Karacabey Meltem Gazetesi
» 
“Uluabatlı Hasan Yağlı Güreşleri daha kapsamlı olacak”
a aa
Tarih : 12 Temmuz 2018 17:42
“Uluabatlı Hasan Yağlı Güreşleri daha kapsamlı olacak”
“Uluabatlı Hasan Yağlı Güreşleri daha kapsamlı olacak”
reklam

*Ülkemizin en köklü etkinliklerinden biri olan ve bu yıl 657’ncisi düzenlenecek Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesi, Merkez Hakem Komitesinin iki önemli ismi Sadullah Tanrıkulu ve Ali Varol, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ı ziyaret etti.
*Ziyarette; Ramazan ayında düzenlenen ve Kırkpınar Güreşleri’nin provası olarak nitelendirilen ‘Uluabatlı Hasan Yağlı Güreşleri’nin yoğun bir katılımla ve başarıyla gerçekleştirilmesinden dolayı duyulan memnuniyet ifade edilirken, Başkan Ali Özkan da bu organizasyonu önümüzdeki yıllarda çok daha büyük boyutlu hale getireceklerini söyledi.

Karacabey’de, Kırkpınar Güreşleri’nin provası olarak nitelendirilen Uluabatlı Hasan Yağlı Güreşleri, bu yıl ilçe stadyumunda ilk kez gece müsabakaları olarak gerçekleştirilmiş, on binlerce Karacabeyli ve bölge şehirlerden gelenlerle birlikte de ramazan ayında, ilçedeki coşku katlanmıştı.
657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesi Merkez Hakem Komitesi Üyesi, eski Başpehlivan ve aynı zamanda kule hakemlerinden Sadullah Tanrıkulu ile Karacabey Belediyesi Gençlik Spor güreş antrenörü ve meydan hakemi Ali Varol, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ı ziyaret ederek, her iki organizasyonla ilgili fikir alışverişinde bulunup, gelecekte yapılabilecek çalışmaları konuştu.
Ziyarette; geçtiğimiz ay düzenlenen ‘Uluabatlı Hasan Yağlı Güreşleri’nin yoğun bir katılımla gerçekleştirilmesinden dolayı duyulan memnuniyet ifade edilirken, Başkan Ali Özkan da bu organizasyonu önümüzdeki yıllarda çok daha büyük boyutlu hale getireceklerini söyledi.
Karacabey’in ata sporumuzla anılması mutluluk verici
İlçede gerçekleşen güreşlerin başarılı bir şekilde yapıldığının altını çizen Tanrıkulu ve Varol, Karacabey’in artık ata sporumuz olan güreşle anılmasından büyük mutluluk duyduklarının altını çizdi.
Ziyaretçilerine teşekkür eden Belediye Başkanı Ali Özkan da belediye olarak spora ve sporcuya tam destek verdiklerine değinerek, özellikle güreşte elde edilen başarıların ilçe halkını da gururlandırdığını söyledi.
Ata sporumuz olan güreşin, gelecek kuşaklara ulaştırılmasını asli görev olarak benimsediklerini sözlerine ekleyen Özkan, Uluabat Yağlı Güreşleri’ni gelecekte çok daha kapsamlı hale getireceklerini ifade etti.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • Mustafa Esgin halkla buluştu

   Mustafa Esgin halkla buluştu

   AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, TBMM çalışmalarının ardından “Vekil Burada, Vekil Heryerde” mottosuyla başlattığı halk buluşmalarının ilkini Karacabey Gazi Mahallesi'nde gerçekleştirdi. Halkla bir...

  • Ve OHAL kalktı!

   Ve OHAL kalktı!

   15 Temmuz 2016'da başarısızlıkla sonuçlanan hain darbe girişimi sonrası 20 Temmuz 2016'da ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL), 7 kez uzatıldıktan sonra önceki gece saat 24.00 itibarıyla sona erdi. FETÖ'nün hain...

  • Hacılar kutsal topraklara uğurlanıyor!

   Hacılar kutsal topraklara uğurlanıyor!

   Karacabey'den bu sene için 84 kişinin kutsal topraklara gideceği öğrenildi. Bu 84 kişiden 48'i çeşitli özel şirketlerle, kalan 34'ünün ise Diyanet aracılığıyla hacca gidecekleri belirtildi. Ayrıca, Diyanet...

  • Bedelli askerlik yapacaklar dikkat!

   Bedelli askerlik yapacaklar dikkat!

   1 milyon 324 bin kişiyi ilgilendiren “Bedelli Askerlik” düzenlemesinin de yer aldığı 18 maddelik torba yasanın TBMM'de ne zaman görüşüleceği belli oldu. Bedelli askerlik düzenlemesi 18 maddelik torba yasa ile...

  • Yaban Domuzları Yeniköy’e indi

   Yaban Domuzları Yeniköy’e indi

   Dağda aç kalan yaban domuzları Karacabey'in yazlık tatil bölgesi Yeniköy'e kadar indi. Yeniköy'de yabani domuzlar Piknik Alanı'na ve şehrin kıyılarındaki boş arsalara inmeye başladı. İnsanlara alışkın olduğu...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR