Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Vatan Partisi yöneticileri, hedeflerini anlattı
a aa
Tarih : 03 Mart 2015 10:39
Vatan Partisi yöneticileri, hedeflerini anlattı
İşçi Partisi'nin adının 'Vatan Partisi' olarak değişmesinin ardından yerel basına ziyaretler gerçekleştiren parti yöneticileri, hedeflerini anlattı.
Vatan Partisi yöneticileri, hedeflerini anlattı
reklam

İşçi Partisi’nin adının ‘Vatan Partisi’ olarak değişmesinin ardından yerel basına ziyaretler gerçekleştiren parti yöneticileri, hedeflerini anlattı.
Vatan Partisi İlçe Başkanı Ahmet Aygün Ata, İlçe Saymanı Rahmi Öncü ve Yönetim Kurulu Üyesi Rıfat Narhın ile birlikte Meltem Gazetesi’ni ziyaret etti. Parti çizgisinin, İşçi Partisi’nin 60 yıllık siyasi yapısından, 100 yıllık ‘Aydınlık hareketi’nin yurtseverlik bilincinden ödün vermeden süreceğini dile getiren İlçe Başkanı Ahmet Aygün Ata, “Yeni öncülerle, yeni değerleri bünyemizde özümsemeyi ve birlik içinde hareket etmeyi sağladık.
Ortak değerimiz, vatandır. Vatan kavramının içindeki her öğe vazgeçilmezdir. Meclisteki 4 temsil grubunu da siyasi rakip olarak görmüyoruz. Bize engel oluşturacak birikim ve bilgide olmadıkları, sergiledikleri istikrarsızlık ve birbirine paralel düşünce yapıları ile açıkça görülmektedir.
Vatan Partisi, milli meclis, milli hükümet gerçeğinin tek savunucusudur. NATO, ABD, AB gibi ülkemizin dinamiklerine egemen olmaya çalışan ve bölücü eylemlere destek veren kuruluşlarla işbirliğini reddediyoruz. Toplumumuzdaki her düzeyde öncülerle, Vatan Partisi çatısı altında milli olmanın gereklerinde buluşuyoruz. Bu nedenledir ki, çeşitli vakıf ve fonlardan destek alan, ABD yapımı BOP tasarısına aracılık eden, cumhuriyetimizin değerlerini mecliste yok eden yasalara değnek olanlarla aynı düşüncede olmamız beklenemez.
Öncülerin katılımıyla MKYK’yı 100 kişiye çıkardık. Her üye sorumluluk ve bilinçle hareket edecek donanımlarla desteklenecek. Adımızın Vatan Partisi’ne dönüştürülmesi, anlık politikaların sonucu değildir. Aydınlık hareketi, 1950’lerde Vatan Partisi’ni kurmuş, ancak dönemin iktidarınca Ergenekon benzeri kurgusuyla yıllarca işkenceye maruz kalmış, hapis cezalarına çarptırılmıştır. O dönemde de milli birlik, milli hükümet çağrılarıyla mücadele verilmiştir. Aydınlık hareketinin her dönem ve koşulda ulusal politikalar üretmesi bu mirasın özüdür. Süreç içinde Aydınlık hareketinin her politikası, devrimci ve ilerici güçlerin yanı sıra diğer görüşlerce de uygulanmıştır.
1990’lardan başlayarak üretim ekonomisini savunan tek siyasi görüş biziz. AKP bile bunun farkına varabilmiş, ancak yapabilecek yetenek ve bilgiden yoksunluğu nedeniyle ülkemizi ekonomik anlamda işgale uğratmıştır. AKP karanlığını tarihe gömme ve millete hesap vermenin zamanı gelmiştir. Amacımız, AKP karanlığını ve onun politikalarını sürdüreceğini açıklayan bölücü, işbirlikçi siyasi görüşlerin karşısında duran tek siyasi görüş Vatan Partisi’nde ulusumuzla birleşmektir. Milli meclis, milli hükümet temelinde öncülerimizle, ‘Altı ok’ ilkelerinin yeniden ülkemizi yöneten durumuna getirmektir. ‘Altı ok’un en uzunu olan devrimcilik ilkesine, sımsıkı sarılarak dış güçler ve içerideki işbirlikçileri yok etmektir. Korku imparatorluğu, biat üzerine kurulan zulüm iktidarları, tarih karşısında gereken karşılığı her zaman bulmuştur. Yine bulacaktır” diye konuştu.

DİĞER GENEL HABERLERİ

  • Ücretsiz ve indirimli ulaşım müjdesi!

   Ücretsiz ve indirimli ulaşım müjdesi!

   Adalet ve Kalkınma Partisi Karacabey İlçe Başkanı Ertem İşcan, 65 yaş üzeri vatandaşların ulaşımdan ücretsiz yararlanma çalışmasının şehir içinde hayata geçirildiğini müjdeledi. İşcan ayrıca, 60-65 yaş arası...

  • “Üreticiyi unutmasınlar!”

   “Üreticiyi unutmasınlar!”

   Karacabey Kırmızı Et Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Karaca, bitkisel ve hayvansal destekleme tebliğlerinin bugüne kadar açıklanmamasının çiftçiyi kara kara düşündürdüğünü söyledi. Karaca,...

  • Öğrencilerde karne heyecanı!

   Öğrencilerde karne heyecanı!

   17 Eylül 2018 tarihinde start alan 2018/2019 Eğitim Öğretim Yılı kapsamında, Karacabey'de yaklaşık 14 bin öğrenci ve bin öğretmen ile ülke genelinde 17 milyon 535 bin 236 öğrenci ve 985 bin 362 öğretmen bugün...

  • Cumhuriyet Tırı’na yoğun ilgi

   Cumhuriyet Tırı’na yoğun ilgi

   Milli Mücadele'nin 100. yılında; tüm Anadolu'ya Mustafa Kemal Atatürk'ün aydınlığını yaymak için yola çıkan “Cumhuriyet Tırı” geçtiğimiz Salı günü Karacabey'e geldi. Atatürkçü Düşünce Derneği Karacabey...

  • HEM Eğitim HEM Sergi

   HEM Eğitim HEM Sergi

   Karacabey Halk Eğitimi Merkezi'nin geçtiğimiz Salı günü düzenlediği yılsonu belge töreni ve sergisi büyük beğeni topladı. Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen programa; Kaymakam Dr. Yusuf...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

 • Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.