Büyük Önder’i saygıyla anıyoruz

Büyük Önder’i saygıyla anıyoruz
Karacabey’de Ata’nın ölümünün 70.yılı nedeniyle düzenlenecek olan 10 Kasım Atatürk’ü Anma programı açıklandı.
Bu gün yapılacak törende ilk olarak Merkez İlköğretim okulları ile lise ve dengi okullardan 40’ar kişilik öğrenci grupları 1 bayrak ve 1 filama ile saat 08.30’da Cumhuriyet Meydanı’nda toplanacaklar.
Saat 08.50’de tören komutanı İ.M.K.B. Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Hamza Koçak’ın çağrısı üzerine çelenk sunma töreni yapılacak.
Saat 09.05’te İM.K.B. Lisesi’nden bir öğrencinin vereceği ‘Tİ’ işareti ile 2 dakikalık saygı duruşuna geçilecek. Bu sırada Belediye ve fabrika sirenleri, motorlu taşıtlar klaksonlarını çalacak.
Saygı durşunun ardından, Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müzik Öğretmeni Ayşen Uçar yönetiminde İstiklal Marşımız söylenecek.
09.05’te yarıya indirilen bayraklar, saat 17.00’den itibaren göndere çekilecek. Çelenk sunma töreninin ardından, topluca Belediye Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi’ne gidilecek. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ‘ATATÜRK’ konulu resim, şiir ve kompozisyon sergisinin açılışı yapılacak. Program saat 10.00’da Karacabey Anadolu Lisesi’nin hazırladığı etkinlikle devam edilecek. Programa tüm okullar 15’şer öğrenci ve görevli öğretmenleriyle katılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir