Tarık Tezel BUSİAD yönetiminde!

Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği 42. Olağan Genel Kurulu’nda Ergun Hadi Türkay’ın oluşturduğu liste 2 yıllığına daha üyelerden güvenoyu aldı. Ayrıca, Sütaş Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve SETBİR (Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği) Genel Başkanı Selim Tarık Tezel de BUSİAD’ın 13 kişilik yönetim kurulunda yer aldı.
BUSİAD Evi’nde İbrahim Yaşar’ın Divan Başkanlığı’nda gerçekleştirilen Genel Kurul’da 2018 yılı Ocak ayında göreve seçilen Ergun Hadi Türkay Başkanlığı’ndaki Yönetim Kurulu ibra edilirken, tek listeyle gidilen seçimden Türkay, ikinci dönem için de güvenoyu almış oldu.
Türkay’ın listesinde değişen 5 isimden 2’si kadın oldu. Böylece 13 kişilik Yönetim Kurulu’nda kadın üye sayısı 3’e çıktı. Buna göre, Ergun Hadi Türkay başkanlığındaki yeni yönetim kurulu Burhan Çakır, Gonca Yerliyurt, Mustafa Bulut, Mustafa Ekinci, Osman Nemli, Selim Akbaş, Selim Tarık Tezel, Sevda Keskin Gülmez, Sezai Sezer, Tuncer Hatunoğlu, Uğur Urkut ve Veda Girgin Eroğlu’ndan oluştu.
Göreve tekrar seçilen BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, 2 yıllık görevleri içinde yaptıkları çalışmaları değerlendirdiği konuşmasında, kaynaşmanın, gençleşmenin ve kadınların BUSİAD’da daha çok görev almasına yönelik çabaların ağırlıkta olduğu bir dönem yaşadıklarını söyledi. Türkay, dijital dönüşüm ve eğitime ağırlık verdiklerini, üniversite sanayi işbirliğinin de son aylarda yeniden verimli olmaya başladığını da belirtti. Türkay, bu dönem görevlerini yeni isimlere bırakan yönetim kurulu üyelerine de teşekkür ettiği konuşmasını, “Gelecek dönemler Bursa sanayici ve iş insanı için dünden ve bugünden daha aydınlık geçer umarım. Biz bunun için elimizden gelenden fazlasını yapacağız.” diyerek tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir