Başkan Özkan gazetecilerle bir araya geldi

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Karacabey’de faaliyet gösteren basın kuruluşları çalışanları ile kahvaltıda buluşan Belediye Başkanı Ali Özkan gazetecilerin anlamlı gününü kutladı.

Atatürk Kültürparkı’nda bulunan bir restoranda düzenlenen kahvaltıda basın mensupları ile bir araya gelen Başkan Ali Özkan, gazetecilerin doğru ve tarafsız haberleriyle kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi için çaba gösterdiklerini söyledi. İnsanların sağlıklı ve güvenilir bilgi alması için yoğun mesai harcayan gazetecilerin kutsal bir görev üstlendiklerini ifade eden Özkan, “Gece gündüz demeden halkın haber alma hakkı için fedakârca çalışan basın mensupları, insanları hızlı ve sağlıklı bilgilerle buluşturmak için her türlü zor koşulun üstesinden gelmektedir. Bu anlamda basın mensupları mesleklerini büyük bir özveriyle yerine getirmektedir. Objektif ve doğru habercilik anlayışı çerçevesinde, meslek ahlakına bağlı kalarak emek sarf eden ve büyük bir özveri içinde görevlerini yerine getiren basın camiasının, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarım” dedi.

Doğru ve eksiksiz bilgi

Basın mensuplarının karşılaştıkları her türlü zorluğa rağmen mesleklerini büyük bir fedakarlıkla yerine getirdiklerini dile getiren Özkan, şöyle devam etti: “Basınımız, toplumun temel taşlarından biridir. Gazeteciler, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgiyi almalarına olanak sağlamaktadır. İçinde bulundukları şart ya da koşullar ne olursa olsun görevleri peşinde koşan gazetecilerimizin gününü kutluyor, tüm basın çalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunuyorum.“

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir