‘Amatör Spor Haftası’ başladı

Karacabey Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından her yıl Ekim ayının ikinci haftası geleneksel olarak düzenlenen ‘Amatör Spor Haftası’ etkinlikleri dün start aldı. ‘Amatör Spor Haftası’ etkinlikleri Atatürk Spor Salonu ile Cumhuriyet Alanı arası yapılan kortej yürüyüş sonrası Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı.
Gençlik ve Spor İlçe Müdürü S. Ayhan Sağlam, Amatör Spor Haftası ile ilgili yaptığı açıklamada, “Her yıl Ekim ayının 2. haftasında kutlanan Amatör Spor Haftası, Karacabey’imizde de çeşitli etkinliklere sahne olacak. Bu kapsamda Atatürk Spor Salonu ile Cumhuriyet Alanı arası yaptığımız yürüyüş sonrası, Atatürk Anıtı’na çelenk sunmamız ile Amatör Spor Haftamızı başlattık. Amatör Spor Haftası süresince 13 Ekim tarihine kadar ilçe halkımıza yönelik her sabah 08.00-10.00 saatleri arasında erkek ve bayan antrenörlerimiz tarafından Atatürk Spor Salonu’nda egzersiz çalışmaları yaptırılacak. Egzersiz çalışmaları dışında daha çok kişinin spor yapmasına katkı sağlamak amacıyla voleybol, güreş, kort tenisi branşlarında sportif yarışmalar düzenleyeceğiz. Sporun hayatımızda bir yer edinmesi, sağlıklı ve başarılı bir toplum oluşumuna katkı sağlamak adına tüm halkımızı Amatör Spor Haftası’nın başlangıç olması dileğiyle her zaman spor yapmaya davet ediyoruz.” diye konuştu.
Etkinlik kapsamında daha sonra Anadolu Lisesi Ömer İşcan Spor Salonu’nda yüksekokul ve liseler arası Voleybol Turnuvası gerçekleştirildi. Bu turnuvanın 10 Ekim tarihine kadar 13:00 – 17:00 saatler arası devam edeceği bildirildi. 08-09 Ekim tarihlerinde ise 17.00-19.00 saatleri arasında Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nde yüksekokul ve liseler arası Güreş Şampiyonası ve aynı tarihlerde yüksekokul, liseler, ortaokullar ve halka açık olarak Kort Tenisi Turnuvası müsabakaları düzenleneceği kaydedildi. ‘Amatör Spor Haftası’ müsabakaların sonunda dereceye giren takımlara verilecek ödüllerle sona erecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir