Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARIMIZA SORULAR 2
a aa
Tarih : 15 Mart 2019 11:03
BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARIMIZA SORULAR 2
BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARIMIZA SORULAR 2
reklam

AHMET AYGÜN ATA KÖŞE YAZISI

Karacabey’imizin Değerli Belediye Başkan Adaylarına sorularımıza devam ediyoruz. Dillerden düşmeyen “şeffaflık” içinde Milliyetçi, Halkçı, Kamucu yanıtlarını bekliyoruz.
1-)( İktidar olarak Akp’ye) din dışı ve bölücü cemaat-tarikat adlı oluşumlara ve gizlendikleri “sözde” yardım derneklerine ekonomik ve lojistik destek vermeye, korumaya ve kollamaya devam edecek misiniz? (Diğer Adaylarımıza ) Sizde Akp’nin yolundan mı yürüyeceksiniz? Yoksa kamudan bu din dışı ve bölücü oluşumları atacak mısınız?
2- Türkiyemiz 18 yıldan bu yana en büyük oranda İtalya ‘dan ve Hollanda ‘dan süs bitkileri alarak trilyonlarca lira harcadı. Mevsimlik hatta haftalık olan bu süs bitkilerinin en büyük ithalatçısı ülkemizi Milli kaynaklara mı yönlendireceksiniz? Çok yıllık süs bitkileriyle Belediyemizin kaynaklarını korumayı düşünüyor musunuz?
3- Türkiyemizin egemen dini İslam’da yeri hiç olmamış. Üstüne üstlük yapıldığı tarihle hiçbir bağlantısı olmayan Kutlu Doğum Haftası adlı “sözde” hayır anlamındaki etkinlikleri ortadan kaldırma gibi Kamucu bir anlayışınız var mı?
4- “Bir elin verdiğini diğer el bile görmemeli” gibi ulvi bir anlayıştaki İslam ‘a aykırı olarak Kamu Kaynaklarından yapılan yardımları yaparken (Akp olarak!) hala “dini kullanmaya” devam edecek misiniz? (Muhalefetten seçilecek Adaylarımız) dini siyasete alet etmeye devam edecek mi? Yanınızda fotoğrafçı taşıyıp “sözde” kendi cebinizden verir gibi poz verecek misiniz?
5- Süslü sözcüklerle bezediğiniz “dev proje” ,” mega proje” adları verdiğiniz projeler yerine Karacabeyimizin ihracat kanallarını açabilecek programınız var mı? Bu yetkinliğe sahip bilgi birikiminiz ve alt yapınızla hazırladığınız “Üretimci” bir çalışmanız var mı?
6- Karacabeyimizin üretimine balta vurabilecek hükümet kararlarına (iktidarda kim olursa olsun) direniş gösterebilecek cesaretiniz ve önderlik yapabilecek Halktan yana,Halkçı bir tavır koyma yeterliliğiniz olduğunu düşünüyor musunuz?
Değerli Adaylarımız; kahvaltı etkinlikleri, yemek etkinlikleri yerine görsel şovları bir yana bırakıp dilinizden düşürmediğiniz “şeffaflıkla” yanıtlarınızı bekliyorum.
İyi Çalışmalar…

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • Akşener, Tayfur için güçlü destek istedi!

   Akşener, Tayfur için güçlü destek iste...

   31 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kala dün Karacabey'de vatandaşlarla buluşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, özellikle ekonomiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Akşener, “Biz ekonomiyi konuşmaya...

  • Özkan, vatandaşların her an yanında!

   Özkan, vatandaşların her an yanında!

   Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçenin dört bir yanında vatandaş buluşmalarına devam ediyor. Göreve geldiği günden bu yana, 'Halil İbrahim Sofrası' buluşmaları ile her hafta farklı bir mahallede...

  • Akkuş, “İYİ Parti’ye desteğimiz tamdır!”

   Akkuş, “İYİ Parti’ye desteğimiz ...

   Cumartesi günü Karacabey'e anlamlı bir ziyaret yapan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Hüseyin Akkuş, Millet İttifakı Adayı Ayhan Tayfur'u içtenlikle desteklediklerini açıkladı. Öncelikle Cumhuriyet Halk...

  • Tuğ, “Çanakkale geçilmez!”

   Tuğ, “Çanakkale geçilmez!”

   Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Süleyman Tuğ, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 104. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Tuğ, mesajında şu ifadelere yer verdi; “1914 yılında Avrupa'da patlak veren...

  • Çanakkale Destanı unutulmaz!

   Çanakkale Destanı unutulmaz!

   Karacabey'de bugün, Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde Çanakkale Zaferi'nin 104. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla törenler düzenlendi. Coşku ve hüznün bir arada yaşandığı...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR