Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Atatürk Spor Salonu ve Sentetik Saha Karacabey Belediyesi’ne devredildi
a aa
Tarih : 16 Ağustos 2018 17:43
Atatürk Spor Salonu ve Sentetik Saha Karacabey Belediyesi’ne devredildi
Atatürk Spor Salonu ve Sentetik Saha Karacabey Belediyesi’ne devredildi
reklam

‘Sportif Kent’ hedefi doğrultusunda bugüne dek birbirinden güzel projeleri hayata geçiren Karacabey Belediyesi, çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.
Bu kapsamda Mustafa Fehmi Gerçeker Stadyumu’nun ardından yapılan protokol ile Atatürk Spor Salonu ve Sentetik Saha’nın da Karacabey Belediyesi’ne tahsisi gerçekleşti.
Karacabey Belediyesi’nde düzenlenen imza töreninde konuşan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, göreve geldikleri günden bu yana ilçenin mevcut potansiyelini harekete geçirecek çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Özkan, sürekli yenilikçi projeler geliştirdiklerine dikkat çekerek, “Hedeflerimiz arasında önemli bir yer tutan ‘Sportif Kent’ hedefi doğrultusunda da kararlı adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz. İlçemizin spor alanında adını duyurması adına var gücümüzle çalışıyoruz. Atatürk Spor Salonu ve Sentetik Saha’nın belediyemize tahsisinin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Özkan, vatandaşların sağlıklı ve bilinçli bir şekilde spor yapmasının önemli olduğunun altını çizerek, Karacabey’de spor kültürünün yaygınlaştırılması adına çalışmaları tüm hızıyla sürdüreceklerini kaydetti.
2. Lig maçlara ev sahipliği yapacak
Atatürk Spor Salonu’nun 600 seyirci kapasitesi ve 800 metrekarelik oyun alanına sahip olduğunu ifade eden Özkan, “Salon ilçede aktif halde sürdürülen voleybol, basketbol ve güreş gibi spor dallarındaki çalışmalara katkı sağlayacak. Bunun yanında Atatürk Spor Salonu ilçemizi 2. Lig müsabakalarında temsil eden Karacabey Belediyespor Voleybol Takımı’nın oynayacağı maçlara da ev sahipliği yapacak. Böylece salon 2. Lig maçların oynanması ile ilçeye ayrı bir fonksiyon kazandırmış olacak” diye konuştu.
Sporu önemsiyoruz
Sporu önemsediklerini vurgulayan Başkan Özkan, “Özellikle gençlerimize spor sevgisi aşılamak için elimizden geleni yapıyoruz. Spor alanında başarılarımız artarak devam ediyor. Sağlıklı ve mutlu nesiller için spor, ‘olmazsa olmaz’ faktörlerden biridir. İlçedeki sportif altyapının güçlendirilmesi adına tüm branşlara destek vermeye devam edeceğiz” dedi.
Sporu hayatın her alanına taşımak için yoğun çaba gösterdiklerini dile getiren Özkan, Mustafa Fehmi Gerçeker Stadyumu’nun ardından Atatürk Spor Salonu ve Sentetik Saha’nın Karacabey Belediyesi’ne devredilmesinden dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyledi.
Güzel çalışmalar olacak
Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ayhan Sağlam da, protokolden büyük memnuniyet duyduğunu kaydetti. Sağlam, Atatürk Spor Salonu ve Sentetik Saha’nın Karacabey Belediyesi’ne tahsisinin ilçe adına oldukça güzel bir gelişme olduğunu belirterek, “Bu durumu memnuniyetle karşıladık. Atatürk Spor Salonu ve Sentetik Saha’da çok güzel çalışmaların olacağına inanıyorum” diye konuştu.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • Karacabey çocuk istismarı istemiyor!

   Karacabey çocuk istismarı istemiyor!

   Karacabeyli vatandaşlar bugün çocuk tecavüzcülerini protesto yürüyüşü yapacak. Siyasi partilerin ve sivil toplum örgütlerinin katılmayacağını belirtilen anlamlı yürüyüşle ilgili konuşan vatandaşlar, saat...

  • CHP Gençlik’te yine Acar dönemi

   CHP Gençlik’te yine Acar dönemi

   Cumhuriyet Halk Partisi Karacabey Gençlik Kolları Başkanlığı'na yeniden İlke Acar getirildi. CHP Gençlik Kolları Başkanı İlke Acar yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Görevi bir kez daha devralmış...

  • Karacabey turizmde patlama yaşayacak

   Karacabey turizmde patlama yaşayacak

   Sahip olduğu birbirinden eşsiz doğal ve kültürel değerleriyle, Bursa tarihinin her döneminde zenginliğiyle ön plana çıkan Karacabey, son yıllarda atılan başarılı adımlar sayesinde turizm potansiyelini gün...

  • Alkışlar “23 Nisan” çocuklarına!

   Alkışlar “23 Nisan” çocuklarına!

   23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 99. yılı tüm yurtta olduğu gibi geçtiğimiz Salı günü Karacabey'de de çeşitli törenlerle coşkuyla kutlandı. Türkiye'nin geleceğinin emin ellerde olduğuna dikkat...

  • Otoyol çalışmasında acı olay

   Otoyol çalışmasında acı olay

   İstanbul-İzmir Otoyolu yapım çalışması sırasında hafriyat kamyonundan üzerine çakıl taşı dökülen işçi hayatını kaybetti. Edinilen bilgiye göre, İstanbul-İzmir Otoyolu'nun Karacabey etabında yol yapım...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR