Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Vatan Partisi yöneticileri, hedeflerini anlattı
a aa
Tarih : 03 Mart 2015 10:39
Vatan Partisi yöneticileri, hedeflerini anlattı
İşçi Partisi'nin adının 'Vatan Partisi' olarak değişmesinin ardından yerel basına ziyaretler gerçekleştiren parti yöneticileri, hedeflerini anlattı.
Vatan Partisi yöneticileri, hedeflerini anlattı
reklam

İşçi Partisi’nin adının ‘Vatan Partisi’ olarak değişmesinin ardından yerel basına ziyaretler gerçekleştiren parti yöneticileri, hedeflerini anlattı.
Vatan Partisi İlçe Başkanı Ahmet Aygün Ata, İlçe Saymanı Rahmi Öncü ve Yönetim Kurulu Üyesi Rıfat Narhın ile birlikte Meltem Gazetesi’ni ziyaret etti. Parti çizgisinin, İşçi Partisi’nin 60 yıllık siyasi yapısından, 100 yıllık ‘Aydınlık hareketi’nin yurtseverlik bilincinden ödün vermeden süreceğini dile getiren İlçe Başkanı Ahmet Aygün Ata, “Yeni öncülerle, yeni değerleri bünyemizde özümsemeyi ve birlik içinde hareket etmeyi sağladık.
Ortak değerimiz, vatandır. Vatan kavramının içindeki her öğe vazgeçilmezdir. Meclisteki 4 temsil grubunu da siyasi rakip olarak görmüyoruz. Bize engel oluşturacak birikim ve bilgide olmadıkları, sergiledikleri istikrarsızlık ve birbirine paralel düşünce yapıları ile açıkça görülmektedir.
Vatan Partisi, milli meclis, milli hükümet gerçeğinin tek savunucusudur. NATO, ABD, AB gibi ülkemizin dinamiklerine egemen olmaya çalışan ve bölücü eylemlere destek veren kuruluşlarla işbirliğini reddediyoruz. Toplumumuzdaki her düzeyde öncülerle, Vatan Partisi çatısı altında milli olmanın gereklerinde buluşuyoruz. Bu nedenledir ki, çeşitli vakıf ve fonlardan destek alan, ABD yapımı BOP tasarısına aracılık eden, cumhuriyetimizin değerlerini mecliste yok eden yasalara değnek olanlarla aynı düşüncede olmamız beklenemez.
Öncülerin katılımıyla MKYK’yı 100 kişiye çıkardık. Her üye sorumluluk ve bilinçle hareket edecek donanımlarla desteklenecek. Adımızın Vatan Partisi’ne dönüştürülmesi, anlık politikaların sonucu değildir. Aydınlık hareketi, 1950’lerde Vatan Partisi’ni kurmuş, ancak dönemin iktidarınca Ergenekon benzeri kurgusuyla yıllarca işkenceye maruz kalmış, hapis cezalarına çarptırılmıştır. O dönemde de milli birlik, milli hükümet çağrılarıyla mücadele verilmiştir. Aydınlık hareketinin her dönem ve koşulda ulusal politikalar üretmesi bu mirasın özüdür. Süreç içinde Aydınlık hareketinin her politikası, devrimci ve ilerici güçlerin yanı sıra diğer görüşlerce de uygulanmıştır.
1990’lardan başlayarak üretim ekonomisini savunan tek siyasi görüş biziz. AKP bile bunun farkına varabilmiş, ancak yapabilecek yetenek ve bilgiden yoksunluğu nedeniyle ülkemizi ekonomik anlamda işgale uğratmıştır. AKP karanlığını tarihe gömme ve millete hesap vermenin zamanı gelmiştir. Amacımız, AKP karanlığını ve onun politikalarını sürdüreceğini açıklayan bölücü, işbirlikçi siyasi görüşlerin karşısında duran tek siyasi görüş Vatan Partisi’nde ulusumuzla birleşmektir. Milli meclis, milli hükümet temelinde öncülerimizle, ‘Altı ok’ ilkelerinin yeniden ülkemizi yöneten durumuna getirmektir. ‘Altı ok’un en uzunu olan devrimcilik ilkesine, sımsıkı sarılarak dış güçler ve içerideki işbirlikçileri yok etmektir. Korku imparatorluğu, biat üzerine kurulan zulüm iktidarları, tarih karşısında gereken karşılığı her zaman bulmuştur. Yine bulacaktır” diye konuştu.

DİĞER GENEL HABERLERİ

  • “Ayçiçeği üreticisine darbe üstüne darbe!”

   “Ayçiçeği üreticisine darbe üstüne dar...

   Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin 2.5 TL/Kg olarak açıkladığı ayçiçeği alım tavsiye fiyatı Karacabey'deki ayçiçek üreticisini üzdü. Mayıs ayında çıkarılan Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle ithal...

  • Karacabey’de asfalt çalışmalarına devam

   Karacabey’de asfalt çalışmaları...

   'Modern belediyecilik' anlayışıyla sürdürülebilir gelişimi esas alan Karacabey Belediyesi, ilçe genelindeki çalışmalarına kararlı adımlarla devam ediyor. Bu doğrultuda Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, AK...

  • Uyuşturucu tacirlerine suçüstü

   Uyuşturucu tacirlerine suçüstü

   Karacabey'de 2 kişi uyuşturucu madde bulundurmak ve ticaretini yapmak suçundan suçüstü yakalandı. İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerince gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda,...

  • Ücretli Öğretmen Başvuruları başladı

   Ücretli Öğretmen Başvuruları başladı

   Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ücretli öğretmen başvuruları ile ilgili kamuoyunu bilgilendirdi. Açıklamada, “2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı için Ücretli Öğretmen başvuruları, E-Devlet üzerinden 2019...

  • ATA VE TUTAR AİLELERİNİN MUTLU GÜNÜ

   ATA VE TUTAR AİLELERİNİN MUTLU GÜNÜ

   Gazetemiz Yazarı Ahmet Aygün Ata'nın kızı Olcay Petek Ata ile Sultaniye Mahallesi'nin önde gelen ailelerinden Merhum İsmail Hakkı Tutar'ın oğlu Sezer Süt Sağım Makineleri Marmara Bölge Sorumlusu Hilmi Tutar...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR