“Bir oyuncak çok tebessüm!”

Depremzede çocuklarına AK Gençlik’ten destek kampanyası

Karacabey AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı, Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremlerin çocuklar üzerindeki yaraları sarmak için 81 ilin gençlik kollarıyla birlikte harekete geçti. AK Parti Karacabey Gençlik Kolları Başkanı Adem Coşkun,  “Bir oyuncak çok tebessüm” ismini verdikleri kampanya kapsamında Karacabeylilerin desteklerini beklediklerini söyleyerek, “8 Şubat tarihine kadar bütün hemşerilerimizi, Elazığlı ve Malatyalı kardeşlerimizin yüzünü bir nebze güldürmek için oyuncak kampanyamıza katkı vermeye bekliyoruz” dedi.

Elazığ’da meydana gelen ve 41 kişinin yaşamını yitirmesine neden olan 6.8’lik depremin yaraları sarılmaya başlandı. Depremin gerçekleşmesinin ardından yurdun dört bir yanından Elazığ ve Malatya’ya yardım kampanyaları düzenlenirken AK Parti Karacabey Gençlik Kolları Başkanlığı da kolları sıvadı. Henüz oyun çağındayken evleri yıkılan depremzede çocukların yüzünü bir nebze de olsa güldürmek isteyen gençlik kolları, “Bir oyuncak çok tebessüm” isimli oyuncak kampanyası başlattı.

Kampanyaya destek çağrısı yapan Karacabey Gençlik Kolları Başkanı Adem Coşkun; “Elazığ ve Malatya’daki küçük kardeşlerimizi bir nebze olsun mutlu edebilmek için, eş zamanlı 81 ili kapsayan kampanyamız kapsamında kızlar için oyuncak ‘bebek’, erkekler için de oyuncak ‘araba’ topluyoruz. Her ilden belirlenecek birer temsilciyle birlikte bağışlanan oyuncaklar resim defteri ve boya kalemi eşliğinde küçük kardeşlerimize takdim edilecek. Ayrıca görevli teşkilat üyelerimiz Elazığ’daki çocuklara macun, patlamış mısır ve pamuk şekeri ikramı yaparak oyun ortamı oluşturacaklardır. Kampanya için bağışlanacak olan oyuncakların yıpranmış, pilli ve türevleri ile çalışmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. “Bir oyuncak çok tebessüm” sloganlı oyuncak kampanyamıza tüm Karacabeyli hemşerilerimizin desteklerini bekliyoruz. Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremden etkilenen çocuklarımızın yüzleri, İnşaallah Karacabey’den gönderilen oyuncaklarla gülecek. Kalbimiz depremden etkilenmiş kardeşlerimizin yanındadır” dedi.

Coşkun son olarak, oyuncak kampanyasına destek vermek isteyenlerin; oyuncakları 8 Şubat tarihine kadar AK Parti Karacabey İlçe Başkanlığı’na bağışlayabileceklerini ve irtibat için Gençlik Kolları Sosyal Politikalar Birim Başkanı Mehmet Özer’e 0542 569 91 40 numaralı telefondan ulaşabileceklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir