İYİ Parti’de delege seçimleri başlıyor!

İYİ Parti Karacabey İlçe Teşkilatı’nda delege seçimleri, planlandığı şekilde bu hafta sonu 19 Ocak 2020 Pazar günü saat 10.00 – 18.00 arasında İlçe Başkanlığı Binası’nda gerçekleştirilecek. İlçe Başkanı Erdem Uğur, “Tüm üyelerimizi yapılacak olan delege seçimlerine özgürce oy kullanmaya davet ediyorum.” dedi.

İYİ Parti’de delege adaylarının müracaatları da devam etmektedir. Bu kapsamda İYİ Parti Karacabey İlçe Teşkilatı Kurucular Kurulu Üyeleri’nden Nuri Karaca ve Saim Doğru da, İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek, delege olmak için başvurularını yaptı. İlçe Başkanı Erdem Uğur, bu konuda yaptığı kısa değerlendirmede, “Bu iki duayen siyasetçinin ziyaretleri ve desteği bizler için çok önem arz etmektedir.” ifadesini kullandı.

Öte yandan, İYİ Parti Gençlik Kolları Başkanlığı’na Karacabey’de fotoğrafçığı ile bilinen Caner Karamer’in atandığı bildirildi. İlçe Başkanı Erdem Uğur, “Sayın Caner Karamer’in güçlü bir yönetim oluşturarak Karacabey gençliğine büyük hizmetleri olacağına inanıyorum. Teşkilatımıza ve kendisine hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Son olarak 19 Ocak’ta yapılacak delege seçimleriyle ilgili konuşan İYİ Parti İlçe Başkanı Erdem Uğur, “Karacabey’e bağlı 85 mahalleyi temsil edecek 400 delegemizi belirleyeceğiz. Şubat ayının sonlarında da Olağan Kongremizi gerçekleştireceğiz. Karacabey’de partimize kayıtlı üyelerimiz, özgür iradesini kullanarak, mahalle delegesi olabilmek için müracaatlarını yapmaktadırlar. Bu gün itibariyle yeterli müracaat olmuştur. Mahalle delegesi olabilmek için yoğun talep olmakta, bu durum bizleri de ayrıca memnun etmektedir.

Karacabey halkında, İYİ Parti’ye karşı büyük bir katılım vardır. Üye kayıtlarımız devam etmektedir. Bu teveccüh her geçen gün artmakta ve bizleri mutlu etmektedir. Partimize gönül veren ve destekleyen halkımız gücümüze güç katmaktadır. Daha güçlü ve katılımcı olunması maksadıyla her mahalleyi temsil edecek delege seçimleri, İYİ Parti Tüzüğü gereğince yapılacaktır. Delege seçimlerinde hukuk, özgür irade ve demokrasi ön planda olacaktır. Delege seçimleri neticesinde, İYİ Parti Karacabey’de kurumsal kimliğini daha da güçlendirecektir.

Yeni seçilecek olan delegeler, yeni ilçe yönetimini belirleyecekler. Yeni oluşacak olan yönetim; Karacabey’de İYİ Parti’yi daha da kuvvetlendirecektir. Delege seçimlerinin demokrasi şöleni halinde geçeceğine inanıyorum. Tüm üyelerimizi yapılacak olan delege seçimlerine özgürce oy kullanmaya davet ediyorum.” şeklinde sözlerini noktaladı.

Öte yandan, İlçe Başkanı Erdem Uğur, açıklamasında yeniden aday olup olmayacağı ile ilgili net bir bilgi vermedi. Ancak parti içinden edinilen bilgiye göre Erdem Uğur’un ilçe başkanlığına aday olmasının güçlü ihtimal olduğu vurgulandı. Teşkilatta ayrıca bazı isimlerin başkanlık için nabız yokladıkları öğrenildi. Delege seçimlerinin ardından netlik kazanması beklenen adaylar arasında mevcut İlçe Başkanı Erdem Uğur, Belediye Meclis Üyesi Adnan Akın, eski İl Yöneticisi Fatih Karabatı ile İl Yöneticisi Hüsamettin Alp’in olduğu parti içi kulislerde dillendiriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir