Denizbank’tan köylere kitap desteği!

Tarım sektörüne en yüksek tutarda kredi kullandıran özel banka olarak sektöre sağladığı finansal desteğin yanı sıra, üreticiyi bilgilendirme ve bilinçlendirmeye yönelik danışmanlık hizmetleriyle de Türk tarımına katkı sağlamayı amaç edinen DenizBank; yeni ürün ve hizmetlerle çiftçinin yanında olmaya devam ediyor.
Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan “1000 Köye 100.000 Kitap” projesinin üreticilerden büyük ilgi görmesi sonucunda 2010 yılında proje kapsamını genişleterek “1500 Köye 150.000 Kitap”, 2011 yılında ise “1000 Köye 100.000 Kitap” daha götürme kararı alan T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile DenizBank, toplamda, “3500 Köye 350.000 Kitap” ulaştırarak, yayınlanan 100 ayrı çeşitteki tarımsal içerikli kitapla üreticilerin daha bilinçli üretim yapmalarına ve daha yüksek verim almalarına katkı sağlamış olacak.
15 Eylül 2011’de yeni kitap teslimleri için Bursa Tarım Fuarı’nda basın toplantısı düzenlendi. Kitapların DenizBank Marmara Bölge Müdürü Burak Bozkaya tarafından teslim edildiği toplantıda, Bursa Vali Yardımcısı Hüseyin Eren, Bursa Tarım İl Müdürü Kasım Piral, DenizBank Tarım Bankacılığı Grup Müdürü Ahmet Çelik, DenizBank Marmara Bölge KOBİ ve Tarım Bankacılığı Satış Müdürü Gökhan Temotaş, Tarım İl Müdürlüğü Şube Müdürleri, kitap dağıtımı yapılacak köylerin tarım danışmanları ve köy muhtarları hazır bulundu.
Çiftçinin bilinçlenmesine katkıda bulunuyoruz
DenizBank Marmara Bölge Müdürü Burak Bozkaya, sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde imza attıkları kampanya ile ilgili olarak yaptığı açıklamada tarıma verdikleri finansal desteğin yanı sıra üreticilerin sosyal hayatlarına da destek verdiklerine ve üretimin daha verimli yapılabilmesi için üreticilerin bilinçlendirilmesine katkı sağlamaya çalıştıklarına dikkat çekti.
Bozkaya, şöyle konuştu: “Tarım sektörünün gelişmesi yönünde sürdürdüğümüz yoğun faaliyetler, yenilikçi ürünlerimiz ve sosyal sorumluluk projelerimiz ile Türk çiftçisinin gelişmesine, bilinçlenmesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Şubelerimizdeki çoğunluğu ziraat mühendislerinden oluşan müşteri temsilcilerimiz ile yatırımcılara ve üreticilere DenizBank farkıyla kaliteli hizmeti götürmek de hedeflerimiz arasında yer alıyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir