Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Kırmızı Et’de yeniden Karaca dönemi
a aa
Tarih : 22 Şubat 2018 15:43
Kırmızı Et’de yeniden Karaca dönemi
Kırmızı Et’de yeniden Karaca dönemi
reklam

Karacabey Kırmızı Et Üreticileri Birliği’nin ertelenen 2017 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı, geçtiğimiz Salı günü gerçekleştirildi. Genel Kurul’da mevcut Başkan Nuri Karaca, yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.
Karacabey ve Köyleri Damızlık Sığır Yetiştiricileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nde düzenlenen genel kurulun divan başkanlığını S.S Balıkesir-Bursa Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hasan Karahasanoğlu üstlendi.
Toplamda 16 maddenin görüşülerek karara bağlandığı kongrede kendisine destek veren üyelerine teşekkür eden Karacabey Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Nuri Karaca, bundan böyle Karacabey ve Köyleri Damızlık Sığır Yetiştiricileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nde hizmet vereceklerini duyurdu. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren dana başı 250 lira destek verileceğini açıkladığını belirten Karaca, “Bu konuda bir an önce yönetmeliğin çıkmasını bekliyoruz. Yönetmelik sonrası üyelerimizin telefonlarına mesaj yoluyla ileteceğiz ve yeni yerimizde başvuruları almaya başlayacağız.” dedi.
Karacabey’de özel ya da resmi bir mezbahanın olmamasını eleştiren Nuri Karaca, bu konuda Belediye Başkanı Ali Özkan’dan daha fazla gayret ve yardım beklediklerini vurguladı.
Olağan Genel Kurul’da görüşülen gündem maddelerinde oy birliği sağlandı. Buna göre; 2017 yılına ait Yönetim Kurulu Faaliyet ve Denetim Kurulu raporları, Yeminli Mali Müşavir tarafından hazırlanan rapor ile bilanço ve gelir-gider cetvelleri okunarak oy birliği ile kabul edildi. Yönetim ve Denetim Kurulları da ayrı ayrı ibra edildi.
2018 yılı giriş aidatları ile yıllık aidat 1-10 baş arası (10 dâhil) 205 TL, 11-30 baş arası (30 dâhil) 500 TL, 31 baş ve üzeri ile tüzel kişilerden 1000 TL alınmasına, ayrıca üyelerden başvurulan hayvan başına 20 TL, birlik üyesi olmayan müstahsillerden hayvan kesimlerinde hayvan başına 30 TL alınmasına oybirliği ile karar verildi.
Bir diğer önemli konular arasında yer alan; Desteklemeler için üyeler adına başvuru yapılması için üyelerden yetki alınması ve gelecek desteklemelerden üyelik aidatının ve üyelerin birliğe borçlarının mahsup edilmesi için yönetim kuruluna yetki verilmesi oy birliği ile karar verildi.
Bunun yanında, Üretici Birlikleri’nin denetlemesine ilişkin yeni yönetmeliğe göre Birlik hesaplarının denetimi için mali müşavirlikle sözleşme yapılması hususunda Yönetim Kurulu’na yetki verildi.
2018 yılına ait tahmini bütçe okunup görüşüldü. Ayrıca yönetim kurulunca fasıllar arasında aktarma yapma yetkisi verilmesi de oy çokluğu ile kabul edildi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın 10.01.2018 tarih ve E.79547 sayılı ‘Oluru’ ile hazırlanan ve 81 maddeden oluşan tüzük değişikliğinin kabul edilmesi ve birliğin yeni tüzükle faaliyetini devam ettirmesi hususları da kabul edildi.
Daha sonra seçime geçildi. Tek liste halinde ve açık oylama yöntemiyle yapılan seçimde, 4 yıl süreyle görev yapacak yeni dönem yönetim ve denetim kurulları belirlendi.
108 üyesi bulunan Karacabey Kırmızı Et Üreticileri Birliği’nin yeni dönem Yönetim Kurulu; Nuri Karaca, Ahmet Kırmızı, Gürsel Arslan, Mehmet Serdar Ün ve Ali İhsan Vural’dan oluştu.
Denetim Kurulu’nda; Cemal Erdem, Yusuf Gün ve Hamit Bakırtaş yer aldı.
Merkez Birliği Temsilciliği’ne ise Karacabey Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Nuri Karaca seçildi.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • Hayvancılıkta acil durum!

   Hayvancılıkta acil durum!

   *Artan girdi maliyetleri ve değişmeyen et - süt fiyatları nedeniyle hayvan üreticisinin can çekiştiğini söyleyen Karacabey Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem, üretici, besici ve sanayicinin bir araya gelerek...

  • Tarım ve hayvancılığın lisesi açıldı

   Tarım ve hayvancılığın lisesi açıldı

   Karacabey Ticaret Borsası'nın desteği ile tarım ve hayvancılık alanında ilçeye kazandırılan Harmanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, geçtiğimiz Cuma günü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat...

  • Arap Koşu Tayları ihaleyle satılacak

   Arap Koşu Tayları ihaleyle satılacak

   Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne bağlı Karacabey Tarım İşletmesi Müdürlüğü'nce, 16 baş "Safkan erkek Arap koşu tayı" açık artırma yoluyla satışa sunulacak. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Karacabey...

  • KTSO’da İmar Barışı bilgilendirmesi

   KTSO’da İmar Barışı bilgilendir...

   Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası, Karacabey Demirci Marangoz ve Benzerleri Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve Karacabey Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi işbirliği ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve...

  • İyi Parti’li Erozan’dan Karacabey’e çıkarma!

   İyi Parti’li Erozan’dan Ka...

   İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere geçtiğimiz Cuma günü Karacabey'e çıkarma yaptı. İlk olarak davet üzerine İyi Parti...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR