Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Başbuğ serbest! İşte ilk açıklama…
a aa
Tarih : 08 Mart 2014 10:14
Başbuğ serbest! İşte ilk açıklama…
Ergenekon davası kapsamında tutuklu bulunan eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ cezaevinden çıktı.
Başbuğ serbest! İşte ilk açıklama…
reklam

Cezaevi çıkışı gazetecilerin sorularını cevapladı.

İşte Başbuğun açıklamalarından satırbaşları:

– Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. 6 Ocak akşamı hatırlarsanız şöyle demiştim; Takdir yüce Türk milletine aittir. Aradan tam 2 sene 2 ay yani toplam 26 ay geçti. Bizi bu cezaevinde 26 ay nefret ve intikam duygularıyla hareket edenler tuttu. Benim 26 ay hayatımdan çaldılar. Benim 26 ay hürriyetimden yoksun bırkatılar. Ama dediğim gibi yüce Türk milleti oynanan oyunu bozdu. O yüzdne burada yüce Türk milleitme en derin şükranlarımı sunuyorum.

“SERBEST KALMAM BİR BAŞLANGIÇ”

Benim serbest bırakılmam bir başlangıçtır. Bütün kalbimle inanıyorum ki Silivri’de Sincan’da Maltepe’de benim gibi suçsuz bulunan arkadaşlarım da en kısa zamanda hürriyetlerine kavuşacaklardır. Bu olmazsa benim serbest kalmamın hiç bir anlamı olmaz. Ben ne kadar suçsuzdam içeride yatan arkadaşalrım da o kadar suçsuzdur. Bugün benim serbest bırakılmamda sunulan gerekçeler hespi için de geçerlidir.

26 RAKAMININ CİLVESİ

Cezaevi 26 ay, bu da tarihin bir cilvesi midir? 26. Genelkurmay başkanı, 26 ay… Cezaevi ne derseniz; cezaevi ızdırap, açı çekmek. Ama bütün bunlara rağmen içimde nefret ve intikam duyguları taşımıyorum. Çünkü nefret duyanlar kendilerini de bir felakete sürüklerler.

 

SANAL BİR TERÖR ÖRGÜTÜ

Ümraniye’de bulunan bir kaç el bombasından hareket ederek sanal bir Ergenekon Terör Örgütü projesini uygulamayı kimler planlamıştı? Bu sorunun cevabı mutlaka bulunmalıdır. Ve bu projeleri yapanlar adil yargılanmayla adaletin önüne çıkartılmalıdır.

Danıştay cinayetini, sanal Ergenekon Terör Örgütü’yle ilişkinlendirmek projesi kime aittir? Bunlar da ortaya çıkmalıdır, hesap sorulmalıdır.

HANEFİ AVCI NEKADAR İÇERİDE KALACAK?

Hanefi Avcı daha ne kadar içeride tutulacaktır. Bu insafsızlıktır, ayıptır. Bunu kimler istemektedir?

Değerli sınıf arkadaşım Hurşit Tolon Paşa sadece bir gizli tanığın ifadesine bakılarak Zirve Cinayeti’yle ilişkilendirilmektedir. Ne tesadüftür bu gizli tanık da Tuncay Güney’e benzemektedir. Bu kadar mı tesadüf olur?

ALLAH KORKUNUZ DA MI YOK?

Balyoz davasında 51 numaralı harddisk’in TÜBİTAK dışında başka bir bilirkişi tarafında incelenmesi tarafında yırtındık adeta? Niçin bunun önü kesildi? Kimler bunlar? Mutlaka bunlar bulunmalı.İşin en vahimi bugün çeşitli arkadaşlarımız bunlar hastadır. Morale ihtiyaçları var, ama bu hakimlerde vicdan yok. Ben bunların vicdan taşıdığına inanmıyorum. Bu hasta insanların morale en çok ihtiyacı olduğu zamanda içeride tutulur mu? Vicdan yok, Allah korkunuz da mı yok.

ÖZEL YETKİLİ MAHKEMELER ÇUKURA GÖMÜLDÜ

Özel Yetkili Mahkemeler’in çukura gömülmesi tabi ki Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratikleşmesinde en büyük katkı olmuştur.

AYAKTA KALAN TEK BİR KURUM VAR

Son olarak söyleyeceğim şudur; Türkiye Cumhuriyeti, Cumhuriyet tarihinin en kiritk dönemlerini yaşamaktadır. Özellikle yargıda bütünüyle ayakta kalan bir tek kurum vardır; Anayasa Mahkemesi. Umuyor ve inanıyorum ki Anayasa Mahkemesi bugüne kadar almış olduğu doğru kararları önümüzdeki dönemde de başarıyla sürdürerek Türkiye’nin demokratikleşmesininde en önemli rolü oynayacaktır.

 

Etiketler :

DİĞER TÜRKİYE HABERLERİ

  • CHP, TBMM’yi olağanüstü toplantıya çağırdı

   CHP, TBMM’yi olağanüstü toplantıya çağ...

   Partisinin İstanbul İl Başkanlığı'nda, 4 bakan hakkındaki fezlekelere ilişkin basın açıklaması yapan Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekili Akif Hamzaçebi, şunları söyledi: “Ayın 28'inde 4 bakanla...

  • Özel yetkili mahkemeler kaldırıldı

   Özel yetkili mahkemeler kaldırıldı

   Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Terörle Mücadele Kanunu'nun (TMK) 10. maddesi uyarınca kurulan ve kamuoyunda "özel yetkili mahkemeler" olarak bilinen ağır ceza mahkemelerinin kaldırılmasına ilişkin düzenlemeyi de...

  • Bahçeli teşkilatını uyardı

   Bahçeli teşkilatını uyardı

   MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, herkesin sandıkta güvendiği kişilere oy vermesini isteyerek, "Bir oyla kazanma veya kaybetme mümkündür. Bunlara fırsat vermemek için bütün arkadaşlarımızın görevde olmasını...

  • “Demokratikleşme Paketi” kabul edildi

   “Demokratikleşme Paketi” k...

   "Demokratikleşme paketi" olarak bilinen Temel Hak ve Hürriyetlerin Geliştirilmesi Amacıyla Çeşitli Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Kanuna göre, hem yerel hem...

  • Bahçeli’den sandık çağrısı

   Bahçeli’den sandık çağrısı

   Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 30 Mart yerel seçimlerinde herkesi sandık başına gitmeye çağırdı. Bahçeli seçimlerin sağlıklı yapılabilmesi için de sandık görevlilerine büyük...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR