’Duman Avcıları’ ödüllerine kavuştu

Karacabey Hacı Ahmediye Onur İlkokulu öğrencisi Gizem Anik, sigara ile savaşan gönüllü çocuklar yetiştirmek amacı ile hayata geçirilen resim yarışmasında dereceye girmeyi başardı.

Şaypa Alışveriş Merkezleri tarafından, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Yeşilay Bursa Şubesi katkıları ile sigaranın zararları konusunda toplumda farkındalık oluşturmak amacı ile resim yarışması düzenlendi.

Sigaranın zararlarını anlatan ve toplamda 61 okuldan 410 eserin katıldığı yarışmada dereceye giren resimler; İl Sağlık Müdürlüğü ve Yeşilay Bursa Şubesi adına Dr. Yusuf Ziya Leventoğlu ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına Demirtaşpaşa İlkokulu Görsel Sanatlar öğretmeni Neşe Kahveci ve Faik Çelik Kız Meslek Lisesi Görsel Sanatlar öğretmeni Hüseyin Özteke ve Şaypa Kurumsal İletişim Operasyonları Müdürü Bedirhan Bozali tarafından belirlendi.

İlkokul kategorisinde, birinci Şehit Jandarma Er Selahattin Çırak İlkokulu'ndan Songül Aggün, ikinci Karacabey Hacı Ahmediye Onur İlkokulu'ndan Gizem Anik, üçüncü Özel Osmangazi İlköğretim Okulu'ndan İrem Tepe oldu.

ilköğretim kategorisinde ise ilk 3 derece şöyle sıralandı: “1'inci Namazgah İhsan Dikmen İlköğretim Okulu'ndan Selin Uygun. 2'inci Dilek Özer İlköğretim Okulu'ndan Asya Dilan Yurtsever. 3'üncü Emir Buhari Ortaokulu'ndan Şeydanur Uzak.”

Lise kategorisinde ise : 1'inci Orhangazi Çok Programlı Lisesi'nden Aslıhan Işık. 2'inci Faik Çelik Kız Meslek Lisesi'nden Merve Akgül. 3'üncü Özel Final Okulları'ndan Ece Gümüşboya dereceye girmeyi başardı.

Yarışmada derece giren öğrenciler bilgisayar, tablet ve bisiklet ödülü almaya hak kazanırlarken, her öğrenci aynı zamanda okuluna da bir bilgisayar kazandırdı.

Şaypa Alışveriş Merkezleri'nin Genel Müdürlük Binası'nda gerçekleştirilen ödül törenine, Şaypa Alışveriş Merkezleri Kurumsal İletişim Operasyonları Müdürü Bedirhan Bozali, resimleri dereceye giren öğrenciler ve aileleri ile öğrencileri derece alan okulların yöneticileri katıldı.

61 okuldan 410 resmin yarıştığı '2.Duman Avcıları Göreve Resim Yarışması'nda derece giren öğrencileri kutlayan Şaypa Alışveriş Merkezleri Kurumsal İletişim Operasyonları Müdürü Bedirhan Bozali, “Gelenekselleştirme yolunda olduğumuz projemize katılan her çocuğumuz bizim için çok kıymetli. Ödül kazanan öğrencilerimizi, resim öğretmenlerini ve okul müdürlerini tebrik ediyorum” dedi.

Şaypa olarak bu yıl ikincisini gerçekleştirdikleri resim yarışmasını her yıl gerçekleştirme arzusunda olduklarını belirten Bozali, Şaypa Alışveriş Merkezleri olarak yıl içerisinde birçok sosyal sorumluluk projesine imza attıklarını ve bu resim yarışmasının bunlardan sadece bir tanesi olduğuna dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir