Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
HEM işbirliği toplantısı yapıldı
a aa
Tarih : 29 Eylül 2007 0:00
HEM işbirliği toplantısı yapıldı
HEM işbirliği toplantısı yapıldı
reklam

HEM işbirliği toplantısı yapıldı
*HEM işbirliği toplantısında Balaban, okuma yazma sorununun ortadan kaldırılmasının bir vatan borcu olduğunu vurguladı.
Karacabey Halk Eğitim Merkezi İşbirliği Komisyon Toplantısı önceki gün Endrüstri Meslek Lisesi C Blok Toplantı Salonu’nda yapıldı.
Halk Eğitim Merkezi’nin bir yıl içinde yapmış olduğu faaliyetleri ve gelecek yeni eğitim yılında nelerin yapılması konusunda düzenlenen toplantıya Kaymakam Dursun Balaban, Cumhuriyet Başsavcısı Fuzuli Aydoğdu, Emniyet Müdürü Varkın Suyuak, Jandarma Komutanı Yzb. Galip Erbil, Belediye Başkan Yardımcısı Meral Eren, Milli Eğitim Müdürü Hasan Turan, Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof.Dr.Ahmet Avinç, Sağlık Grup Başkanı Kutsal Altıntaş, İlçe Tarım Müdürü Erdoğan Ceylan, daire amirleri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Hasan Turhan, halkımızın ve kurumlarımızın istekleri doğrultusunda kurs ve seminerler açmaya devam edeceklerini belirtti. Turhan, “Kurumlarımızla yapılan işbirliği sayesinde Karacabey’de eğitim kalitesi her geçen yıl artmaktadır. Halk Eğitim Merkezi teknik ve sosyal kurslarla eğitime olan desteğini arttırarak sürdürecektir. Bunun yanında özürlü vatandaşlarımıza yönelik açtığı kurslarla da engelli gençlerimizin kendilerine olan özgüvenlerini kazanmasında çok büyük bir rol oynamıştır. Bu gençler şimdi yaptıkları el emeği göz nuru eserleri satarak ailelerine ve kendilerine ek gelir sağlamışlardır. Bu konuda verdiği desteklerden dolayı Kaymakam Dursun Balaban’a şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.
Toplantıya başkanlık eden Kaymakam Dursun Balaban, tüm kurum ve kuruluşların eğitime olan desteklerini aksatmadan sürdürmesi gerektiğini belirterek, gelişmiş toplumların eğitimle kalkındıklarının altını çizdi. Balaban, “Eğitimin bir ucundan tutarak özerimize düşen görevleri layıkıyla yerine getirmemiz gerekiyor. Bir toplum bir yere gelecekse, bu eğitim sayesinde olur. 2006-2007 eğitim yılında HEM başarılı bir sezon geçirdi. Ancak biz eğitim çıtasını yükseltmek istiyorsak eğitime destek vermeyi sürdürmeliyiz. Eğitime verdiğimiz desteği her yıl arttırarak sürdürmeliyiz ki gelişmiş toplumların seviyesine ulaşabilelim. Bu konuda kurumlar ve basın üzerine düşen görevleri eksiksiz yerine getirmelidir.
Halk Eğitim’in özürlülerle ilgili yaptığı çalışmalara kamu kurumları ve özel kuruluşlarda elinden geldiğince destek olmalıdır. Unutmamalıdır ki bir toplu özürlüsüne sahip çıkmıyorsa zamanla kendiside özürlü bir toplum haline gelir. Özürlülere verilen değer toplumun ne kadar geliştiğinin göstergesidir.
Okuma yazma sorununu gidermek bir vatan borcudur. Halk Eğitim’in bunun üzerine gitmesi ve diğer kuruluşlarında destek olması gerekmektedir” dedi.
Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Çalı 2006-2007 eğitim yılı faaliyetleri ve 2007-2008 eğitim yılı çalışmaları hakkında bilgi vermesiyle toplantı devam etti.
Çalı, 2006-2007 eğitim yılında 51 branşta 143 kurs açtıklarını ve kurslara katılan 2842 kursiyerden 2398’nin belge aldığını belirt. 2007-2008 eğitim yılına da 100 kursla başlayacaklarının altını çizdi.
Açılması düşünülen kurslar hakkında görüşlerini belirten Cumhuriyet Başsavcısı Fuzuli Aydoğdu, Cezaevi için okuma yazma kursu ve Sağlık Gurup Başkanlığıyla koordineli olarak toplu yaşama ve temizliğe yönelik çalışmaların yapılabileceğini belirtti.
Jandarma Komutanı Yzb. Galip Erbil, tüm askerlere tarih kursu verdiklerini ve kalorifercilik kursu vererek askerlerin terhisinden sonra ellerinde meslek olmasını sağladıklarının altını çizdi. Erbil, kırsal kesimden gelen askerlere tarım ve hayvancılığa yönelik kursların açılabileceğini vurguladı.
Emniyet Müdürü Varkın Suyuak’ın gündeme getirdiği kapsamlı bir ilk yardım kursu oldukça beğenilerek üzerinde duruldu. Kaymakam Balaban, Sağlık Gurup Başkanı Altıntaş ve Hem Müdürü Çalı arasında fikir alışverişi yapıldı. Balaban, gerekirse fakülteden uzman bir eğitmen istenebileceğini belirtti.

Etiketler :

DİĞER GENEL HABERLERİ

  • Vatan Partisi Diyarbakırlı annelerin yanında!

   Vatan Partisi Diyarbakırlı annelerin y...

   Vatan Partisi Karacabey İlçe Örgütü, geçtiğimiz Salı günü 'Diyarbakır Anneleri'ne destek vererek, HDP'nin kapatılması için imza masası açtı. İlçenin Pazaryeri önünde açılan imza kampanyasına Karacabeyliler...

  • Karacabey Mehmetçik için tek yürek oldu!

   Karacabey Mehmetçik için tek yürek oldu!

   Karacabey Belediye Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Fırat'ın Doğusuna düzenlediği Barış Pınarı Operasyonu'na destek vermek için vatandaşlarla bir araya gelerek Mehmetçik için tek yürek oldu. Karacabey...

  • KTSO ve KTB’den Barış Pınarı Harekâtı’na destek!

   KTSO ve KTB’den Barış Pınarı Har...

   Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Naci Güncü ile Karacabey Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Durmaz, Bursa Oda / Borsaları tarafından gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekâtı Ortak...

  • Muhsin Özdamar, eTwinning projesinde!

   Muhsin Özdamar, eTwinning projesinde!

   Karacabey Muhsin Özdamar Ortaokulu Türkiye genelinde farklı illerden 45 okul ile birlikte, eTwinning çatısı altında "Saygı (Respect)" projesine dahil oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden verilen bilgide...

  • Karacabey AİHL Bursa’da birinci

   Karacabey AİHL Bursa’da birinci

   Karacabey Anadolu İmam Hatip Lisesi, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı'nda Kalite Takip Sistemi (KTS) sürecinde toplam 545 puan ile Bursa birincisi oldu. Karacabey Anadolu İmam Hatip Lisesi, 2018-2019...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR