Karacabey’de “Ortak akıl” hamlesi

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), “Ortak Akıl Toplantıları”nın üçüncüsünü Karacabey'de gerçekleştirdi.

BTSO Başkanı İbrahim Burkay, Meclis Başkanı Remzi Topuk ve Yönetim Kurulu Üyeleri'nden oluşan heyet, Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi'ne konuk oldu.

KTSO Meclis Salonu'ndaki toplantıda konuşan Başkan Naci Güncü, “İlçemiz tarımsal gelirler anlamında Bursa'nın birinci sırasında yer alıyor. İlçemizde Türkiye'nin ilk yüz ve ilk beşyüz firması içerisinde gözbebeğimiz olan firmalarımız var. Bunların yanı sıra tüm dünyaya ihracat yapan Fimaks ve NSK Grup gibi alanında dünya devi firmalarımız bulunuyor. Biz bu değerlerimize her geçen gün yenilerini eklemek istiyoruz. İlçemizin Bursa ve Türkiye'de gereken konuma gelmesini sağlamak üzere var gücümüzle çalışıyoruz. Sizlerin de vereceği destek ile çok daha önemli projeleri hep birlikte sonuçlandıracağımıza inanıyoruz. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın bilgi birikimi ile Odamızın projelerini birleştirerek ilçemize katabileceğimiz yatırımlar ve katma değerler için oldukça önemli gördüğümüz bu ziyaretten dolayı sizlere teşekkür ediyoruz” dedi.

BTSO Başkanı İbrahim Burkay, “Göreve geldiğimiz günden itibaren önemli projeler gerçekleştirmeye başladık. Bunlara yenilerini eklemek, İlçelerimizi de bu projelere dâhil ederek ortak çalışmalar yapmak istiyoruz. En büyük amaçlarımızın arasında marka değerimizi arttırmak yer alıyor. Karacabey'e yakışan bir bina kazandırmışsınız. Sizleri tebrik ediyorum. Bundan sonra elbirliği ile neler yapabileceğimizi planlayacak, Türkiye'nin gelecek vizyonu içerisinde bizde hep birlikte vizyonumuzu oluşturacağız” dedi.

Toplantıda, KTSO Başkanı Güncü, Odanın mali ve fiziki yapısı, gerçekleştirilen hizmetler, eğitim ve faaliyetler hakkında bilgi verdi.

KTSO'daki toplantının ardından Bursa sınırları içindeki oda ve borsa başkanları katılımıyla “Ortak Akıl Toplantısı” gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan BTSO Başkanı İbrahim Burkay, 'tanımlanan' değil 'tanımlayan' Bursa olmak için yola çıktıkları sinerji buluşmalarının önemine dikkat çekti. Burkay, “Bursa'mızın ticaretinden sanayisine, tarımından turizmine her alanda gelecek stratejilerini birlikte şekillendirip, yeni zenginlik alanları oluşturmak için işbirliği yapacağız. Rekabetçi yapısı, ileri teknolojiyle ve katma değeri yüksek üretim anlayışıyla Bursa'nın sanayi ve ticaret alanındaki 2023 stratejilerini ortak akıl ile birlikte kurgulayacağız. İlçe oda ve borsalarımızın bölgesel stratejileri ile Bursa için hazırlanmış her alandaki projelerimizi ve sektörel yol haritalarımızı entegre ederek Bursa'mızın değerine değer katacağız. Bir bütün olarak hareket ederek Bursa için çıkarılacak master planında hiçbir öğeyi dışarıda bırakmayacak şekilde planlamalar yapmak zorundayız” dedi.

Hızla değişen ve dönüşen dünyada ekonomilerin artık ülkeler değil kentler üzerinden yarıştığını vurgulayan Burkay, “Ülkelerin gelişmişliğini cazibe merkezi kentlerinin sayısı ve gücü belirliyor. Bu nedenle Bursa'yı yalnızca ülkemizde ve bölgemizde değil dünyada bir çekim merkezi yapabilmek için vizyonumuzu birkaç basamak daha üste taşımak, farklı bir gelecek için mutlaka daha değerli adımlar atmalıyız. Bunun için yarına dair tezleri, geleceğe sair iddiası olan siz değerli dostlarımın enerjilerini farklı bir dinamikle bir araya getirip kendi geleceğimizi tayin etmeliyiz. Bizim oda ve borsalarımızın Cumhuriyet tarihi kadar bir geçmişi var. Bu önemli bir potansiyeldir. Birlik ve beraberlik önümüzdeki süreçte bize büyük bir güç verecektir. Artık oda ve borsalarımızın işlevsel özelliklerini ön plana çıkarmak zorundayız. Ortak akıl toplantılarımızın amacı budur ve ortaya çıkacak ortak söz Bursa'nın sözü olacaktır” şeklinde konuştu.

Toplantı'da Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Naci Güncü, kurumu hakkında bilgi verdi.

Toplantı sonrasında BTSO Başkanı İbrahim Burkay, günün anısına KTSO Başkanı Naci Güncü'ye plaket hediye etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir