Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
İşcan’dan müjde; Yeniköy Yolu’nda mutlu son!
a aa
Tarih : 09 Ağustos 2019 8:10
İşcan’dan müjde; Yeniköy Yolu’nda mutlu son!
İşcan’dan müjde; Yeniköy Yolu’nda mutlu son!
reklam

AK Parti Karacabey İlçe Başkanı Ertem İşcan, özellikle yaz sezonunda nüfus yoğunluğu 100 bini bulan ilçenin tatil incisi Yeniköy’ün Karacabey ile olan bağlantı yolunun 2020 yatırım planına alınarak bir an önce genişletme çalışmalarına başlanacağını müjdeledi. Önceki gün Karacabey’e gelerek bir dizi incelemelerde bulunan Ulaştırma Bakanlığı Karayolları 14. Bölge Müdürü Mehmet Aşık, ilçenin bu önem arz eden sorununun en kısa zamanda çözüleceğini bildirdi.
AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ve AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan’ın konuğu olarak Karacabey’e çıkarma yapan Karayolları 14. Bölge Müdürü Mehmet Aşık; ilk olarak ilçenin ova köyleri yolunu, daha sonra Devlet Hastanesi kavşağını ve ardından da Yeniköy yolunda incelemelerde bulundu.
Ovaköyleri yolu tamamlanıyor
Bursa’ya yeni atanan Karayolları 14. Bölge Müdürü Mehmet Aşık, Karacabey’in yarım kalan ve Okçugöl’e kadar uzanan 27 km’lik ova köyleri yolunun tamamlanması konusunda Ova Hamidiye Mahallesi’nde Sazlıca, Beylik, Eskisarıbey, Ortasarıbey, Yenisarıbey, Ovahamidiye, Ovaesemen Muhtarları ile bir araya geldi. Bölge Müdürü Aşık söz konusu yolun 15 km’lik kısmının daha önce yapıldığını kalan 12 km’sinin ise yapılacağını söyledi. Bunun üzerine AK Parti İlçe Başkanı İşcan ise kalan 12 km’lik yolun Karacabey sınırını kapsayan 6 km’lik kısmının acil olarak genişletilmesi gerektiğini vurguladı. Bölge Müdürü Aşık da bununla ilgili bir an önce çalışma yapacaklarını bildirdi. Öte yandan bu yolla ilgili muhtarların da muvafakat sorunu bir an önce çözmeleri istendi.
Hastane kavşağına alt geçit talebi
Daha sonra heyet ölümlü kazaların sıkça meydana geldiği Karacabey Devlet Hastanesi kavşağındaki üst geçitte incelemelerde bulundu. AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan söz konusu kavşağa alt geçit yapılmasının gerekli olduğunu vurguladı. Mehmet Aşık da, bu konuda kot ve ölçüm çalışması yaptıktan sonra alt geçidi gündemine alacaklarını söyledi. Aşık ayrıca var olan üst geçitten de hastane bahçesine merdiven indirileceğini de sözlerine ekledi.
Yeniköy yolu 2020 yatırım planında
Ardından heyet, ilçenin önemli sorunlarından olan Karacabey-Yeniköy yolunun genişletilmesi ile ilgili Akçasusurluk, Bayramdere ve Boğaz Mahallesi Muhtarları ve köy halkı ile istişarelerde bulundu. AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan ile 14. Bölge Müdürü Mehmet Aşık’a taleplerini ileten muhtarlar ve mahalle sakinleri Yeniköy yolunun bir an önce düzenlenmesini istedi. Bu konuda gerekenin yapılacağını söyleyen AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, “Karacabey-Yeniköy arası 26 kilometrelik yol genişletme çalışmasının 2020 yatırım planına alarak yol çalışmasını en kısa sürede tamamlayacağız. Konunun öneminin farkındayız. Çünkü Karacabey’in turizm incisi olan Yeniköy’ümüz sadece ülkemizin değil dünyanın endemik turizm bölgelerinden birisi olarak adeta cazibe merkezi haline gelecektir. Karacabey’i özellikle tarımsal kalkınma ve turizmde önemli bir noktaya taşıyacak ve bölgemizdeki vatandaşlarımızın beklentisi olan ulaşım yatırımını hayata geçirmek adına süreci yakından takip ediyoruz.” dedi.
Belediye Başkanı Ali Özkan da bu zamana kadar Bursa Büyükşehir Belediyesi’yle de uyum içinde çalıştıklarını, Yeniköy’e çok hizmet ettiklerini ve bölgenin turizmde kalkınması adına gereken ne varsa yapmaya devam edeceklerini vurguladı.
Karayolları 14. Bölge Müdürü Mehmet Aşık, söz konusu yatırımın 2020 planına alınması ile birlikte Karacabey Yeniköy yolunun genişletilmesi çalışmalarına bir an önce başlayacaklarını müjdeledi.
Liman sorunu çözülecek
Karacabey Bayramdere Yeniköy Limanı’nda da incelemelerde bulunan heyet balıkçıların beklenti ve taleplerini yerinde değerlendirdi. Balıkçıların Yeniköy Limanı’nın resmileştirilmesi, 4 metre olan liman derinliğinin 7 metreye çıkarılması ve çevre düzenlenmesi yönündeki talepleri ile ilgili konuşan AK Parti İlçe Başkanı İşcan, Yeniköy Limanı’nın daha uygun şartlarda hizmet vermesi noktasında Bölge Milletvekili Esgin ile birlikte süreci Ankara’da yakından takip ettiklerini söyledi.
Kurşunlu Mahallesi’nden teşekkür
Ziyaretler kapsamında Kurşunlu Mahallesi’ne de çıkarma yapan heyet burada vatandaşlarla bir araya geldi. Ziyaretle ilgili bilgi veren Başkan İşcan, “Mahalle sakinlerimiz ile tatilciler Büyükşehir Belediyemiz tarafından asfaltlanan 8.5 km’lik yolun Kurşunlu’ya ayrı bir güzellik kattığını belirterek Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a teşekkür etti. Ayrıca burada ormancılarımızın da sorunlarını dinledik. Çözüm konusunda gerekenlerin yapılacağını ifade ettik. Ardından Akçasusurluk, Boğazköy ve Kurşunlu Mahallerimizde hasta ve hane ziyaretleri gerçekleştirdik” diye konuştu.
Belediyespor’un her zaman yanındayız
Son olarak Karacabey Belediyespor’u da tesislerde ziyaret eden heyet, yeni sezon öncesi teknik heyet ve futbolculara başarılar diledi. Antreman sahalarının bitirilmesi konusundaki talepleri değerlendiren heyet tüm desteğin verileceğini söyledi. Burada kısa bir konuşma yapan Milletvekili Mustafa Esgin, “Karacabey Belediyemiz öncülüğünde spor şehri ilçemizde yapılan atılımlarla lisanslı sporcu sayımızı 200’den 7.000’lere çıkardık. 3. Lig’deki gururumuz Karacabey Belediyespor’un da her zaman yanındayız. Kulüp Başkanımız Uğur Koçak, yeni Teknik Direktörümüz Erdoğan Yılmaz ve genç kadromuzla inanıyorum ki geçtiğimiz sezonda yakaladığımız başarıyı taraftarımızın da desteğiyle daha iyi bir noktaya getirerek hep birlikte TFF 2. Lig’e çıkacağız” dedi.
Herşey Karacabey için
Ziyaretler hakkında konuşan AK Parti İlçe Başkanı İşcan, “İlçemizin her köşesinde, vatandaşlarımızın memnuniyeti ve ülkemizin hedefleri doğrultusunda ilk günkü heyecanla, canla, başla çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Yapılacak olan tüm projelerdeki çalışmaları yakında takip edeceğiz. Karacabey’in gelişmesi ve kalkınması adına gereken ne varsa yapılacaktır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.” ifadelerini kullandı.
İşcan son olarak, “Milli birlik ve beraberliğimizin en yüksek seviyede tezahür ettiği, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği, dargınlıkların, kırgınlıkların unutulduğu, hoşgörü ve barışın en yoğun şekilde yaşandığı özel günlerimizden Kurban Bayramı’na bir kez daha kavuşmanın mutluluk ve heyecanını yaşamaktayız. Bu vesileyle, şehit ailelerimizin, gazilerimizin, hemşerilerimizin ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı kutluyor, bayramın ülkemizle birlikte tüm dünya devletlerine barış, huzur, kardeşlik ve mutluluk getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • Vatan Partisi Diyarbakırlı annelerin yanında!

   Vatan Partisi Diyarbakırlı annelerin y...

   Vatan Partisi Karacabey İlçe Örgütü, geçtiğimiz Salı günü 'Diyarbakır Anneleri'ne destek vererek, HDP'nin kapatılması için imza masası açtı. İlçenin Pazaryeri önünde açılan imza kampanyasına Karacabeyliler...

  • Karacabey Mehmetçik için tek yürek oldu!

   Karacabey Mehmetçik için tek yürek oldu!

   Karacabey Belediye Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Fırat'ın Doğusuna düzenlediği Barış Pınarı Operasyonu'na destek vermek için vatandaşlarla bir araya gelerek Mehmetçik için tek yürek oldu. Karacabey...

  • KTSO ve KTB’den Barış Pınarı Harekâtı’na destek!

   KTSO ve KTB’den Barış Pınarı Har...

   Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü ile Karacabey Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Durmaz, Bursa Oda / Borsaları tarafından gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekâtı Ortak...

  • Muhsin Özdamar, eTwinning projesinde!

   Muhsin Özdamar, eTwinning projesinde!

   Karacabey Muhsin Özdamar Ortaokulu Türkiye genelinde farklı illerden 45 okul ile birlikte, eTwinning çatısı altında "Saygı (Respect)" projesine dahil oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden verilen bilgide...

  • Karacabey AİHL Bursa’da birinci

   Karacabey AİHL Bursa’da birinci

   Karacabey Anadolu İmam Hatip Lisesi, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı'nda Kalite Takip Sistemi (KTS) sürecinde toplam 545 puan ile Bursa birincisi oldu. Karacabey Anadolu İmam Hatip Lisesi, 2018-2019...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR