Karacabey Meltem Gazetesi
» 
ÖZLEM VE SAYGIYLA ANIYORUZ!
a aa
Tarih : 07 Kasım 2019 16:35
ÖZLEM VE SAYGIYLA ANIYORUZ!
ÖZLEM VE SAYGIYLA ANIYORUZ!
reklam

Çağdaş Türkiye’nin kurucusu, Büyük Önder ve Devlet Adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. yılı Pazar günü tüm yurtta olduğu gibi Karacabey’de de düzenlenecek programla anılacak.
Karacabey Kaymakamlığı, “10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı”nı açıkladı. Pazar günü saat 08.55′te çelenk sunma töreni ile başlayacak olan program, saygı duruşu ile devam edecek. Törende saat 09.05 geçe iki dakika boyunca sirenler ve araç klaksonları çalarak hayat duracak.
Ardından Dayı Karacabey Anadolu Lisesi’nce saat 09.20′de Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan anma programına geçilecek. Atatürk’e Özlem adlı şiirsel gösteri ile başlayacak program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam edecek. Ardından Okul Müdürü Hüseyin Akbaba’nın günün önemini belirten konuşma yapacak. Daha sonra sırasıyla; Atatürk’ün hayatının anlatıldığı slayt gösterisi, “Cumhuriyet Kadınları” isimli drama gösterisi, Atatürk’le ilgili türküler eşliğinde anıların canlandırılması, Dayı Karacabey Anadolu Lisesi’nin Anıktkabir ziyareti ile ilgili video yer alacak. Program, ilçede düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sona erecek.
Karacabey Kaymakamı Dr. Yusuf Gökhan Yolcu, “Cumhuriyet’imizin kurucusu ve Kurtuluş Savaşı’nın eşsiz kahramanı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 81. yılında minnet, şükran ve tazimle anıyoruz.” dedi.
“10 Kasım Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Günü ve Haftası” nedeniyle açıklama yapan Kaymakam Yolcu, “Atatürk; ulusal bağımsızlığımızın, birlik ve beraberliğimizin simgesi, ulusumuzun geleceğini her zaman aydınlatacak bir ışık kaynağıdır. Atatürk; bizlere tam bağımsız, çağdaş bir devlet ve Cumhuriyeti armağan eden, tarihin akışını değiştirerek yaşadığı çağa damgasını vuran, başarıları ile tüm insanlığın saygısını kazanan büyük bir devlet adamıdır.” diye konuştu.
Kaymakam Yolcu, Büyük Önder Atatürk’ün anıldığı bugünde halka düşen göreve işaret ederek “O’nun ‘Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.’ vecizesinde vurguladığı gibi, Cumhuriyetimizin bekasını sağlamak ve Atatürk’ün işaret ettiği yolda ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmak için var gücümüzle çalışarak, ülkemizi ve milletimizi birlik ve bütünlük içerisinde daha güçlü ve daha aydınlık yarınlara taşımaktır.
Türkiye; milli irade, demokrasi ve kalkınma mücadelesinde son yıllarda çok önemli mesafe kat etmiş ve Cumhuriyetimizin kuruluş idealine uygun olarak özgür ve müreffeh dünyanın güçlü ve lider bir ülkesi, bölgesinde ve dünyada barışın öncüsü, medeni milletler camiasının saygın bir üyesi haline gelmiştir.
Bununla birlikte, coğrafyamızdaki bin yıllık varlığımızın her anında olduğu gibi bugün de, ülkemizin kalkınma ve gelişme trendini hazmedemeyenler tarafından aziz milletimizin birlik ve beraberliğine, ülkemizin bütünlüğüne yönelik hain saldırılarla karşı karşıya kalıyoruz.
Ülke ve millet olarak, varlığımıza yönelik tehditlerin üstesinden gelmek için yürüttüğümüz mücadelede verdiğimiz kayıpların, özellikle de aziz şehitlerimizin acısını yüreğimizde taşıyoruz.” şeklinde mesajını verdi.
Kaymakam Dr. Yusuf Gökhan Yolcu, sözlerini şöyle noktaladı: “Birlik, beraberlik ve bütünlüğümüze yönelik yapılan bu hain saldırılar ve art niyetli girişimlere karşı sürdürdüğümüz mücadelenin başarıya ulaşacağından asla şüphemiz olmadığı gibi, barış, kardeşlik ve dayanışma çerçevesinde bu zorlukların üstesinden geleceğimize olan inancımız da tamdır.
Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 81. yıldönümünde bir kez daha sevgi, şükran, rahmet ve özlemle anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz.”

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • “Spor Adası Karacabey’e değer katıyor”

   “Spor Adası Karacabey’e değer ka...

   *'Sportif kent' hedefi doğrultusunda bugüne dek pek çok başarılı projeyi hayata geçirdiklerini belirten Karacabey Belediyesi, ilçede spora olan desteğini sürdürmeye devam ettiğini vurguladı. Bu doğrultuda...

  • CHP’de delege seçimi heyecanı

   CHP’de delege seçimi heyecanı

   Karacabey Cumhuriyet Halk Partisi delege yenileme çalışmalarını tamamlıyor. Ön seçimde oy kullanan 882 üyeden yaklaşık 600'ünün katılımıyla, 85 mahallenin 80'sinde ilçe kongresinde oy kullanacak olan...

  • Karacabey meyvecilik üs merkezi olacak

   Karacabey meyvecilik üs merkezi olacak

   Karacabey'e fidan damızlığı kuruluyor. Meyvecilik üs merkezi haline gelecek olan Karacabey'de önceki gün 150 dönümlük fidan damızlığının temeli atıldı. Damızlık parseli kurulması projesi hakkında bilgiler...

  • KAL’dan Şehitleri Anma Etkinliği

   KAL’dan Şehitleri Anma Etkinliği

   Karacabey Anadolu Lisesi'nde Şehitleri Anma Etkinliği düzenlendi. Karacabey Anadolu Lisesi'nde 5 Kasım 2019 Salı günü hain terör örgütleri ile geçmişte ve günümüzde yapılan mücadelede başta Mustafa Kemal...

  • Atatürk İlkokulu takdir topladı

   Atatürk İlkokulu takdir topladı

   Karacabey Atatürk İlkokulu Bursa'nın Tek Unesco Çocuk Kulübünü kurarak takdir topladı. 02.09.2019 tarihinde yapılan Öğretmenler Kurulu ile kurulan Atatürk İlkokul Unesco Çocuk Kulübü, kısa bir sürede yapmış...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR