Karacabey Meltem Gazetesi
» 
“Dünya Kadınlarla İyileşecek ve Güzelleşecek”
a aa
Tarih : 12 Mart 2018 17:26
“Dünya Kadınlarla İyileşecek ve Güzelleşecek”
“Dünya Kadınlarla İyileşecek ve Güzelleşecek”
reklam

Karacabeyli ‘İyi’ kadınlar, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü”nü kapsamında anlamlı bir etkinliğe imza attı. İyi Parti İlçe Kadın Kolları üyeleri, kadının toplumdaki önemine dikkat çekmek amacıyla her kesiminden çalışan emekçi kadınları ziyaret etti. “Dünya Kadınlarla İyileşecek ve Güzelleşecek” sloganı ile yola çıkan İyi Partili kadınlar, ziyaretlerde bayanlara İyi Parti logolu kremler hediye etti.
Ziyaretlerine ilk olarak Karacabey İyi Parti Kurucu Başkanı Ayhan Tayfur’un eşi ve Şehit Teğmen Bahadır Tayfur’un annesi Nevin Tayfur ile bir araya gelen İyi Parti İlçe Kadın Kolları üyeleri, daha sonra şehit anneleri, engelli aileler, çalışan kadınlar ve ev hanımlarıyla buluşarak sorunlarını dinledi.
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ile ilgili açıklama yapan İyi Parti Kadınlardan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Neriman Özcan, şunları kaydetti: “Parti ilkesi olarak tüm kadınlarına önem veren bir partiyiz. Kadınlarımızı, toplumun ve siyasetin her kesiminde görev alabilecek yetkinlik ve becerilere sahip, özgüvenli bireyler olduğunu kabul eden, ikincileştirilmemiş bireyler olarak görmekteyiz. Bunun kanıtı olarak da partimizde ‘Kadınlar Kolu’ şeklinde bir oluşum yoktur. Partimizde kadın hareketi olarak katılımcı, eşit, söz sahibi kadınlar vardır. Partimiz, diğer partilere göre kadın kotası en yüksek orana sahiptir. Kadınlarımızın siyaset hayatına başlamış olmasından da onur ve gurur duymaktayız.
Zorluklarla yoğrulan, sabırla bilenen kadınlarımızı sadece bir güne sığdırabilmemiz elbette mümkün değildir. 2017 yılının en çok tartışılan gündemlerinden biri, hiç şüphesiz kadına yönelik şiddet ve cinayetlerdi. Yüzlerce kadın sokak ortasında cinayete kurban giderken, konu ile ilgili, koruyucu yasal tedbirler alınamadı. Bu, vicdanları yaralayan bir durumdur. Kadına şiddet eğilimi giderek artarken, bunun ekonomik ve sosyal boyutu göz ardı edildi. Farklı gündemlerle konu, kamuoyunun gözünden kaçırılmaya çalışıldı. Bu hamaset ve suni gündemlerle milletimiz uyutulurken; kadınlarımız sokaklarda öldürülmeye devam ediyor. Küçük yaştaki kız çocuklarımız tecavüze uğrayıp öldürülüyor veya evlendiriliyor.
Böyle bir dönemde Dünya Kadınlar Günü idrak ediliyor ne yazık ki. Ancak bütün bu olumsuzluklara rağmen, yine de Cumhuriyetimizin odak noktasında yer alan kadınlarımız, modern ve çağdaş günlere gelmemizde önemli görevler başarmışlardır.
Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in ifade ettiği gibi; “İyi Parti bir zorunluluktan doğdu. İYİ Parti siyasi tıkanmışlığı açmak için doğdu. İYİ Parti her ağzını açanın Atatürk’e, Atatürk’ün annesine, kadınlara ve çocuklara hakaret etmesi üzerine, kadınların bunalmasının sonucunda, bir kadın hareketi olarak doğdu.”
Bir kadın hareketi olan ve kadına en yüksek değeri veren İyi Parti olarak; emeğin, bereketin ve üretimin simgesi olan kadınlarımızın, iş gücüne katılımda karşılaştıkları sorunları çözmek, kadınlarımıza ve çocuklarımıza karşı şiddet ve cinsel istismar suçlarını işleyenlere en ağır cezanın uygulanmasından yanayız. Türk kadınını layık olduğu yere taşımak için gerekli çalışmaları yapacağız.
Bu vesile ile daha iyi günlerde, kadın hak ve özgürlüklerin en üst düzeyde yaşandığı bir zamanın özlemi ile çalışmalarımıza ve mücadelemize son hızla devam edeceğiz. Bütün dünya kadınlarına sağlık, mutluluk ve esenlik dolu günler diliyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’müzü kutluyoruz.”

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • Hayvancılıkta acil durum!

   Hayvancılıkta acil durum!

   *Artan girdi maliyetleri ve değişmeyen et - süt fiyatları nedeniyle hayvan üreticisinin can çekiştiğini söyleyen Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, üretici, besici ve sanayicinin bir araya gelerek...

  • Tarım ve hayvancılığın lisesi açıldı

   Tarım ve hayvancılığın lisesi açıldı

   Karacabey Ticaret Borsası'nın desteği ile tarım ve hayvancılık alanında ilçeye kazandırılan Harmanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, geçtiğimiz Cuma günü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat...

  • Arap Koşu Tayları ihaleyle satılacak

   Arap Koşu Tayları ihaleyle satılacak

   Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne bağlı Karacabey Tarım İşletmesi Müdürlüğü'nce, 16 baş "Safkan erkek Arap koşu tayı" açık artırma yoluyla satışa sunulacak. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Karacabey...

  • KTSO’da İmar Barışı bilgilendirmesi

   KTSO’da İmar Barışı bilgilendir...

   Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası, Karacabey Demirci Marangoz ve Benzerleri Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve Karacabey Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi işbirliği ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve...

  • İyi Parti’li Erozan’dan Karacabey’e çıkarma!

   İyi Parti’li Erozan’dan Ka...

   İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere geçtiğimiz Cuma günü Karacabey'e çıkarma yaptı. İlk olarak davet üzerine İyi Parti...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR