Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
GENÇLİK ŞÖLENİ HEYECANI!
a aa
Tarih : 02 Mayıs 2019 20:06
GENÇLİK ŞÖLENİ HEYECANI!
19 Mayıs 100. yıl kutlamaları start aldı
GENÇLİK ŞÖLENİ HEYECANI!
reklam

19 Mayıs’ın 100. yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen ‘Gençlik Şöleni’, dün Karacabey’deki okulların katılımıyla yapıldı. Dayı Karacabey Anadolu Lisesi tarafından başarıyla hazırlanan ve tüm okulların katılımıyla düzenlenen “19 Mayıs 100. yıl kutlamaları Gençlik Şöleni”, Dayı Karacabey Anadolu Lisesi bahçesinde gerçekleştirildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlanan Gençlik Şöleni’ne, Kaymakam Yusuf Gökhan Yolcu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ayhan Sağlam, belediye meclis üyeleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Gençlik Şöleni, Dayı Karacabey Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin Akbaba’nın açılış konuşmasıyla start aldı. Türk milletinin şanlı tarihini gençlere her daim anlatmak zorunda olduklarını vurgulayan Akbaba, şunları kaydetti: “Millet olarak uzun ve zorlu tarihimiz içinde pek çok önemli mücadele ve zaferimiz vardır. Ancak bunlar arasında çok ayrı ve anlamlı bir yeri olan bir başlangıç adımı vardır ki, bugünün mana ve öneminin iyi kavranması gerekmektedir. Necip milletimizi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Kurtuluş Savaşı yıllarında vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü ve bekası uğruna gösterdiği kahramanlığı ve yaşananların milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde gelecek nesillere aktarılması, vatan sevgisi ve şehitlik konularındaki farkındalığın arttırılması amacıyla tarihe iz bırakan bu şanlı mücadeleyi anmak ve anlatmak milli sorumluluğumuzdur.
Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 16 Mayıs’ta İstanbul’dan yola çıkarak, 19 Mayıs’ta Samsun’a ulaşmasının 100. yılı olması nedeniyle ülkemizin her sathında milli mücadelenin 100. yılı coşkulu bir şekilde kutlanacaktır. Tarihimizi, milletçe elde ettiğimiz büyük ve onurlu başarıları bilmek bizim için iki ayrı nedenle büyük önem taşımaktadır; bir taraftan geçmişimizde övünç duyup ecdadımızın her türlü güçlük ve sıkıntıyı nasıl açtığını kavramak, diğer taraftan omuzlarımızdaki yükün ağırlığını, sorumluluklarımızın büyüklüğünü görmek, hissetmek ve ona göre çalışmaktır. Dolayısıyla geçmişten hareketle, geleceğe yönelik doğru değerlendirmeler yapmak ve hedefler koyabilmek için tarihimizi bilmek ve anlamak mecburiyetimiz vardır.
Bu güzel ortamın hazırlanmasında bizlerden desteğini esirgemeyen Sayın Kaymakam’ımıza Belediye Başkanı’mıza, Milli Eğitim Müdürü’müze, kurum müdürlerimize, öğretmen arkadaşlarıma ve tabii ki sevgili öğrencilerime teşekkür ediyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, milli mücadele kahramanlarımızı, gazilerimizi, aziz şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle anıyorum.”

Ardından Gençlik Şöleni, Karacabey Anadolu Lisesi Halk Oyunları Ekibi gösterisiyle devam etti. Daha sonra 19 Mayıs ve Edebiyat Sokağı’nın açılışıyla süren Gençlik Şöleni, geleneksel Türk sporları gösterisi, Karacabey Gençlik Spor Müdürlüğü güreşçilerinin gösterisi ve Karacabey Anadolu Lisesi müzik grubu konseriyle devam etti.
Her okuldan 10 kişilik grubun katılımıyla gerçekleştirilen stafet oyunlarıyla öğrenciler güzel zamanlar geçirirken, ardından Gençlik Şöleni mangala oyunları ilçe final müsabakasıyla sürdü.
Sadık Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müzik grubunun konseriyle coşan öğrenciler, daha sonra Sokak Basketbolu final maçıyla heyecanlı anlara ortak oldular.
Birbirinden güzel etkinliklerle devam eden Gençlik Şöleni, İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı “100. yıl” temalı fotoğraf sergisi ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı “Karacabey’den Samsun’a” konulu robot sergisinin açılışıyla sürdü.
İzleyenlerden tam not alan Şölen, kort tenisi gösteri maçı ve ardından düzenlenen Dayı Karacabey Anadolu Lisesi müzik grubu konseriyle sona erdi.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • Zihinsel engelli Zerda 9 gündür kayıp!

   Zihinsel engelli Zerda 9 gündür kayıp!

   Karacabey Hamidiye Mahallesi'nde oturan 16 yaşındaki % 50 zihinsel engelli olan Zerda Çalışkan'ın 9 gündür kayıp olduğu bildirildi. Karacabey Hamidiye Mahallesi 12 Sokak'ta oturan Semra ve Erkan Çalışkan...

  • Mesrure Karan’ı yitirdik!

   Mesrure Karan’ı yitirdik!

   AK Parti Karacabey İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Özenli'nin Annesi Mesrure Karan, 83 yaşında yaşama veda etti. Bir süredir böbrek yetmezliği hastalığıyla mücadele eden ve son 3 gündür de Bursa'da özel...

  • KTSO’dan 740 aileye Ramazan yardımı

   KTSO’dan 740 aileye Ramazan yardımı

   Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği desteğiyle her yıl yapılan Ramazan erzak yardımları bu yıl da muhtaç ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı. Karacabey Ticaret ve Sanayi...

  • “19 Mayıs, ülkemizin doğum günüdür”

   “19 Mayıs, ülkemizin doğum günüdür”

   Milliyetçi Hareket Partisi Karacabey İlçe Başkanı Hilmi Kaya, “19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, bu anlamlı günün Türk Milleti için çok önemli olduğuna...

  • Karacabey’de Ramazan ayı coşkusu dinmiyor

   Karacabey’de Ramazan ayı coşkusu...

   *Karacabey'de, Ramazan ayının ulviyetine yakışan etkinlikler bu yıl da hız kesmeden devam ediyor. Karacabey Belediyesi, bu yıl da Dayı Karacabey Derneği iş birliği ile bakıma ve yardıma muhtaç yaklaşık bin...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR