Hacı Ahmediye Onur rüzgarı

 “Cumhuriyet
Koşusu”nda atletler nefes kesti

Karacabey’de “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” nedeniyle düzenlenen
atletizm yarışmalarına Hacı Ahmediye Onur İlköğretim Okulu damga vurdu. Ömer
Matlı, Şehit Serkan Şahin ve Taşlık İlköğretim Okulları da performanslarıyla
göz doldurdu.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün
düzenlediği “Cumhuriyet Koşuları”nda Küçük Kızlar dışında 3 kategoride de
dereceye girmeyi başaran Hacı Ahmediye Onur övgü topladı.

Cumhuriyet Koşusu’na katılmalarıyla
anlamlı günü renklendiren Keşlik ve Seyran İlköğretim Okulları’nın yanı sıra,
Sadık Yılmaz Ticaret Lisesi, İ.M.K.B. Kız Meslek Lisesi, İmam Hatip Lisesi ve
Karacabey Lisesi de kategorilerde dereceye girerek alkış aldı.

Taşlık Köyü ile Cumhuriyet Alanı
arasında 1200 ile 5000 metrede gerçekleşen koşular nefes kesti. Soğuk havaya
karşın büyük bir mücadele içinde yer alan yaklaşık 200’e yakın atlet kıyasıya
yarıştı.

Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet
Arı, Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile beden eğitimi öğretmenlerinden oluşan
komite, koşuların adına yakışır biçimde olması için çaba gösterdi.

Ferdi ve takım sıralamaları sonucunda dereceye giren
öğrenci ve okullar şu şekilde oluştu;

 

KÜÇÜK KIZLAR:

 

FERDİ:                                                                             
TAKIM:

1.Nurhayat Ay (Ömer Matlı
İ.Ö.O)                                 
1. H.Ahmediye Onur İ.Ö.O (12 puan)

2.Pınar Yıldırım (H.Ahmediye Onur
İ.Ö.O)                     2.Ömer Matlı
İ.Ö.O (16 puan)

3.Elif Nur Türker (Ömer Matlı
İ.Ö.O)                             
3.Ş.Serkan Şahin İ.Ö.O (35 puan)

 

KÜÇÜK ERKEKLER:

 

FERDİ:                                                              
                   TAKIM:

1.İsmail Öner (Ş.Serkan Şahin
İ.Ö.O)                                 
1. Ş.Serkan Şahin İ.Ö.O (26 puan)

2.Ahmet Yılmaz Cenk (Ş.Serkan Şahin
İ.Ö.O)                    2.Taşlık İ.Ö.O
(27 puan)

3.Emrah Şimşek (Keşlik İ.Ö.O)                                            3.H.Ahmediye
Onur İ.Ö.O(27 puan)

 

 

YILDIZ KIZLAR:

 

FERDİ:                                                                                       
TAKIM:

1.İpek Budak (H.Ahmediye Onur
İ.Ö.O)                                   1.Taşlık İ.Ö.O (16 puan)

2.Gizem Uzer (Taşlık İ.Ö.O)                                                     
2.H.Ahmediye Onur İ.Ö.O (28 puan)

3.Cansu İlhan (Taşlık İ.Ö.O)                                                     
3.Ömer Matlı İ.Ö.O(58 puan)

 

YILDIZ ERKEKLER:

 

FERDİ:                                                                                            
TAKIM:

1.Mert Gündem (H.Ahmediye Onur
İ.Ö.O)                                   
1.H.Ahmediye İ.Ö.O (15 puan

2.Güven Kılıç (Seyran İ.Ö.O)                                                          2.Ş.Serkan
Şahin İ.Ö.O (61 puan)

3.Ali Köse (H.Ahmediye Onur
İ.Ö.O)                                            
3.Ömer Matlı İ.Ö.O (61 puan)

 

 

GENÇ KIZLAR:

 

FERDİ:                                                                                                   TAKIM:

1.Seren Yazagan ( İ.M.K.B Kız Mes.
Lis.)                                             1.İmam
Hatip Lisesi (20 puan)

2.Yağmur Çeçen (İmam Hatip
Lisesi)                                                  
2. İ.M.K.B. Kız Mes.L.(30 puan)

3.Sevim Özer (İmam Hatip Lisesi)                                                      3.Anadolu
Lisesi (50 puan)

 

 

GENÇ ERKEKLER:

 

FERDİ:                                                                                                   
TAKIM:

1.Ferhat Öztürk (Karacabey Lisesi)                                                      1.S.Yılmaz
Tic. Lisesi (33 puan)

2.Ahmet Aba (S.Yılmaz Tic. Lisesi)                                                      2.E.M.L.
(42 puan)

3.Ozan
Erdem (S.Yılmaz Tic. Lisesi)                                                   
3.Anadolu Lisesi (49 puan)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir