KMYO’da görkemli açılış

 
Karacabey Meslek Yüksek Okulu, 2011-2012 eğitim ve öğretim yılını önceki gün gerçekleştirdiği görkemli kokteylle açtı.
            Sütaş’ın desteklediği KMYO Süt Topluluğu öncülüğünde geleneksel hale gelen “Açılış Kokteyl”ine ilgi yoğundu. Kaymakam Dursun Balaban, Garnizon Komutanı Üsteğmen Hayati Sarı ve Belediye Başkan Yardımcısı Seçkin Eken’in katıldığı etkinlikte, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Kerem Salkal, Sütaş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Tarık Tezel, KMYO Müdürü Prof. Dr. İbrahim Ak, öğretim üyeleri, okul personeli ve çok sayıda öğrenci hazır bulundu.
Süt Topluluğumuz giderek büyüyor!
KMYO Süt Topluluğu Başkanı Funda Altun, 2008-2009 döneminde 35 öğrencinin katılımıyla bir araya geldiklerini ve şu anda mezun olan öğrencilerle birlikte 180 kişiye ulaştıklarını söyledi.
            Kuruluş amaçlarının toplumdaki tüm bireylere sütün önemini anlatmak olduğunu dile getiren Altun, “Bu şekilde kişi başına düşen süt ve süt ürünleri tüketimini artırmayı hedefliyoruz. Topluluğumuz okulun en çok üye sayısına ulaşan ekibi olmasının yanı sıra, en sosyal grup unvanını da taşımaktadır.
            İlkini 2009-2010 yılında, ikincisini de geçtiğimiz 13 Mayıs 2011 tarihinde gerçekleştirdiğimiz ‘Dünya Süt Günü” etkinlikleri çerçevesindeki ‘Süt ve Süt Hayvancılığı Kongresi’ni uluslar arası düzeye taşıdık. Kongremiz, Aksaray ve Danimarka’dan gelen konuklarla daha da büyüdü.
            Süt ve süt hayvancılığının tanıtılması ve uluslar arası standartlarımızı yükseltmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz kongremiz, bu yıl Aksaray’da yapılacak.
            Süt Topluluğumuz; okullarımızda tanıtımlar yaparak öğrencilere sütü sevdirmeye çalışmıştır. İlçemizdeki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinde yer alarak kutlamalara ortak olmuştur. Uludağ Üniversitesi Kan Merkezi tarafından yapılan kan bağışı kampanyasına 150 ünite ile destek veren topluluğumuz, her 21 Mayıs Dünya Süt Günü etkinliklerinde ilköğretim ve anasınıfı öğrencilerine süt dağıtımı yapmıştır.
            Bizlere destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Yeni eğitim ve öğretim yılının güzel ve neşeli geçmesini diliyoruz” şeklinde konuştu.
Öğrencilerimizin hizmetindeyiz!
KMYO Müdürü Prof. Dr. İbrahim Ak, eğitim ve öğretimde kaliteyi sürekli arttırmayı hedeflediklerini söyledi.
            Okula yeni gelen öğrencilere ‘Hoşgeldiniz’ diyen Müdür Ak, “Yeni öğrencilerimiz için her yıl düzenlediğimiz açılış kokteyli ile onların okula kaynaşmasını amaçlıyoruz. Bu etkinliğimiz, öğrenci düzeyinde tektir.
            1995 yılında kurulan Karacabey Meslek Yüksek Okulu’nun 5 bölüm ve 7 programda 797 öğrenci ile eğitim ve öğretimini sürdürdüğünü belirten İbrahim Ak, 13 akademisyen ve 28 idari personel olmak üzere 41 personelle öğrencilerin hizmetinde olduklarını kaydetti.
            Bu yıl yeni açılan ‘Laborant ve Veteriner Sağlık Programı’nın üniversiteler arasında yalnızca KMYO’da hizmet vereceğini duyuran Prof. Dr. Ak, hayvan sağlığı konusunda son derece önemli bir bölüme sahip olduklarını ifade etti.
            KMYO olarak hedeflerini katılımcılarla paylaşan Ak, “Türkiye’de tarım ve hayvancılığın başkenti, en önemli süt üretim ve işleme merkezi olan Karacabey’de, özellikle süt hayvancılığı, süt ve gıda teknolojisi konuları başta olmak üzere tarım ve hayvancılık konusunda ülkemizin en iyi ve en çok tercih edilen okulu olmak istiyoruz. Öğrencilerimizin ülkesini seven, Atatürkçü, çağdaş ve başarılı birer bireyler olmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Bizlere her konuda destek olan Sayın Kaymakamımıza, Belediyemize, Sütaş Ailesine ve ilçemizdeki tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederiz” diye konuştu.
Eğitim işbirliğine çok önem veriyoruz
Karacabey Meslek Yüksek Okulu ile eğitim işbirliğine büyük önem verdiklerini vurgulayan Sütaş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Tarık Tezel, “Ülkenin kalkınmasında motor güç oluşturan eğitime her zaman öncelik veriyoruz. Uludağ Üniversitesi ile 15 yıldır ciddi çalışmalara imza atıyoruz. Sizleri öğrenci olarak değil, meslektaş olarak görüyoruz. İşletmemiz sizlere her zaman açıktır. İlklerin ilçesine geldiğinizi unutmayın. Karacabey olarak çok güzel işler yaptık ve bundan sonraki çalışmalarımızda da sizleri aramızda görmekten onur duyacağız. Hayat boyu başarılı olmanızı istiyoruz” dedi.
Çok çalışın ve başarın
Programda son olarak konuşan Kaymakam Dursun Balaban, ülke olarak en büyük hedefin muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak olduğunu söyledi. Bu hedef için ise, eğitimin sürekli desteklenmesi gerektiğine dikkat çeken Balaban, yerel yönetim ve sivil toplum kuruluşları olarak her zaman öğrencilerin emrinde olduklarını kaydetti.
            Kaymakam Balaban, “Sizlerin öz evlatlarımızdan farkı yoktur. Çünkü sizler geleceğimizsiniz. Tüm sıkıntılara karşın sabırla ve özveriyle okumanızı istiyoruz. Aileleriniz bin bir zorluklarla sizleri okutmak için uğraş veriyor. Bu bilinçle çalışın ve her zaman başarıyı hedefleyin. Her zaman ve her koşulda yanınızda olduğumuzu unutmayın” şeklinde sözlerini noktaladı.
            Etkinlik sonunda KMYO’da ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olanağı sağlayan Sütaş’a teşekkür plaketi verildi. KMYO Müdürü Prof. Dr. İbrahim Ak, eğitime verdiği büyük desteklerden dolayı Sütaş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Tarık Tezel’e teşekkürlerini iletti.
           

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir