Karacabey AKP’nin Bursa çıkarması

Karacabey Adalet ve Kalkınma Partisi, İl Başkanlığı'nca düzenlenen “Teşkilat İçi Eğitim Toplantısı”na yoğun bir katılım gösterdi.
    Geçtiğimiz hafta sonu Crowne Plaza Otel'de gerçekleştirilen eğitim toplantılarında, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Çelik önderliğindeki yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra, Kadın ve Gençlik Kolları başkanları da hazır bulundu.
    İki gün süren eğitim çalışmalarına Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, AKP Bursa milletvekilleri, belediye başkanları, ilçe başkanları ve yöneticileri, kadın kolları, gençlik kolları ile çok sayıda mahalle ve köy başkanları katıldı.
    Bursa Teşkilat İçi Eğitim Programı'nın ilk gününde; Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı  Mahmut Göksu'nun  “Teşkilat Yapımız ve İlişkiler” konulu konuşmasının ardından söz alan AK Parti Bursa Koordinatörü ve Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün “Teşkilatta Toplantılar ve Koordinasyon” konulu sunum gerçekleştirdikten sonra öğle arası verildi.
    Günün ikinci bölümünde söz alan AKP Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kent ve ülke gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.  Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken'in “AK Parti'nin Misyonu ve Hizmet Anlayışı” konulu bilgilendirme çalışmasının ardından günün son konuşmacısı  “Siyasi Tarih” konulu bir konuşma yapan Akademisyen Prof. Dr. Ahmet Topçuoğlu oldu.
    Bursa Teşkilat İçi Eğitim Programı'nın ikinci günün açılışını Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu yaparak, Türkiye'nin dış politikası hakkında teşkilat mensuplarına önemli açıklamalar yaptı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise “Yeni Büyükşehir Yasası ve Yatırımlar” başlığı altında yapılan hizmetleri anlattı.
    Milletvekilleri adına AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, hükümet icraatlarına ilişkin bir sunum yaptı. Akademisyen Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Aykut ise konuşmasında siyasi ahlak konusunu ele aldı.
    İki gün süren eğitim çalışmalarının ardından yapılan soru-cevap bölümünde teşkilat mensuplarının soruları; Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, AK Parti Bursa Milletvekilleri, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Mahmut Göksu, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, AK Parti Bursa Koordinatörü, Zeki Aygün ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından yanıtlandıktan sonra eğitim çalışmaları sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir