Karacabey Meltem Gazetesi
» 
İyi Parti’de gençlik Berberoğlu’na emanet!
a aa
Tarih : 08 Mart 2018 16:32
İyi Parti’de gençlik Berberoğlu’na emanet!
İyi Parti’de gençlik Berberoğlu’na emanet!
reklam

İyi Parti Karacabey Gençlik Kolları’nda Başkan Şevket Berberoğlu oldu. Genel Merkez tarafından ataması yapılan İYİ Parti Karacabey İlçe Başkanlığı Gençlik Kolları Başkanı Şevket Berberoğlu’nun görevine başladığı, teşkilatlanma ve örgütlenme konusunda çalışmalarına start verdiği öğrenildi.
Yeni kayıt ve görevlendirme işlemlerinin sürdüğünü, üye olmak isteyen gençleri İYİ Parti Karacabey Bürosu’na beklediklerini duyuran İlçe Gençlik Kolları Başkanı Şevket Berberoğlu ayrıca, www.iyipartikaracabey.com internet adresinden de üye olunabileceğini kaydetti.
İlk açıklamasını yapan İlçe Gençlik Kolları Başkanı Şevket Berberoğlu, İYİ Parti’nin gücünü milletten alan siyasi bir kuruluş olduğunu söyledi. Berberoğlu, “İYİ Parti’nin sahibi aziz Türk milleti ve parti üyeleridir. İYİ Parti, her Türk vatandaşının hak ve hukukunu gözetmeyi ve korumayı görev olarak kabul eder.” dedi.
Berberoğlu, şu ifadelere yer verdi: “İYİ Parti; Türk milletinin ülkesi ve devleti ile bölünmez bütünlüğünü korumayı, Kurtuluş Savaşı’mızın eşsiz kahraman başkomutanı, Cumhuriyeti’mizin kurucusu büyük önder Atatürk’ün ilkelerini esas almayı, Türkiye Cumhuriyeti’ni milletler topluluğunun bağımsız, egemen, şerefli ve itibarlı bir üyesi olarak etkin bir bölgesel güç ve lider ülke yapmayı; böylece bölge ve dünya barışına katkıda bulunmayı amaç edinir. Cumhuriyetimizin kurucu iradesine bağlı olarak, Anayasa’nın ilk dört maddesinde yer alan temel niteliklerin varlığını devletimizin bekasının teminatı olarak kabul eder.
Demokrasi, insan hakları, adalet, eşitlik, özgür düşünce, hür irade, liyakat, bağımsız ve tarafsız yargı, denge ve denetim sistemleri gibi demokratik hukuk devletlerinin temel kavram ve ilkelerini benimser. Evrensel İnsan Hakları Beyannamesi ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ndeki ölçütlerin, bireysel hak ve hürriyetlerin gerçek manasıyla ve evrensel değerler kapsamında uygulanmasına çalışır. Egemenliğin kayıtsız şartsız Türk Milleti’ne ait olduğu, kuvvetler ayrılığının tesis edildiği, hukukun üstünlüğü ilkesinin özümsendiği bir devlet yapılanmasını zaruri görür. Bunun için çok partili demokratik parlamenter sistemin geliştirilerek uygulanması gerektiğine inanır.
Türk tarih ve kültürünün süzgecinden geçerek günümüze taşınmış değerler ile bu değerleri temsil eden Ahmet Yesevi, Hacı Bektaş Veli, Mevlana ve Yunus Emreler’in anlayış ve felsefesi yolumuzu aydınlatır. İfade, inanç, din ve teşebbüs hürriyetini vazgeçilmez ilkeler olarak kabul eder. Laikliği din ve vicdan hürriyetinin teminatı olarak görür.
Milli geliri daha hızlı büyüterek refahı artırmayı, adil paylaşım ile refahın tabana yayılmasını ve toplumsal huzuru artırmayı hedefler. İktisadi değer ve kaynaklarımıza sahip çıkar ve en verimli şekilde değerlendirir.
Milli ve manevi değerlerimizi yaşatmaya, çağdaş gelişmiş ülkelerin ittifakla kabul ettiği evrensel değerlere katkı sağlamaya; ülkemizde bilim, sanat, estetik gibi medeni değerleri geliştirmeye; insan yetiştirme düzenimizi nitelik ve nicelik olarak en ileri ülkelerin seviyesinin üzerine çıkarmaya; siyasetin ahlak zemininde yapılmasına, devletin temeli olan adaletin güçlendirilmesine; bu ilkelerle insanlarımızın daha huzurlu, mutlu ve özgür yaşamasını temin etmeyi hedefler.
Ülkemizin geleceği ve gençliğin tüm sorunlarına çözüm getirebilmek için tüm gençlerle projeler üretmek; işsizliğe, gelecek kaygısına son verebilmek için el ele, omuz omuza çalışmak ve İYİ Parti’de olmak ayrıcalığını ve onurunu yaşama hazzını tatmalarını tüm Karacabeyli gençlerin yaşaması dileğiyle.”
Berberoğlu ayrıca, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “İyi Medeniyet Demektir ve Bu Yolun Taşlarını Sadece Cesurlar Döşer” söyleminden yola çıkarak tüm Karacabey gençliğini İYİ Parti’ye üye olmaya davet etti.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • CHP’DE İSTİFA DEPREMİ!

   CHP’DE İSTİFA DEPREMİ!

   *CHP'de "Sinan sorunu " olduğunu ve zaman yitirilmeden önlem alınması gerektiğini söyleyen partililer haklı çıktı. Karacabey Cumhuriyet Halk Partisi'nde, 3.5 ay önce yapılan şaibeli bir kongreyle işbaşına...

  • GÜZEL’DEN KOÇ ŞİŞLEME

   GÜZEL’DEN KOÇ ŞİŞLEME

   *Mahkeme sonucu beklenmeden kendisine kol saati gönderildiğini ancak, Yargıtay'ın oyunu bozmasından sonra Ergün Koç'un komik durumlara düştüğünü söyleyen Orhan Güzel, "N'olcak şimdi?" dedi. Karacabey AKP...

  • Koç’a, İdris Naim Şahin desteği!

   Koç’a, İdris Naim Şahin desteği!

   Bu yazı 13 Şubat 2013 günü yayınlandı… Karacabey AK Parti Belediye Meclis Üyesi Orhan Güzel, eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in, görevini kötüye kullandığı için 8 ayrı dosya üzerinden yargılanmakta...

  • Karacabey altyapısını güçlendiriyor

   Karacabey altyapısını güçlendiriyor

   *Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, BUSKİ yetkilileri ile makamında bir araya geldi. Yetkililerle ilçedeki altyapı çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunan Özkan, “Geçen yıl başlayan altyapı...

  • Trafo hırsızlarına baskın

   Trafo hırsızlarına baskın

   Karacabey Dağkadı bölgesi soğuk hava deposunda trafo hırsızlığı yapan 2 kişi tutuklandı. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, son zamanlarda trafo, haberleşme ve evden hırsızlık olaylarının artması üzerine...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR