Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Kamuoyunu kandırıyorlar!
a aa
Tarih : 31 Temmuz 2009 0:00
Kamuoyunu kandırıyorlar!
Kamuoyunu kandırıyorlar!
reklam

Uğur Dershaneleri Karacabey Şubesi Kurucusu Mehmet Yıldız, özel bir öğretim kurumunun hazırladığı ilan ve reklam broşürleriyle kamuoyunu yanlış bilgilendirdiğine dikkat çekti.
            Karacabey’de okumayan bir öğrencinin, Karacabey birincisi gibi gösterildiğine işaret eden Yıldız, etik dışı bu yaklaşımın eğitim camiasına yapılan büyük haksızlık olduğunu savundu.
            Yıldız ayrıca, bu özel öğretim kurumunun Karacabey genelinde ilk 10’a giren öğrencinin 6’sını kendilerinde göstermesini üzüntü verici bulduğunu kaydetti.
            Milli Eğitim Müdürlüğü’nün dün açıkladığı istatistiki bilgiler ışığında Karacabey’de ilk 10’a giren öğrencilerden 5’inin Uğur’lu olduğunun altını çizen  Yıldız, kamuoyunun bu tür yalan bilgilere kanmamasını istedi.
            Kurumların etik değerlere bağlı kalması gerektiğinin altını çizen Mehmet Yıldız, “İthal başarılarla değil de yerel bazdaki başarıların paylaşılması gerekir. Yanlış bilgiler sunarak kamuoyu kandırılmamalıdır. Yanlış yönlendirmeler sürerse, hakkımızı aramak için yasal yollara başvuracağız.
Her şey ortada!
Uğur Dershanesi Karacabey Şubesi öğrencilerimizden ÖSS’de Y-SAY 2 puan türünde Karacabey 1.si Bora Çakın, Y-EA 2’nin Karacabey 1.si Ekin Dilara Coşkun ve Y-SÖZ 2 dalında Mahsum Ece’nin ilçe birincisi olduğu Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilan edildi.
            Tüm bu gerçekler ortadayken, kamuoyunun yanlış yönlendirilmesine bir anlam veremiyoruz. Karacabey’de, ‘2009 SBS 9. Sınıflar 1. Yerleştirme’ sonunda dershanemiz yüzde 90 başarı yakalamıştır. SBS’ye giren 150 8. sınıf öğrencimizden 135’i Fen ve Anadolu Liseleri’nde okumaya hak kazandılar. İlçemizde Fen Liseleri’ni kazanan 9 öğrencimizden 5’inin Uğur’lu olması bizler için gurur vericidir. Türkiye’de en yüksek puanla öğrenci alan Ankara Fen Lisesi’ne öğrenci göndermemiz bizleri çok mutlu etmiştir. Bu başarılarda emeği geçen başta Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, tüm öğretmen ve velilerimize teşekkür ediyorum. Kamuoyunun bizi izlemeye devam etmesini, onlardan aldığımız güçle Karacabey’deki başarı çıtasını daha da yukarılara çekmek için çalışacağımızın bilinmesini istiyoruz” dedi.

Etiketler :

DİĞER GENEL HABERLERİ

  • Okul idarecilerinde görev yeri değişikliği

   Okul idarecilerinde görev yeri değişi...

   Türkiye genelindeki İl Milli Eğitim Müdürlükleri, 4 ve 8 yılını dolduran idarecilerin listesini yayınladı. Buna göre Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı Karacabey'de çok sayıda müdür ve müdür...

  • 69 Arap Tayı satışa çıkıyor

   69 Arap Tayı satışa çıkıyor

   Karacabey Karacabey Tarım İşletmesi Müdürlüğü'de 69 baş safkan Arap tayı, 23 Temmuz'da görücüye çıkacak. Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne bağlı Malatya'nın Akçadağ ilçesindeki Sultansuyu Tarım İşletmesi...

  • Bay’dan sürücülere kritik MTV uyarısı

   Bay’dan sürücülere kritik MTV uy...

   Karacabey Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Ramazan Bay, 2019 yılına ait Motorlu Taşıtlar Vergisi 2'inci taksitinin 31 Temmuz 2019 Çarşamba günü mesai bitimine kadar ödenmesi gerektiğini...

  • ASGD’NİN SAHTE PASAPORT SKANDALI!

   ASGD’NİN SAHTE PASAPORT SKANDALI!

   Merkezi Bursa'da bulunan Anadolu Spor Gazetecileri Derneği, (ASGD) tarafından düzenlenen, 'Anadolu'dan Balkanlara Uluslararası Kültür Köprüsü' gezisi adı altında gazeteci olmayan 37 kişiye özel Hizmet...

  • Perinçek; “S-400’LER yeni dünyanın kuruluşunu bildirmektedir”

   Perinçek; “S-400’LER yeni...

   Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Türkiye Atlantik'in baskılarına boyun eğmeyeceğini bir kez daha göstermiştir. Türkiye, Atatürk Devrimi'ni tamamlayacağı Avrasya iklimine yerleşmektedir. S-400 bu...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR