Reklam amaçlı el ilanlarına tepki artıyor

Karacabey'de apartman girişlerine gelişigüzel bırakılan ve görüntü kirliliğine neden olan “Reklam amaçlı el ilanları” sıkıntı yaratırken,  Zabıta ekiplerinin bu konuda denetimlerini sıklaştırması istendi.
    Geçtiğimiz Ocak ayı meclis toplantısına gündem dışı gelen ve oy birliğiyle gündeme alınan konuyla ilgili CHP Belediye Meclis Üyeleri Gönül Avil, Kazım Ülker, Fatma Mendeş, Bülent Fıçıcı, MHP'li Üyeler Vedat Mert, Hüsnü Doğruoğlu, Fahri Köfteci, Bülent Şen ve İbrahim Akbay ile SP'li Gürsoy Yıldız soru önergesi sunmuştu.
    Apartman sakinlerinden gelen şikayetler üzerine bu sıkıntının çözülmesini isteyen meclis üyelerine Başkan Ergün Koç’tan da destek gelmişti.
    Koç yazılı açıklamasında, konuya Zabıta Müdürlüğü tarafından hassasiyet gösterileceği belirtilirken, reklam amaçlı apartman girişlerine bırakılan el ilanlarının bundan böyle Belediye denetiminden geçeceği ve izin alınmadan gerçekleşen dağıtımlara cezai işlem uygulanacağını ifade etmişti.
    Konuyla ilgili şikayetlerini gazetemize ileten vatandaşlar, geçen 5 aylık sürede olumlu bir düzelme olmadığından yakındı.
    Her gün apartmanlarının girişine çokça bırakılan el ilanlarından bıkıp usandıklarını dile getiren vatandaşlar, Zabıta Müdürlüğü’nün bu konuya daha fazla önem vermesini istedi.
    Diğer taraftan görüştüğümüz Zabıta Müdürü Ayhan Aksoy ise, konuyla ilgili takiplerini sürdürdüklerini ve meclis kararına uymayanlara cezai işlem uygulandığını kaydetti.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir