ÜRETİM DEVRİMİ İÇİN MİLLİ HÜKÜMET (ÇETİN YILLAR) 8

AHMET AYGÜN ATA KÖŞE YAZISI

Saygıdeğer Okuyucular; yedincisini yazdığım Üretim Devrimi için Milli Hükümet yazılarımın bu bölümünde Vatan Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Doğu Perinçek ‘in Bursa’da düzenlenen Üretim Devrimi Kurultayındaki konuşmasını paylaşacağım. Dört ayı aşkın bir süredir Türkiye’mizin üretim alanlarını dolaşarak Üretim Devrimi Kurultaylarına katılan; tarım, sanayi, turizm, hizmet kesimi öncüleriyle Türkiye’nin üretim politikasını üreticilerle oluşturmaya çabalayan Sayın Perinçek, bu kurultaylarda edindiği bilgi ve önerileri kitaplaştırmıştır. Önemli gördüğüm bilgiler edindiğim Bursa Üretim Devrimi Kurultayı’ndaki bu konuşmayı sizlerle paylaşmak istedim…
…………………………………………………………………………………………..2020 yılı Türkiye tarihinin çetin yıllarından biri olacak, öyle gözüküyor. Kayseri, Nevşehir, Adana, Mersin, Anamur, Gazipaşa, Balıkesir, Manisa, Nazilli, Denizli, Isparta, Antalya, Muğla Ortaca, İzmir ve Çorum’da yaptığımız Üretim Devrimi kurultaylarında üreticilerimizle buluştuk. İşçi, çiftçi, küçük esnaf ve zanaatkârdan sanayici ve tüccara kadar, bütün üreticilerin ekonomiye ilişkin ortak saptaması şöyle: Böyle gitmez!
Borçlanma Ekonomisinin sonu görünmüştür. Demek ki, Türkiye Üretim Devriminin eşiğindedir. Türkiye, buradan Büyük Kararla, Büyük Çözümle çıkacaktır.
Teröre karşı mücadelede ve güvenlikte önemli başarılar kazandık. Arkada kalan dönemde Türkiye, Devletiyle, Milletiyle, Yargısıyla, Ordusuyla, Polisiyle ve Köy Korucusuyla, PKK’ya ve FETÖ’ye ağır darbeler indirdi. ABD emperyalizminin devlet içine yuvalanmış Gladyosunu ezdik. Bu, tarihî bir olaydır. Türkiye, Atlantik Sisteminden zincirlerini koparmaktadır ve Asya’daki onurlu konumuna yerleşmektedir. Bu bir coğrafya değişikliği değildir, sistem değişikliğidir. Türkiye, Vatan Savaşıyla kazandığı bağımsızlık mevzilerini şimdi Üretim Ekonomisiyle tamamlama sürecine giriyor. Bu sürecin adı devrimdir. İki yüzyıllık Millî Demokratik Devrimimizi tamamlama gündemi önümüzdedir. Namık Kemallere, Talat Paşalara, Mustafa Kemallere selam olsun! Atlantik sistemiyle hesaplaşmanın yurt içindeki ve güneyimizdeki çarpışmalarından başarıyla çıkıyoruz. Çelişmenin odağı artık Doğu Akdeniz’e kaymıştır. ABD – İsrail – Yunanistan ve Güney Kıbrıs ittifakı, Mavi Vatanımızı tehdit eden askerî tatbikatlarına devam ediyor. ABD’nin Türkiye’yi Balkanlar ve Karadeniz üzerinden kuşatma gayretleri de ortadadır. Özeti: Türkiye’nin önünde yalnız ekonomide değil, güvenlikte de zorluklar var.
Önümüzde yine Ergenekon Destanı var, yine büyük çıkış gözüküyor. Dağları delerek büyük çıkış! Biz Demirci milletiz! Tarihî kaynaklar, Göktürklerden “Demirciler” diye söz eder. Atatürk, son büyük demircimizdi. Şimdi yine Demircilerin zamanı gelmiştir.
Sorunlarımızı demirle ve çelikle çözüyoruz. Türk Ordusunun ve Türk Polisinin silahı da, yüreği de, bileği de çeliktendir. Türk milletinin ciğeri de, çalışkanlığı da, kararlılığı da çeliktendir. Tezgâha konan Altay tankı çeliktendir. Tersanelerimizden denize indirilen denizaltılar, muhripler çeliktendir. Doğu Akdeniz’de Mavi Vatanımızı kollayan donanmamız çeliktendir. Yolunu gözlediğimiz Türk arabası çelikten olacak. Devrim arabasının torununa çelik yakışır.
Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Amiral Soner Polat komutanımız da, adı gibi çeliktendi. Türk milletine zor günlerde çelikleşme mirasını bıraktı. 2020’ler, Türkiye’nin Çelik Yıllarıdır, demiri dövme, demire suyu verme, çelikleşme yıllarıdır. Yanan kömür, kızan demir, örse çekiç vuran biziz!
2020 yılında doğan erkeklerimizin adı Polat olsun!
Doğacak kızlarımızın adı Reyhan olsun. İpek Yolunu reyhan kokularıyla işlesinler, güzelleştirsinler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir