Harmanlı’da her şey çocuklarla güzel « Karacabey Meltem Gazetesi
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Harmanlı’da her şey çocuklarla güzel
a aa
Tarih : 29 Nisan 2013 0:00
Harmanlı’da her şey çocuklarla güzel
Harmanlı’da her şey çocuklarla güzel
reklam

Bursa İl Genel Meclisi tarafından Karacabey Harmanlı Köyü'ne yapılan Çocuk Parkı açılışı renkli görüntülere sahne oldu.
    Kutlu Doğum Haftası etkinliği ile birlikte yapılan Çocuk Parkı açılışı yoğun ilgi gördü. Açılış öncesinde ise kısa bir tören yapıldı. Programa İl Genel Meclisi Başkanı Nedim Akdemir, Emniyet Müdürü Altan Özer, Seçim Müdürü Cemil Tosun, Karacabeyliler Derneği Başkanı Yüksel Ceylan ve yönetimi, Sütaş Ailesi'nden Sıtkı Yılmaz ile muhtarlar, vatandaşlar ve çocuklar katıldı.
Harmanlı Köyü Muhtarı Hüseyin Lafçı, güzel görüntü vermeyen çevrenin Çocuk Parkıyla donatıldığını belirterek, “İl Genel Meclisimizin katkılarıyla köyümüze kazandırılan Çocuk Parkı, kirliliği ortadan kaldırdı. Bu hizmetin gerçekleşmesinde emeği bulunanlara çok teşekkür ediyorum. Köyümüz için en iyisini yapmaya çalışıyoruz” dedi.
Çocuk Parkı'nın Harmanlı'ya yapılması için girişimlerde bulunan ve bu hizmetin gerçekleşmesinde pay sahibi olan Bursa Karacabeyliler Derneği Başkanı Yüksel Ceylan, “İlçemiz için bir şeyler yapmak amacıyla yola çıktık. Şu anda Bursa'nın en önemli sivil toplum kuruluşlarından biriyiz. Bizler Harmanlılıyız, Karacabeyliyiz, Bursalıyız. İlçemiz insanlarının Bursa ve ülke genelinde önemli yerlerde bulunmasını istiyoruz. Bu konuda da üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Örneğin, Ticaret ve Sanayi Odamızın değerli Başkanı Özer Matlı'nın Bursa Ticaret Borsası Başkanı olması yönünde desteğimiz tamdır. Karacabeylilik olgusunu Bursa'da güçlü bir şekilde yaymaya devam ediyoruz” diye konuştu.
Törende son olarak konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Nedim Akdemir, aslen Karacabeyli olduğunu ve bunla da guru duyduğunu ifade etti. İl Genel Meclisi olarak Karacabey'e hizmet etmekten onur duyduklarını dile getiren Akdemir, “Gönül ister ki daha büyük eserleri ilçemize kazandıralım. Ancak bunlar hep bütçe meselesi. Bizler, Bursa'nın tüm köylerine önem derecesine göre hizmet vermeye çalışıyoruz” dedi.
Akdemir ayrıca, Sütaş ve Yılmaz Ailesi'nden de övgüyle bahsetti. Merhum Sadık Yılmaz ile şu anda TÜSİAD'ın başında bulunan Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz'ın Harmanlı Köyü ve Karacabey'in içinden çıkan, Türkiye'nin en önemli değerleri arasında yer aldığını dile getirdi.
Konuşmalardan sonra Çocuk Parkı'nın Harmanlı'ya kazandırılmasında emeği geçenlere plaket verildi.
İlk olarak Sütaş Ailesi'nden Sıtkı Yılmaz, Harmanlı Köyü'nün çehresini değiştiren Muhtar Hüseyin Lafçı'ya plaketini sundu. Duygulu anlar yaşayan Sıtkı Yılmaz, Muhtar Hüseyin Lafçı'nın Harmanlı için çok önemli olduğunu ifade etti.
Karacabeyliler Derneği Başkanı Yüksel Ceylan plaketini Emniyet Müdürü Altan Özer'in elinden alırken,  Harmanlı Köyü'nden olan Hacı Ahmediye Onur İlk/Orta Okulu Müdür Yardımcısı Erol Parik de, İl Genel Meclisi Başkanı Nedim Akdemir'i plaketle onurlandırdı.
Güzel ve renkli görüntülere sahne olan Çocuk Parkı'nın açılış kurdelesini ise çocuklar kesti. Büyük bir heyecan yaşadıkları gözlenen çocukların, parkın hizmete girmesiyle birlikteki mutlulukları görülmeye değerdi.

Etiketler :

DİĞER GENEL HABERLERİ

  • İkili eğitim, öğrenci ve velinin isteği ile şekillenecek!

   İkili eğitim, öğrenci ve velinin isteğ...

   Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin ilçedeki ikili Eğitim- Öğretimin öğrenci ve velinin isteği ile şekilleneceğini duyurdu. Dingin, ilçemizde ikili eğitim veren tek okulun Karacabey Ortaokulu...

  • “Biz bittik demeyeceğiz!”

   “Biz bittik demeyeceğiz!”

   MHP Karacabey İlçe Başkanı Hüseyin Erol, ABD Başkanı Trump'ın Türkiye ile ilgili açıklamaları ardından ani bir yükselişe geçen Dolar kuru hakkında açıklama yaptı. Erol açıklamasında, “Tank yok, tüfek yok bu...

  • “Tarihin tekerrür etmesine asla izin vermeyeceğiz”

   “Tarihin tekerrür etmesine asla izin v...

   Atatürkçü Düşünce Derneği Karacabey Şube Başkanı Haluk Aka, Sevr Antlaşması'nın 98'inci yıldönümü nedeniyle açıklama yapıldı. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan...

  • Tarım Meslek Lisesi inşaatı tam gaz!

   Tarım Meslek Lisesi inşaatı tam gaz!

   Karacabey Ticaret Borsası'nın desteği ile ilçeye kazandırılan Harmanlı Tarım Meslek Lisesi'nin inşaatı tüm hızıyla sürüyor. Bu kapsamda geçtiğimiz hafta Karacabey Ticaret Borsası Başkanı Murad Bertan...

  • Gölecik’e mesire alanı yapılacak

   Gölecik’e mesire alanı yapılacak

   Karacabey Gölecik Barajı'nın yanındaki bölgeye mesire alanı yapılacak. DSİ Bursa 1. Bölge Müdürü Hayati Çelenk ve Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Gölecik Barajı inşaatında incelemelerde...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR