Aday olmayacağını duyurdu!

CHP Karacabey Gençlik Kolları Başkanı İlke Acar, 15 Şubat’ta yapılacak olan kongrede aday olmayacağını duyurdu. “15 Şubat 2020 Cumartesi günü yapılacak olan CHP Karacabey Gençlik Kolları Olağan Kongresinde aday olmayacağımı bildiriyorum” diyen Başkan Acar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Cumhuriyet Halk Partisinde görev almak benim için büyük bir şereftir. 2017’de olduğu gibi bugün de arkadaşlarımın önünü açmak adına değişimi destekliyorum. Her zaman bayrağı bir adım daha ileri taşımak için elimizden geleni yaptık. Uzunca bir süre gençlik kollarının olmayışının verdiği iç huzursuzluk, örgütümüzün isteği, İl Gençlik Kolları Başkanımız ve Yönetim Kurulunun da güveniyle atanıp göreve gelerek bir kez daha bedenimizi taşın altına koyduk.

Yerel seçim sürecinde görevde değilken (Görevde olmak gerekmez. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi’nin neferleriyiz) ekibimiz ile gece gündüz demeden çalıştık. Zor şartlarda yaptığımız birçok proje ile kamuoyunun takdirini topladık. Geçirdiğimiz zorlu süreçlerde bizlere omuzdaş olan, destek olan tüm yoldaşlarımıza selam olsun.

Bizler bu partinin öz evladıyız, ancak gençlerin ötekileştirildiğini ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne zarar verildiğini yaşadığımız süreçte hep birlikte gördük. Gençler geleceği inşa etmek üzere görev beklememelidir, görev almalıdır. Çünkü beklerken en faydalı olacağımız yıllarda ya dışarıda kalıyoruz, yada kenarda bekliyoruz. ‘Gençler geleceğimiz’ sözlerine itimat etmeyin, kota olmasa vay haline gençlerin.

Aday olmaktan çekinen genç istemiyorum, #DahaFazlaCesaret diyor, tekrar kongre sürecinin partimize hayırlı olmasını diliyorum. Kaybedeceğimiz en son şey birbirimize karşı duyduğumuz saygı olsun. Aday olan tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Günün sonunda kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır. Başta CHP İlçe Başkanımız Gönül Avil olmak üzere, eski CHP İlçe Başkanımız Süleyman Tuğ, yol arkadaşlarım, bu süreçte bizlere destek olan, çalışmalarımıza katkı koyan herkese teşekkürü bir borç bilirim. CHP varsa umut var. CHP’nin gençleri, gençlerin CHP’si var. Gençlerden ümidinizi kesmeyin”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir