Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Kırmızı Et’de yeniden Karaca dönemi
a aa
Tarih : 22 Şubat 2018 15:43
Kırmızı Et’de yeniden Karaca dönemi
Kırmızı Et’de yeniden Karaca dönemi
reklam

Karacabey Kırmızı Et Üreticileri Birliği’nin ertelenen 2017 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı, geçtiğimiz Salı günü gerçekleştirildi. Genel Kurul’da mevcut Başkan Nuri Karaca, yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.
Karacabey ve Köyleri Damızlık Sığır Yetiştiricileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nde düzenlenen genel kurulun divan başkanlığını S.S Balıkesir-Bursa Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hasan Karahasanoğlu üstlendi.
Toplamda 16 maddenin görüşülerek karara bağlandığı kongrede kendisine destek veren üyelerine teşekkür eden Karacabey Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Nuri Karaca, bundan böyle Karacabey ve Köyleri Damızlık Sığır Yetiştiricileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nde hizmet vereceklerini duyurdu. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren dana başı 250 lira destek verileceğini açıkladığını belirten Karaca, “Bu konuda bir an önce yönetmeliğin çıkmasını bekliyoruz. Yönetmelik sonrası üyelerimizin telefonlarına mesaj yoluyla ileteceğiz ve yeni yerimizde başvuruları almaya başlayacağız.” dedi.
Karacabey’de özel ya da resmi bir mezbahanın olmamasını eleştiren Nuri Karaca, bu konuda Belediye Başkanı Ali Özkan’dan daha fazla gayret ve yardım beklediklerini vurguladı.
Olağan Genel Kurul’da görüşülen gündem maddelerinde oy birliği sağlandı. Buna göre; 2017 yılına ait Yönetim Kurulu Faaliyet ve Denetim Kurulu raporları, Yeminli Mali Müşavir tarafından hazırlanan rapor ile bilanço ve gelir-gider cetvelleri okunarak oy birliği ile kabul edildi. Yönetim ve Denetim Kurulları da ayrı ayrı ibra edildi.
2018 yılı giriş aidatları ile yıllık aidat 1-10 baş arası (10 dâhil) 205 TL, 11-30 baş arası (30 dâhil) 500 TL, 31 baş ve üzeri ile tüzel kişilerden 1000 TL alınmasına, ayrıca üyelerden başvurulan hayvan başına 20 TL, birlik üyesi olmayan müstahsillerden hayvan kesimlerinde hayvan başına 30 TL alınmasına oybirliği ile karar verildi.
Bir diğer önemli konular arasında yer alan; Desteklemeler için üyeler adına başvuru yapılması için üyelerden yetki alınması ve gelecek desteklemelerden üyelik aidatının ve üyelerin birliğe borçlarının mahsup edilmesi için yönetim kuruluna yetki verilmesi oy birliği ile karar verildi.
Bunun yanında, Üretici Birlikleri’nin denetlemesine ilişkin yeni yönetmeliğe göre Birlik hesaplarının denetimi için mali müşavirlikle sözleşme yapılması hususunda Yönetim Kurulu’na yetki verildi.
2018 yılına ait tahmini bütçe okunup görüşüldü. Ayrıca yönetim kurulunca fasıllar arasında aktarma yapma yetkisi verilmesi de oy çokluğu ile kabul edildi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın 10.01.2018 tarih ve E.79547 sayılı ‘Oluru’ ile hazırlanan ve 81 maddeden oluşan tüzük değişikliğinin kabul edilmesi ve birliğin yeni tüzükle faaliyetini devam ettirmesi hususları da kabul edildi.
Daha sonra seçime geçildi. Tek liste halinde ve açık oylama yöntemiyle yapılan seçimde, 4 yıl süreyle görev yapacak yeni dönem yönetim ve denetim kurulları belirlendi.
108 üyesi bulunan Karacabey Kırmızı Et Üreticileri Birliği’nin yeni dönem Yönetim Kurulu; Nuri Karaca, Ahmet Kırmızı, Gürsel Arslan, Mehmet Serdar Ün ve Ali İhsan Vural’dan oluştu.
Denetim Kurulu’nda; Cemal Erdem, Yusuf Gün ve Hamit Bakırtaş yer aldı.
Merkez Birliği Temsilciliği’ne ise Karacabey Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Nuri Karaca seçildi.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • “Yunanistan, enerji potansiyelimizi işgal ediyor”

   “Yunanistan, enerji potansiyelimizi iş...

   Prof. Dr. Doğan Perinçek, Ege ile Akdeniz'deki petrol ve doğalgaz alanlarımızın Yunanistan tarafından işgal edildiğini söyledi. AKP iktidarının görevini yapmaması nedeniyle cesaretlenen Yunanistan'ın işgal...

  • Karacabey’de, Murat Tanrıverdi önde!

   Karacabey’de, Murat Tanrıverdi önde!

   CHP ile İYİ Parti arasında uzun süredir devam eden "İttifak" görüşmeleri dün gece mutlu sonla noktalandı. Cumhur İttifakı’na karşı, Millet İttifakı’nı oluşturan CHP ile İYİ Parti'de anlaşmayla birlikte...

  • Nasreddin’in Yıldız’ı muhtar adayı!

   Nasreddin’in Yıldız’ı muht...

   Karacabey Nasreddin Mahallesi'nden muhtar olmak isteyen ilçenin tanınmış isimlerinden pazarcı esnafı Hüseyin Yıldız kolları sıvadı. İddialı olduğunu belirten Hüseyin Yıldız, “Kazanmaya inanarak yola çıktık”...

  • Muhsin Yazıcıoğlu Parkı bugün açılıyor!

   Muhsin Yazıcıoğlu Parkı bugün açılıyor...

   Karacabey Belediye Başkan Ali Özkan tarafından başlatılan yenilikçi hamlelerle birlikte, kentin estetik görünümü ile sosyal hayatına katkı sunan projeler de hız kesmiyor. Bu kapsamda yapılan Sırabademler...

  • Belediye’den ‘Siber Güvenlik’ eğitimi

   Belediye’den ‘Siber Güvenl...

   *'Modern belediyecilik' anlayışıyla sürdürülebilir gelişimi esas alan Karacabey Belediyesi, bünyesindeki personele yönelik eğitimlere devam ediyor. Bu kapsamda belediye içerisinde kullanılan bilişim ve veri...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR