Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Bayramdan notlar!
a aa
Tarih : 30 Ekim 2013 0:00
Bayramdan notlar!
Bayramdan notlar!
reklam

Karacabey'de, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları dün yapıldı. Yapıldı densin diye yapılan kutlamalarda isteksizlik göze çarptı.

Sorumluların sorumsuzluğu öne çıkarken, tatsız, tuzsuz bir bayram izledik. Heyecan olmayınca elbette ki organizasyondaki aksamalar dikkat çekici boyutlara ulaştı.

Kimin ne yaptığı belli değildi.

Ses düzeni evlere şenlik.

Kaymakam Ahmet Yurtseven, sanki kendine konuştu. Çocukların şiirleri güme gitti. Mikrofondan ne söylendiği pek duyulmadığı için az sayıdaki izleyicilerin keyfi kaçtı.

Trafik rezaleti her nedense önlenemedi.

Ciddiyetsizliğin egemen olduğu kutlamaların sonunda ise bir ilk yaşandı.

Bayrama katılan Kaymakam Ahmet Yurtseven, Garnizon Komutanı Üsteğmen Hayati Sarı, Belediye Başkanı Ergün Koç, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez ve diğer protokol üyeleri geçit törenini sonuna değin ayakta izledi.

Jandarma Bölük Komutanı Üsteğmen Kerem Salkal, Emniyet Müdürü Bülent Kaplan ve Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Tezcan Aydın, bayrak ve flamalardan sonra oturmayı yeğledi.

Israrla oturmak isteyen Kerem Salkal'ın yanındaki Tezcan Aydın'ın ceketinden çekerek koltuğa yapıştırması hiç de hoş karşılanmadı.

Yorumu okuyuculara bırakalım da, halkın homurdanmalarından birkaç satır aktaralım:

“Yönetmelik gereği yalnızca Bayrak geçişi sırasında ayağa kalkma zorunluluğu olsa da yapılanlar öğrencilere ve halka saygısızlıktır.

Jandarma Komutanı ile Emniyet Müdürü'ne bu hiç yakışmadı. Geçit töreni bitene kadar ayakta selamlama yapılsaydı kıyamet mi kopardı?

Jandarma Komutanı'nın kendi yaptığı yetmiyormuş gibi,  Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Tezcan Aydın'ı da ceketinden çekerek oturtması neyin nesi? Geçit töreni sona ermeden oturan protokol üyelerini kınıyoruz.” 

Bir çuval incir berbat olmadı mı?

Etiketler :

DİĞER GENEL HABERLERİ

  • AK Parti’de e-Temayül heyecanı

   AK Parti’de e-Temayül heyecanı

   Adalet ve Kalkınma Partisi Karacabey İlçe Teşkilatı, Belediye Başkan Adaylığı konusunda önümüzdeki Pazar günü temayüle girecek. 31 Mart 2019'da yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri için AK Parti'de 5...

  • Üretim Kurultayı bugün yapılacak!

   Üretim Kurultayı bugün yapılacak!

   Aydınlık Gazetesi'nin yurt genelinde düzenlediği Üretim Kurultaylarının, Bursa bölümü bugün yapılacak. Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu'ndaki kurultay 13:45 ila 17:30 saatleri arasında...

  • Hüseyin Erol istifa etti!

   Hüseyin Erol istifa etti!

   31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri'nde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Belediye Başkan Aday Adayı olan Hüseyin Erol dün itibariyle İlçe Başkanlığı görevinden istifa ettiğini duyurdu....

  • “Çiftçilerimiz ecrimisil fırsatını kaçırmasın!”

   “Çiftçilerimiz ecrimisil fırsatını ka...

   Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, Hazine arazilerinde ecrimisil (kullanım) ödeyerek tarım yapan Karacabey dahil yüz binlerce çiftçiye süre uyarısında bulundu. Erdem, “Ecrimisil fırsatını kaçırmayın”...

  • Karacabey İHH’dan çağrı; “Yemen ölüyor”

   Karacabey İHH’dan çağrı; “Yemen ...

   İHH Karacabey İlçe Temsilcisi Hüseyin Kahraman Yemen halkının çok zor durumda ve acil yardıma ihtiyacı olduğunu belirterek, Karacabeyli hayırseverlere çağrıda bulundu. Kahraman ayrıca Siyonist İsrail'in...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR