“Kadınlarımızın elinin değdiği her yer çiçek açıyor”

Karacabey AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Özenli ve Yönetim Kurulu Üyeleri, seçim gözetmeksizin hız kesmeden çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz ay kırsal mahallelerdeki girişimci ve üretken kadın derneklerinin konuğu olan AK Parti Kadın Kolları şimdi de ilçede hizmet veren bayan esnaflara ziyaretlerini sürdürüyor.
Türkiye’nin gündeminde seçim olmamasına karşılık, AK Parti olarak her zaman vatandaşın ve esnafın yanında olduklarını belirten Başkan Özenli ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri, gerek sosyal sorumluluk projeleri gerekse de esnaf ve ev ziyaretleriyle sahada olmaya devam edeceklerini söyledi.
“Kadınlarımız artık her yerde, en zor işleri bile başarabiliyorlar”
Kadınların her alanda olmalarından duydukları mutluluğu dile getiren Başkan Özenli, “Kadınlarımız her platformda başarılı olabildiklerini kanıtlamışlardır. Kırsal mahallelerimizdeki girişimci ve üretken kadın derneklerimize destek amaçlı gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimizin ardından şimdi de ilçemizdeki bayan esnaflarımızın yanında oluyoruz. Kadınlarımız açtıkları dükkân ve mağazalarda tüm işleri başarıyla yerine getirebiliyorlar. Bizler de AK Kadınlar olarak hemcinslerimizi ziyaret ederek onlara moral verip, hem talep ve önerilerini dinledik, hem de görüş alışverişinde bulunduk. Ziyaretlerimiz çok olumlu geçti. Karacabeyli kadınlar artık evlerinde oturmuyor hem aile ekonomisine hem de ülke ekonomisine katkı sunmak, ekonomik özgürlüklerini kazanmak için iş yeri açıyor, para kazanıyor. Kadınlarımız artık kendi ayakları üstünde duruyor. İlçemizdeki bayan esnaf sayısında büyük artış olduğunu görmek bizlere onur veriyor. Kadınların iş gücüne katılımı, sürdürülebilir kalkınmanın da en önemli unsurlarından biridir. Kadın isterse her şeyi başarabilir, annelik de yapar ticaret de yapar. Esnafımız toplumun nabzını tutan yerlerdir bu sebeple büyük bir önem arz eden bu ziyaretlerimizi aksatmadan sürdürüyoruz. Bayan esnaflarımıza bizlere karşı göstermiş oldukları misafirperverlik içinde ayrıca teşekkür ediyoruz. Hepsine hayırlı işler, bol kazançlar diliyoruz. AK Parti olarak daha fazla girişimci kadının yetişmesi, iş dünyası içinde yer bulması için çok güçlü adımlar attık. Bugüne kadar binlerce kadın devlet desteğiyle iş hayatına atıldı. Kadınlarımızın elinin değdiği her yer çiçek açıyor. O yüzden partimiz, kadınlarımızın eğitim-öğretimden istihdama, sağlıktan aileye ve tüm meslek dallarında faaliyet göstermesi için her alanda destekçisi olmayı sürdürecek ve bizlerde her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz.
Millete hizmet yolunda kuruluşumuzun 17 yılını geride bıraktık. Bizler millete hizmeti şiar edinmiş bir partinin neferleriyiz. İlçemizde de tüm hızımızla durmadan, yılmadan, yorulmadan hizmete devam ediyoruz. Yaptığımız çat kapı ziyaretlerimiz ile yaşlılarımızın dualarını alıyoruz, ihtiyacı olan ya da bir sıkıntısı olan ailelerimize elimizden geldiğince yardımlarımızı ulaştırıyoruz. Engellilerimiz ile onların aileleri ile buluşuyoruz. Hasta, yaşlı, bebek ve esnaf ziyaretlerimize devam ediyoruz. Bizim ki bir hatır bin gönül almak, biz onlarla hayatı paylaşıyoruz, biliyoruz ki paylaştıkça çoğalıyoruz. Her türlü önemli günde etkinliklerimizle her zaman 7’den 70’e vatandaşlarımızın yanında oluyor, toplumuzun her kesimine ulaşıyoruz. Daima millet, daima hizmet için çıktığımız bu kutlu yolda hep birlikte çalışıyoruz.
Bizler seçimden seçime değil, yılın her günü çalışma ve vatandaşlarımız ile gönül birliği ruhuna sahibiz. Memleket işi gönül işi diyerek çıktığımız bu yolda Rabbim bizleri mahcup etmesin.” açıklamalarında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir