Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARIMIZA SORULAR 2
a aa
Tarih : 15 Mart 2019 11:03
BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARIMIZA SORULAR 2
BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARIMIZA SORULAR 2
reklam

AHMET AYGÜN ATA KÖŞE YAZISI

Karacabey’imizin Değerli Belediye Başkan Adaylarına sorularımıza devam ediyoruz. Dillerden düşmeyen “şeffaflık” içinde Milliyetçi, Halkçı, Kamucu yanıtlarını bekliyoruz.
1-)( İktidar olarak Akp’ye) din dışı ve bölücü cemaat-tarikat adlı oluşumlara ve gizlendikleri “sözde” yardım derneklerine ekonomik ve lojistik destek vermeye, korumaya ve kollamaya devam edecek misiniz? (Diğer Adaylarımıza ) Sizde Akp’nin yolundan mı yürüyeceksiniz? Yoksa kamudan bu din dışı ve bölücü oluşumları atacak mısınız?
2- Türkiyemiz 18 yıldan bu yana en büyük oranda İtalya ‘dan ve Hollanda ‘dan süs bitkileri alarak trilyonlarca lira harcadı. Mevsimlik hatta haftalık olan bu süs bitkilerinin en büyük ithalatçısı ülkemizi Milli kaynaklara mı yönlendireceksiniz? Çok yıllık süs bitkileriyle Belediyemizin kaynaklarını korumayı düşünüyor musunuz?
3- Türkiyemizin egemen dini İslam’da yeri hiç olmamış. Üstüne üstlük yapıldığı tarihle hiçbir bağlantısı olmayan Kutlu Doğum Haftası adlı “sözde” hayır anlamındaki etkinlikleri ortadan kaldırma gibi Kamucu bir anlayışınız var mı?
4- “Bir elin verdiğini diğer el bile görmemeli” gibi ulvi bir anlayıştaki İslam ‘a aykırı olarak Kamu Kaynaklarından yapılan yardımları yaparken (Akp olarak!) hala “dini kullanmaya” devam edecek misiniz? (Muhalefetten seçilecek Adaylarımız) dini siyasete alet etmeye devam edecek mi? Yanınızda fotoğrafçı taşıyıp “sözde” kendi cebinizden verir gibi poz verecek misiniz?
5- Süslü sözcüklerle bezediğiniz “dev proje” ,” mega proje” adları verdiğiniz projeler yerine Karacabeyimizin ihracat kanallarını açabilecek programınız var mı? Bu yetkinliğe sahip bilgi birikiminiz ve alt yapınızla hazırladığınız “Üretimci” bir çalışmanız var mı?
6- Karacabeyimizin üretimine balta vurabilecek hükümet kararlarına (iktidarda kim olursa olsun) direniş gösterebilecek cesaretiniz ve önderlik yapabilecek Halktan yana,Halkçı bir tavır koyma yeterliliğiniz olduğunu düşünüyor musunuz?
Değerli Adaylarımız; kahvaltı etkinlikleri, yemek etkinlikleri yerine görsel şovları bir yana bırakıp dilinizden düşürmediğiniz “şeffaflıkla” yanıtlarınızı bekliyorum.
İyi Çalışmalar…

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • Zihinsel engelli Zerda 9 gündür kayıp!

   Zihinsel engelli Zerda 9 gündür kayıp!

   Karacabey Hamidiye Mahallesi'nde oturan 16 yaşındaki % 50 zihinsel engelli olan Zerda Çalışkan'ın 9 gündür kayıp olduğu bildirildi. Karacabey Hamidiye Mahallesi 12 Sokak'ta oturan Semra ve Erkan Çalışkan...

  • Mesrure Karan’ı yitirdik!

   Mesrure Karan’ı yitirdik!

   AK Parti Karacabey İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Özenli'nin Annesi Mesrure Karan, 83 yaşında yaşama veda etti. Bir süredir böbrek yetmezliği hastalığıyla mücadele eden ve son 3 gündür de Bursa'da özel...

  • KTSO’dan 740 aileye Ramazan yardımı

   KTSO’dan 740 aileye Ramazan yardımı

   Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği desteğiyle her yıl yapılan Ramazan erzak yardımları bu yıl da muhtaç ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı. Karacabey Ticaret ve Sanayi...

  • “19 Mayıs, ülkemizin doğum günüdür”

   “19 Mayıs, ülkemizin doğum günüdür”

   Milliyetçi Hareket Partisi Karacabey İlçe Başkanı Hilmi Kaya, “19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, bu anlamlı günün Türk Milleti için çok önemli olduğuna...

  • Karacabey’de Ramazan ayı coşkusu dinmiyor

   Karacabey’de Ramazan ayı coşkusu...

   *Karacabey'de, Ramazan ayının ulviyetine yakışan etkinlikler bu yıl da hız kesmeden devam ediyor. Karacabey Belediyesi, bu yıl da Dayı Karacabey Derneği iş birliği ile bakıma ve yardıma muhtaç yaklaşık bin...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR