Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Harmanlı’da her şey çocuklarla güzel
a aa
Tarih : 29 Nisan 2013 0:00
Harmanlı’da her şey çocuklarla güzel
Harmanlı’da her şey çocuklarla güzel
reklam

Bursa İl Genel Meclisi tarafından Karacabey Harmanlı Köyü'ne yapılan Çocuk Parkı açılışı renkli görüntülere sahne oldu.
    Kutlu Doğum Haftası etkinliği ile birlikte yapılan Çocuk Parkı açılışı yoğun ilgi gördü. Açılış öncesinde ise kısa bir tören yapıldı. Programa İl Genel Meclisi Başkanı Nedim Akdemir, Emniyet Müdürü Altan Özer, Seçim Müdürü Cemil Tosun, Karacabeyliler Derneği Başkanı Yüksel Ceylan ve yönetimi, Sütaş Ailesi'nden Sıtkı Yılmaz ile muhtarlar, vatandaşlar ve çocuklar katıldı.
Harmanlı Köyü Muhtarı Hüseyin Lafçı, güzel görüntü vermeyen çevrenin Çocuk Parkıyla donatıldığını belirterek, “İl Genel Meclisimizin katkılarıyla köyümüze kazandırılan Çocuk Parkı, kirliliği ortadan kaldırdı. Bu hizmetin gerçekleşmesinde emeği bulunanlara çok teşekkür ediyorum. Köyümüz için en iyisini yapmaya çalışıyoruz” dedi.
Çocuk Parkı'nın Harmanlı'ya yapılması için girişimlerde bulunan ve bu hizmetin gerçekleşmesinde pay sahibi olan Bursa Karacabeyliler Derneği Başkanı Yüksel Ceylan, “İlçemiz için bir şeyler yapmak amacıyla yola çıktık. Şu anda Bursa'nın en önemli sivil toplum kuruluşlarından biriyiz. Bizler Harmanlılıyız, Karacabeyliyiz, Bursalıyız. İlçemiz insanlarının Bursa ve ülke genelinde önemli yerlerde bulunmasını istiyoruz. Bu konuda da üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Örneğin, Ticaret ve Sanayi Odamızın değerli Başkanı Özer Matlı'nın Bursa Ticaret Borsası Başkanı olması yönünde desteğimiz tamdır. Karacabeylilik olgusunu Bursa'da güçlü bir şekilde yaymaya devam ediyoruz” diye konuştu.
Törende son olarak konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Nedim Akdemir, aslen Karacabeyli olduğunu ve bunla da guru duyduğunu ifade etti. İl Genel Meclisi olarak Karacabey'e hizmet etmekten onur duyduklarını dile getiren Akdemir, “Gönül ister ki daha büyük eserleri ilçemize kazandıralım. Ancak bunlar hep bütçe meselesi. Bizler, Bursa'nın tüm köylerine önem derecesine göre hizmet vermeye çalışıyoruz” dedi.
Akdemir ayrıca, Sütaş ve Yılmaz Ailesi'nden de övgüyle bahsetti. Merhum Sadık Yılmaz ile şu anda TÜSİAD'ın başında bulunan Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz'ın Harmanlı Köyü ve Karacabey'in içinden çıkan, Türkiye'nin en önemli değerleri arasında yer aldığını dile getirdi.
Konuşmalardan sonra Çocuk Parkı'nın Harmanlı'ya kazandırılmasında emeği geçenlere plaket verildi.
İlk olarak Sütaş Ailesi'nden Sıtkı Yılmaz, Harmanlı Köyü'nün çehresini değiştiren Muhtar Hüseyin Lafçı'ya plaketini sundu. Duygulu anlar yaşayan Sıtkı Yılmaz, Muhtar Hüseyin Lafçı'nın Harmanlı için çok önemli olduğunu ifade etti.
Karacabeyliler Derneği Başkanı Yüksel Ceylan plaketini Emniyet Müdürü Altan Özer'in elinden alırken,  Harmanlı Köyü'nden olan Hacı Ahmediye Onur İlk/Orta Okulu Müdür Yardımcısı Erol Parik de, İl Genel Meclisi Başkanı Nedim Akdemir'i plaketle onurlandırdı.
Güzel ve renkli görüntülere sahne olan Çocuk Parkı'nın açılış kurdelesini ise çocuklar kesti. Büyük bir heyecan yaşadıkları gözlenen çocukların, parkın hizmete girmesiyle birlikteki mutlulukları görülmeye değerdi.

Etiketler :

DİĞER GENEL HABERLERİ

  • Karadere’deki kirlilik isyan ettirdi

   Karadere’deki kirlilik isyan ettirdi

   Karacabey'in Sultaniye, Akhisar, Tophisar ve İsmetpaşa köylerinde yaşayan vatandaşlar, Karadere'de öldürücü boyutlara ulaşan kirlilik nedeniyle isyan etti. Sultaniye Köyü'nde eylem yapan vatandaşlar,...

  • Özkan’dan 23 Nisan kutlama mesajı

   Özkan’dan 23 Nisan kutlama mesajı

   Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla önemli bir mesaj yayınladı. Başkan Özkan mesajında, bin yıllardan bu yana Türk milletinin hangi şart altında olursa...

  • Belediye’den Kitap ve Yöresel Ürünler Fuarı

   Belediye’den Kitap ve Yöresel ...

   Geçmişten bu yana güçlü tarım ve sanayisi ile bilinen ve son dönemde gösterdiği eğitim, kültür, sosyal ve sportif atılımlarla önemli bir gelişimin yaşandığı Karacabey'de, kültürel etkinlikler de hız...

  • Belediye 23 Nisan coşkusuna ortak oldu

   Belediye 23 Nisan coşkusuna ortak oldu

   *Tüm ülke genelinde olduğu gibi Karacabey'de de büyük bir sevinç ile kutlanan '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' kapsamında, çocukların coşkusuna ortak olmak için harekete geçen Karacabey Belediyesi,...

  • Alkışlar 23 Nisan çocuklarına!

   Alkışlar 23 Nisan çocuklarına!

   Karacabey'de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nın 98. yılı coşku içinde törenlerle kutlandı. Dün makam ziyaretleriyle başlayan...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR