İşcan’dan 23 Nisan mesajı!

Karacabey AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, önümüzdeki Perşembe günü kutlayacağımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluşuna giden yolda önemli kilometre taşlarından olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100’üncü kuruluş yıl dönümünü ve tüm çocukların bayramını kutladı.
İşcan, “23 Nisan 1920, her yaştan ferdiyle vatanı, bayrağı, ezanı ve özgürlüğü için yılmadan mücadele eden aziz milletimizin yeniden dirilişinin ve şahlanışının timsalidir. Millî iradenin egemen kılındığı ve yarınlarımızın güvencesi en değerli varlıklarımıza çocuklarımıza eşsiz bir armağandır” dedi.
Milletin azimle, inançla, her bir ferdi ile verdiği mücadelenin başlatıldığı yer olan TBMM’nin önderliğinde, gücünü milletten alan bir devlet anlayışı ile Cumhuriyet’in ilan edildiğine işaret eden İşcan, açıklamasına şöyle devam etti: “Gazi Meclisimiz, tarihin her döneminde darbecilere, vesayet odaklarına karşı onurlu ve kararlı bir duruş göstermiş, millet iradesinden, demokrasi mücadelesinden taviz vermemiştir. 15 Temmuz’da ülkemize saldıran teröristler de Gazi Meclisimizi hedef almış, milli mücadelede olduğu gibi milletimizin güçlü iradesi ve feraseti karşısında bozguna uğramışlardır. Tehdit nereden gelirse gelsin, kadını, erkeği, genci, yaşlısıyla mücadele etmekten asla imtina etmeyen milletimiz, vatanını canı ve kanı pahasına müdafaa etmiştir. Bizlere düşen en büyük sorumluluk ve görev yarınlarımıza ışık tutan çocuklarımıza bu ruhu, bilinci aşılamak ve bu inançla yetiştirmektir.”
Çocuklara daha iyi bir gelecek, daha büyük, daha güçlü bir Türkiye bırakmak için tüm güçleriyle çalıştıklarını belirten İşcan, “Bu vesileyle İstiklal Harbi’mizin Başkomutanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşları ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yad ediyorum. Tüm dünya çocuklarının bu güzel bayramını gönülden tebrik ediyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız kutlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir