Zeka Oyunları Süper Liginde Son Maç Heyecanı

Şehit Bahadır Tayfur İlkokulu’nda yapılan son maçlar sonucunda Keşlik İlkokulu öğrencileri ilçe şampiyonu olmuş ve ilçemizi Bursa’da yapılacak olan maçlarda temsil etme hakkı kazanmışlardır.

İlçe Milli Eğitimden yapılan açıklamada, “Zeka Oyunları Süper Ligi Projesi” projesi kapsamındaki okullar 17.05.2022 tarihinde saat 12.00’da Kaymakamımız Tahsin Kurtbeyoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Sadullah Gümüş, Belediye Başkan Yardımcısı Hatice Kılıç, İlçe Emniyet Müdürü Sakıp Yalta, İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb. Mahir Yağmur ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin’in katılımlarıyla son maçlarını Şehit Bahadır Tayfur İlkokulu’nda oynadılar. 

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi görevlileri İbrahim Halil DEMİR ve İbrahim Çağrı OĞUZ final maçlarımızda öğrencilerimizi yalnız bırakmayarak öğrencilerimizin heyecanlarına ortak oldular.

“Zeka Oyunları Süper Ligi Projesi” kapsamında okullarımız bir birlerine misafir olarak altı maç oynamıştı. Şehit Bahadır Tayfur İlkokulu’nda yapılan son maçlar sonucunda Keşlik İlkokulu öğrencileri ilçemizin şampiyonu olmuş ve ilçemizi Bursa’da yapılacak olan maçlarda temsil etme hakkı kazanmışlardır.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde düzenlenen “Zeka Oyunları Süper Ligi”ne Kaymakamımız Tahsin Kurtbeyoğlu öncülüğünde okullarımız katılım sağlamışlardı. 

Akıl ve Zeka Oyunları Süper Ligi sayesinde öğrencilerimiz birbirlerini ve farklı okulları tanıma fırsatı bulmaktadır. Oyunlar sırasında renkli anlar yaşanırken; centilmenlik, saygı, sevgi ve hoşgörü değerleri de öğrencilerimiz tarafından yaparak yaşayarak içselleşmektedir.

Zeka Oyunları Süper Ligi’nde ilimizde oynanacak maçlarda ilçemizi temsil edecek olan Keşlik İlkokulu’ndaki öğrencilerimize başarılar diliyoruz” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir