Bayramdan notlar! « Karacabey Meltem Gazetesi
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Bayramdan notlar!
a aa
Tarih : 30 Ekim 2013 0:00
Bayramdan notlar!
Bayramdan notlar!
reklam

Karacabey'de, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları dün yapıldı. Yapıldı densin diye yapılan kutlamalarda isteksizlik göze çarptı.

Sorumluların sorumsuzluğu öne çıkarken, tatsız, tuzsuz bir bayram izledik. Heyecan olmayınca elbette ki organizasyondaki aksamalar dikkat çekici boyutlara ulaştı.

Kimin ne yaptığı belli değildi.

Ses düzeni evlere şenlik.

Kaymakam Ahmet Yurtseven, sanki kendine konuştu. Çocukların şiirleri güme gitti. Mikrofondan ne söylendiği pek duyulmadığı için az sayıdaki izleyicilerin keyfi kaçtı.

Trafik rezaleti her nedense önlenemedi.

Ciddiyetsizliğin egemen olduğu kutlamaların sonunda ise bir ilk yaşandı.

Bayrama katılan Kaymakam Ahmet Yurtseven, Garnizon Komutanı Üsteğmen Hayati Sarı, Belediye Başkanı Ergün Koç, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez ve diğer protokol üyeleri geçit törenini sonuna değin ayakta izledi.

Jandarma Bölük Komutanı Üsteğmen Kerem Salkal, Emniyet Müdürü Bülent Kaplan ve Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Tezcan Aydın, bayrak ve flamalardan sonra oturmayı yeğledi.

Israrla oturmak isteyen Kerem Salkal'ın yanındaki Tezcan Aydın'ın ceketinden çekerek koltuğa yapıştırması hiç de hoş karşılanmadı.

Yorumu okuyuculara bırakalım da, halkın homurdanmalarından birkaç satır aktaralım:

“Yönetmelik gereği yalnızca Bayrak geçişi sırasında ayağa kalkma zorunluluğu olsa da yapılanlar öğrencilere ve halka saygısızlıktır.

Jandarma Komutanı ile Emniyet Müdürü'ne bu hiç yakışmadı. Geçit töreni bitene kadar ayakta selamlama yapılsaydı kıyamet mi kopardı?

Jandarma Komutanı'nın kendi yaptığı yetmiyormuş gibi,  Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Tezcan Aydın'ı da ceketinden çekerek oturtması neyin nesi? Geçit töreni sona ermeden oturan protokol üyelerini kınıyoruz.” 

Bir çuval incir berbat olmadı mı?

Etiketler :

DİĞER GENEL HABERLERİ

  • İkili eğitim, öğrenci ve velinin isteği ile şekillenecek!

   İkili eğitim, öğrenci ve velinin isteğ...

   Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin ilçedeki ikili Eğitim- Öğretimin öğrenci ve velinin isteği ile şekilleneceğini duyurdu. Dingin, ilçemizde ikili eğitim veren tek okulun Karacabey Ortaokulu...

  • “Biz bittik demeyeceğiz!”

   “Biz bittik demeyeceğiz!”

   MHP Karacabey İlçe Başkanı Hüseyin Erol, ABD Başkanı Trump'ın Türkiye ile ilgili açıklamaları ardından ani bir yükselişe geçen Dolar kuru hakkında açıklama yaptı. Erol açıklamasında, “Tank yok, tüfek yok bu...

  • “Tarihin tekerrür etmesine asla izin vermeyeceğiz”

   “Tarihin tekerrür etmesine asla izin v...

   Atatürkçü Düşünce Derneği Karacabey Şube Başkanı Haluk Aka, Sevr Antlaşması'nın 98'inci yıldönümü nedeniyle açıklama yapıldı. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan...

  • Tarım Meslek Lisesi inşaatı tam gaz!

   Tarım Meslek Lisesi inşaatı tam gaz!

   Karacabey Ticaret Borsası'nın desteği ile ilçeye kazandırılan Harmanlı Tarım Meslek Lisesi'nin inşaatı tüm hızıyla sürüyor. Bu kapsamda geçtiğimiz hafta Karacabey Ticaret Borsası Başkanı Murad Bertan...

  • Gölecik’e mesire alanı yapılacak

   Gölecik’e mesire alanı yapılacak

   Karacabey Gölecik Barajı'nın yanındaki bölgeye mesire alanı yapılacak. DSİ Bursa 1. Bölge Müdürü Hayati Çelenk ve Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Gölecik Barajı inşaatında incelemelerde...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR