Trafik cezasına taksit

Karacabey Şoförler Odası Başkanı Ramazan Bay, 2010 yılından önce düzenlenen trafik cezalarının yeniden yapılandırıldığını duyurdu. Bay, cezalardaki gecikme ve faiz tutarlarının silinerek, anaparanın enflasyona göre tekrar taksitlendirilebileceğini kaydetti.

Bazı kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasıyla ilgili usul ve esasların belirlenerek Resmi Gazete'de yayımlandığını dile getiren Bay, “Taksitlendirmenin detayları belli oldu. Cezalardaki gecikme ve faiz tutarları silinecek, anapara enflasyona göre tekrar taksitlendirilebilecek. 31 Aralık 2010′dan önce verilen ve 2 Ağustos 2013 itibarıyla vadesi geldiği halde ödenmemiş olan trafik cezaları yapılandırılabilecek. Bu cezalardan aslı ödenmiş olanların gecikme ve faiz farkları da taksite bölünebilecek. Ayrıca 2 Ağustos 2013 itibarıyla asıllarından bir kısmı ödenmiş idari para cezalarının ödenmemiş kısmı için de bu imkan geçerli olacak” dedi.

Düzenlemeden yararlanmak isteyenlerin 31 Ekim'e kadar vergi dairesine başvurması gerektiğinin altını çizen Bay, “Cezalarda faiz ve gecikme miktarları silinecek bunun yerine, TEFE/ÜFE aylık değişim oranları dikkate alınarak hesaplama yapılıp borç taksitlendirilecek. Yapılandırılan borçların, 3 eşit taksit halinde Kasım 2013, Ocak 2014 ve Mart 2014 aylarında ödenmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir