Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Bayramdan notlar!
a aa
Tarih : 30 Ekim 2013 0:00
Bayramdan notlar!
Bayramdan notlar!
reklam

Karacabey'de, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları dün yapıldı. Yapıldı densin diye yapılan kutlamalarda isteksizlik göze çarptı.

Sorumluların sorumsuzluğu öne çıkarken, tatsız, tuzsuz bir bayram izledik. Heyecan olmayınca elbette ki organizasyondaki aksamalar dikkat çekici boyutlara ulaştı.

Kimin ne yaptığı belli değildi.

Ses düzeni evlere şenlik.

Kaymakam Ahmet Yurtseven, sanki kendine konuştu. Çocukların şiirleri güme gitti. Mikrofondan ne söylendiği pek duyulmadığı için az sayıdaki izleyicilerin keyfi kaçtı.

Trafik rezaleti her nedense önlenemedi.

Ciddiyetsizliğin egemen olduğu kutlamaların sonunda ise bir ilk yaşandı.

Bayrama katılan Kaymakam Ahmet Yurtseven, Garnizon Komutanı Üsteğmen Hayati Sarı, Belediye Başkanı Ergün Koç, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez ve diğer protokol üyeleri geçit törenini sonuna değin ayakta izledi.

Jandarma Bölük Komutanı Üsteğmen Kerem Salkal, Emniyet Müdürü Bülent Kaplan ve Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Tezcan Aydın, bayrak ve flamalardan sonra oturmayı yeğledi.

Israrla oturmak isteyen Kerem Salkal'ın yanındaki Tezcan Aydın'ın ceketinden çekerek koltuğa yapıştırması hiç de hoş karşılanmadı.

Yorumu okuyuculara bırakalım da, halkın homurdanmalarından birkaç satır aktaralım:

“Yönetmelik gereği yalnızca Bayrak geçişi sırasında ayağa kalkma zorunluluğu olsa da yapılanlar öğrencilere ve halka saygısızlıktır.

Jandarma Komutanı ile Emniyet Müdürü'ne bu hiç yakışmadı. Geçit töreni bitene kadar ayakta selamlama yapılsaydı kıyamet mi kopardı?

Jandarma Komutanı'nın kendi yaptığı yetmiyormuş gibi,  Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Tezcan Aydın'ı da ceketinden çekerek oturtması neyin nesi? Geçit töreni sona ermeden oturan protokol üyelerini kınıyoruz.” 

Bir çuval incir berbat olmadı mı?

Etiketler :

DİĞER GENEL HABERLERİ

  • Tayfur’un onayı haftaya kaldı

   Tayfur’un onayı haftaya kaldı

   Meral Akşener'in liderliğinde kurulan İyi Parti'nin Bursa İl Başkanlığı'na Yüksel Yılmaz'ın atanmasından sonra ilçe başkanlığına getirilmesine kesin gözüyle bakılan Ayhan Tayfur'un yazısı henüz gelmedi. Bursa...

  • AK Parti’de Ahmet Şen sesleri!

   AK Parti’de Ahmet Şen sesleri!

   Karacabey AK Parti İlçe Başkanı Murat Erol'un görevinden ayrılması ile boşalan koltuğa atama yapılması için sürdürülen çalışmalarda sona yaklaşıldığı belirtiliyor. Karacabey'de geçen hafta yapılan sözlü...

  • Bakan Fakıbaba’ya teşekkür ziyareti

   Bakan Fakıbaba’ya teşekkür ziyareti

   Karacabey Belediye Bakanı Ali Özkan ve AK Parti İlçe Başkanı Murat Erol tarafından, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba'ya teşekkür ziyareti gerçekleştirildi. Özkan ve Erol; başta Susurluk Şeker...

  • MHP İlçe Teşkilatı İznik’te kampa girdi

   MHP İlçe Teşkilatı İznik’te kamp...

   MHP Bursa Teşkilatları Eğitim ve Bilgilendirme Toplantısı, geçtiğimiz hafta sonu İznik DSİ Tesisleri'nde düzenlendi. MHP Bursa İl Başkanı Tevfik Topçu'nun açılış konulmasıyla start alan toplantıda Gazi...

  • Borsa’dan anlamlı Mevlüd

   Borsa’dan anlamlı Mevlüd

   Karacabey Ticaret Borsası, geçtiğimiz Cuma günü her yıl geleneksel hale getirdiği Borsa'da görev alarak ahirete intikal etmiş başkanlar, yöneticiler ve üyelerinin ruhuna Soğan Pazarı Camii'nde Cuma namazından...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR