Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Yeni meclis görevine başladı!
a aa
Tarih : 08 Nisan 2019 18:22
Yeni meclis görevine başladı!
Belediye Meclis Üyeleri mazbatalarını aldı
Yeni meclis görevine başladı!
reklam

Yerel Seçimlerden sonra yeniden göreve seçilen Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ın ardından yeni dönem Cumhur İttifakı, Millet İttifakı ve Demokrat Partili Belediye Meclis Üyeleri de İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatalarını aldı. Resmen göreve başlayan meclis üyeleri dün yapılan Karacabey Belediyesi Meclis Toplantısı’nda yerlerini aldı. Halkın oylarıyla seçilen meclis üyeleri, “Karacabey çok güzel şeyleri hak ediyor. Bizler meclisimizin sözcülüğünü yapacağız. İlçemizin büyümesi ve kalkınması adına her türlü hizmetin devam etmesi ve gelmesi için var gücümüzle çalışacağız. Tüm hemşehrilerimize canı gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.
31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde güven tazeleyerek belediye başkanı seçilen Cumhur İttifakı Adayı AK Partili Ali Özkan, yüzde 40,23 oy oranıyla (21 bin 336) yeniden belediye başkanı seçildi. Seçimde ikinciliği yüzde 35,78 oy alan (18 bin 973) Millet İttifakı’nın Adayı İYİ Partili Ayhan Tayfur elde etti. ‘Halkın İttifakı’ olarak yola çıkan Demokrat Parti Adayı Ergün Koç ise, yüzde 21,22 (11 bin 253) oyla üçüncülükle yetindi.
Karacabey’de Ali Özkan yeniden başkan seçilirken, yeni dönem Belediye Meclisi de belirlendi. AK Parti’nin (Cumhur İttifakı) belediye meclisindeki oy oranı yüzde 41,26 olurken, İYİ Parti’nin (Millet İttifakı) yüzde 36,51, Demokrat Parti’nin de yüzde 16,54 olarak belirlendi.
Bu sonuçlar doğrultusunda AK Parti (Cumhur İttifakı) 11+3 ile 14 meclis üyesi elde etti. İYİ Parti’nin (Millet İttifakı) meclisteki sandalye dağılımı 9 olurken, Demokrat Parti’den de 2 isim meclis üyeliğine seçildi.
Karacabey Belediyesi’nin yeni dönem Meclisi’nde şu isimler yer aldı:
AK Parti (Cumhur İttifakı): Murat Avinç (Kontenjan), Nursi Er (Kontenjan), Turgut Yozgat (Kontenjan), Faruk Türe, Nadir Ünlü, Armağan Elçin, Ahmet Ali Kışla, Arzu Uray, Sabahattin Yıldız, Bülent Şen, Ahmet Şen, Gamze Aydın, Özer Kuzu, Hatice Kılıç.
İYİ Parti (Millet İttifakı): Murat Tanrıverdi, Adnan Akın, Gizem Arda, Bala Songül Kuvan, Hasan Hüseyin Kula, Kemal Ziya Koşaner, Nezihi Mestan, Ferudun Şeker, Mustafa Utku.
Demokrat Parti: Mehmet Ali Köfteci, Celal Tosun.
Öte yandan dün yapılan ilk meclis toplantısıyla, yeni dönem Cumhur İttifakı, Millet İttifakı ve Demokrat Partili Belediye Meclis Üyeleri de mazbatalarını alarak resmen görevlerine başladı.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • Karacabey çocuk istismarı istemiyor!

   Karacabey çocuk istismarı istemiyor!

   Karacabeyli vatandaşlar bugün çocuk tecavüzcülerini protesto yürüyüşü yapacak. Siyasi partilerin ve sivil toplum örgütlerinin katılmayacağını belirtilen anlamlı yürüyüşle ilgili konuşan vatandaşlar, saat...

  • CHP Gençlik’te yine Acar dönemi

   CHP Gençlik’te yine Acar dönemi

   Cumhuriyet Halk Partisi Karacabey Gençlik Kolları Başkanlığı'na yeniden İlke Acar getirildi. CHP Gençlik Kolları Başkanı İlke Acar yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Görevi bir kez daha devralmış...

  • Karacabey turizmde patlama yaşayacak

   Karacabey turizmde patlama yaşayacak

   Sahip olduğu birbirinden eşsiz doğal ve kültürel değerleriyle, Bursa tarihinin her döneminde zenginliğiyle ön plana çıkan Karacabey, son yıllarda atılan başarılı adımlar sayesinde turizm potansiyelini gün...

  • Alkışlar “23 Nisan” çocuklarına!

   Alkışlar “23 Nisan” çocuklarına!

   23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 99. yılı tüm yurtta olduğu gibi geçtiğimiz Salı günü Karacabey'de de çeşitli törenlerle coşkuyla kutlandı. Türkiye'nin geleceğinin emin ellerde olduğuna dikkat...

  • Otoyol çalışmasında acı olay

   Otoyol çalışmasında acı olay

   İstanbul-İzmir Otoyolu yapım çalışması sırasında hafriyat kamyonundan üzerine çakıl taşı dökülen işçi hayatını kaybetti. Edinilen bilgiye göre, İstanbul-İzmir Otoyolu'nun Karacabey etabında yol yapım...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR