Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Bayramdan notlar!
a aa
Tarih : 30 Ekim 2013 0:00
Bayramdan notlar!
Bayramdan notlar!
reklam

Karacabey'de, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları dün yapıldı. Yapıldı densin diye yapılan kutlamalarda isteksizlik göze çarptı.

Sorumluların sorumsuzluğu öne çıkarken, tatsız, tuzsuz bir bayram izledik. Heyecan olmayınca elbette ki organizasyondaki aksamalar dikkat çekici boyutlara ulaştı.

Kimin ne yaptığı belli değildi.

Ses düzeni evlere şenlik.

Kaymakam Ahmet Yurtseven, sanki kendine konuştu. Çocukların şiirleri güme gitti. Mikrofondan ne söylendiği pek duyulmadığı için az sayıdaki izleyicilerin keyfi kaçtı.

Trafik rezaleti her nedense önlenemedi.

Ciddiyetsizliğin egemen olduğu kutlamaların sonunda ise bir ilk yaşandı.

Bayrama katılan Kaymakam Ahmet Yurtseven, Garnizon Komutanı Üsteğmen Hayati Sarı, Belediye Başkanı Ergün Koç, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez ve diğer protokol üyeleri geçit törenini sonuna değin ayakta izledi.

Jandarma Bölük Komutanı Üsteğmen Kerem Salkal, Emniyet Müdürü Bülent Kaplan ve Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Tezcan Aydın, bayrak ve flamalardan sonra oturmayı yeğledi.

Israrla oturmak isteyen Kerem Salkal'ın yanındaki Tezcan Aydın'ın ceketinden çekerek koltuğa yapıştırması hiç de hoş karşılanmadı.

Yorumu okuyuculara bırakalım da, halkın homurdanmalarından birkaç satır aktaralım:

“Yönetmelik gereği yalnızca Bayrak geçişi sırasında ayağa kalkma zorunluluğu olsa da yapılanlar öğrencilere ve halka saygısızlıktır.

Jandarma Komutanı ile Emniyet Müdürü'ne bu hiç yakışmadı. Geçit töreni bitene kadar ayakta selamlama yapılsaydı kıyamet mi kopardı?

Jandarma Komutanı'nın kendi yaptığı yetmiyormuş gibi,  Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Tezcan Aydın'ı da ceketinden çekerek oturtması neyin nesi? Geçit töreni sona ermeden oturan protokol üyelerini kınıyoruz.” 

Bir çuval incir berbat olmadı mı?

Etiketler :

DİĞER GENEL HABERLERİ

  • Karadere’deki kirlilik isyan ettirdi

   Karadere’deki kirlilik isyan ettirdi

   Karacabey'in Sultaniye, Akhisar, Tophisar ve İsmetpaşa köylerinde yaşayan vatandaşlar, Karadere'de öldürücü boyutlara ulaşan kirlilik nedeniyle isyan etti. Sultaniye Köyü'nde eylem yapan vatandaşlar,...

  • Özkan’dan 23 Nisan kutlama mesajı

   Özkan’dan 23 Nisan kutlama mesajı

   Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla önemli bir mesaj yayınladı. Başkan Özkan mesajında, bin yıllardan bu yana Türk milletinin hangi şart altında olursa...

  • Belediye’den Kitap ve Yöresel Ürünler Fuarı

   Belediye’den Kitap ve Yöresel ...

   Geçmişten bu yana güçlü tarım ve sanayisi ile bilinen ve son dönemde gösterdiği eğitim, kültür, sosyal ve sportif atılımlarla önemli bir gelişimin yaşandığı Karacabey'de, kültürel etkinlikler de hız...

  • Belediye 23 Nisan coşkusuna ortak oldu

   Belediye 23 Nisan coşkusuna ortak oldu

   *Tüm ülke genelinde olduğu gibi Karacabey'de de büyük bir sevinç ile kutlanan '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' kapsamında, çocukların coşkusuna ortak olmak için harekete geçen Karacabey Belediyesi,...

  • Alkışlar 23 Nisan çocuklarına!

   Alkışlar 23 Nisan çocuklarına!

   Karacabey'de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nın 98. yılı coşku içinde törenlerle kutlandı. Dün makam ziyaretleriyle başlayan...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR