gelecek adına çok daha fazla umutlandırıyor. ’Yaz Spor Okulları’ kapsamında farklı branşlarda düzenlenen kursların Karacabeyliler ve sağlıklı nesillerin topluma kazandırılması açısından faydalı sonuçlar ortaya çıkaracağına inanıyorum” dedi.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • Yarın kar geliyor!

   Yarın kar geliyor!

   Karacabey’de hafta içi yükselen sıcaklık hafta sonu sert düşecek! Yarın kar yağışı geliyor. Karacabey’de bugün havanın yer yer etkili olacak yağmurla birlikte sıcaklığın 13 derece olacağı bildirildi....

  • Başkan ve meclis üyeleri belirlendi!

   Başkan ve meclis üyeleri belirlendi!

   Karacabey'de resmiyet kazanan belediye başkanı adayları ve meclis üyesi adayları belli oldu. Partilerin, İlçe Seçim Kurulu'na verdikleri isim listesi tarihinin Salı günü sona ermesiyle adayların adaylıkları...

  • “Karacabey’i ve Bursa’yı kazanacağız”

   “Karacabey’i ve Bursa’yı ...

   Karacabey Millet İttifakının Belediye Başkanı Adayı Ayhan Tayfur ile Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey Salı günü Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi'nde seçmenlerle buluştu. Coşkunun tavan yaptığı...

  • İMKB’den Mehmetçiğe mektup var!

   İMKB’den Mehmetçiğe mektup var!

   Karacabey İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin yazdıkları mektuplar Şırnak/Silopi-Siyahkaya Karakolu'na ulaştı. İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Fizik Öğretmeni Nurcan...

  • Matlı’dan Ziraat Bankası’na teşekkür

   Matlı’dan Ziraat Bankası’...

   Bursa Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi, Karacabeyli İşadamı Özer Matlı, Ziraat Bankası'nın üye iş yeri müşterilerine kredi kartı komisyonlarında yüzde 0.85'e, banka...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR