Akşide teyze, sen çok yaşa

*Karacabey Devlet Hastanesi’ne 1995 yılında 3 dairesini bağışlayan ve geçtiğimiz yıl da 104 bin lira maddi yardımda bulunan emekli eğitimci Akşide Bozkurt, düzenlenen törenin ardından çiçek ve plaketlerle onurlandırıldı.

Karacabey Devlet Hastanesine yaptığı anlamlı yardımlarla gönüllerde taht kuran emekli Eğitimci Akşide Bozkurt, çiçek ve plaketlerle onurlandırıldı.

            İlk olarak 1995 yılında 3 dairesini Hastane’ye bağışlayan Hayırsever Akşide Bozkurt, geçtiğimiz yıl da 104 bin liralık maddi destekte bulunarak örnek bir davranışa imza attı. Bozkurt’un maddi desteği ile Kardiyoloji ve Diş bölümünün ihtiyaç duyduğu cihazlar alınarak vatandaşın hizmetine sunuldu.

            Emekli Eğitimci Akşide Bozkurt’un bu anlamlı yardımları unutulmadı. Devlet Hastanesi B Blok’ta önceki gün Bozkurt için tören düzenlendi.

            Törene AK Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı, Kaymakam Dursun Balaban, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Çelik ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye Başkanı Ergün Koç, İl Sağlık Müdürü Özcan Akan, Başhekim Yavuz Kaan Bütün, Sağlık Sen İlçe Temsilcisi Fatih Alparslan ve hastane personeli katıldı.

            Kaymakam Dursun Balaban, hastaneye önemli destek veren Akşide Bozkurt’a teşekkür ederken, tüm ilçe halkının desteklerini beklediklerini söyledi.

            Karacabey Devlet Hastanesi’nin son iki yılda büyük ivme kazandığını dile getiren İl Sağlık Müdürü Özcan Akan, bunda Karacabeylilerin büyük pay sahibi olduğunu dile getirdi. Yardımlar nedeniyle Devlet Hastanesine önemli cihazların kazandırıldığını belirten Akan, Karacabey’in örnek bir ilçe olduğunu kaydetti.

            Karacabeylilerin Devlet Hastanesi’ne sahip çıkmaları nedeniyle duygu yüklü olduğunu belirten AK Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı, “Her şeyi devletten beklemek doğru bir davranış değildir. Herkes üzerine düşen görevi yerine getirmeli, taşın altına elini sokmalıdır. Türkiye, Bursa ve Karacabey’de çok ciddi yatırımlar gerçekleşiyor. İlçemizde, sağlık alanında da güzel gelişmeler oluyor. Daha önce 100 yataklı planlanan ancak ihalesi şans eseri iptal olan yeni Devlet Hastanesi konusunda, Sağlık Bakanımızdan 150 yatak kapasiteli söz aldık. Bir aksilik çıkmazsa, Şubat ayı içerisinde ihale tarihini alacağız. Şunu hiç unutmayalım ki, devlet üzerine düşen görevi yapıyor. Sağlık ve eğitim gibi önemli konularda devlet-millet işbirliğinin en güzel örneğini Karacabey’de görmekten çok mutluyum. Halkımızdan hastanesine sahip çıkmaya devam etmesini istiyoruz. Yardımlarından dolayı Akşide teyzeye çok teşekkür ediyorum” dedi.

            Konuşmaların ardından AK Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı, Kaymakam Dursun Balaban ve İl Sağlık Müdürü Özcan Akan, Devlet Hastanesi’ne anlamlı destek veren Akşide Bozkurt’un elini öperek plaketle onurlandırdı. Başhemşire Ayşe Başar da, Bozkurt’a çiçek vererek, hastane personeli adına teşekkür etti.   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir