Kafanıza taş mı düştü?

Karacabey Belediye Meclisi'nin Şubat 2012 Toplantısı'nda Sosyal Güvenlik Kurumu'na koşullu verilen arsaya, 2 yılda herhangi bir inşaat yapılmaması nedeniyle tahsisin iptali üzerindeki tartışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Belediye Başkanı Ergün Koç, arsa tahsisinin iptaliyle ilgili kendisini eleştiren AK Parti İlçe yöneticilerine belgeyle yanıt verdi.

Koç, önceki akşam yapılan Haziran ayı oturumunda, AKP Belediye Meclis Üyesi Orhan Güzel'in gündem dışı getirdiği öneriye dikkat çekti. Koç, “Orhan Güzel, geçtiğimiz yılın Şubat ayında gerçekleşen oturumda, SGK'ya arsa tahsisi oylamasında çekimser kalmıştı. Bu çok muhterem şahıs, ne tesadüftür ki aynı konuyu yine gündeme taşıyor ve SGK'ya arsa tahsisi öneriyor. Acaba bu arkadaşın kafasına taş mı düştü? Ne oldu da birden fikir değiştirdi” diye sorguladı.

Şubat/2012 Meclis oturumunda görüşülen SGK'ya arsa tahsisi konusunda belgeyle açıklamada bulunan Başkan Koç, “O akşam yapılan oylamada 11 red ve 11 evet oyu çıktı. AKP'li Fahrettin Nesre ile Orhan Güzel de çekimser oy kullandı. Ancak eşitlik durumunda Meclis Başkanının oyu 2 sayıldığından SGK arsa tahsisi konusu oy çokluğuyla kabul edilmişti.

Şimdi ise gelinen nokta çok trajikomiktir. O akşam çekimser oy kullanan güzel mi? çirkin mi? olduğu belli olmayan şahıs, önceki akşam da arsa tahsisinin yapılması için meclise gündem dışı önerge sunuyor. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu” diye konuştu.

10 yıldır Karacabey'e çakılan bir çivi var mı?

AK Parti İlçe yönetimi ve Bursa Milletvekili Önder Matlı'yı da eleştiren Koç, “Cak-Cek”lerle ülkenin yönetilemeyeceğini söyledi.

Sağlık Meslek Lisesi ile ilgili de gönderme yapan Koç, “Merak ediyorum. Sağlık Meslek Lisesi'nin bulunduğu okula acaba bir masa ya da sandalye aldılar mı? Tabela değiştirmekle hizmet olmaz” dedi.

Koç, “10 yıldır Karacabey'e çakılan bir çivi var mı merak ediyorum. Ankara'ya gönderdikleri temsilcileri acaba Karacabey sorunlarıyla ne kadar ilgileniyor? “Cak-Cek”lerle bu ülke yönetilmez” şeklinde eleştiride bulundu.

Kurum milliyetçiliği yapılmalı

Belediye Başkanlığı döneminde ilçedeki birçok kuruma destek verdiklerini ve vermeye de devam edeceklerini belirten Başkan Ergün Koç, “Devlet bir bütündür. Devlet kurumları da organizmanın uzuvları gibidir. Karacabey'de görev yaptığımız 10 yılda; 24 personelimiz diğer kurumlarda hizmet veriyor.

Okullarımızın temizliğini yapıyoruz. İlçe merkezi ve köylerimizdeki camilerimizin temizliği, bakımı (boya-badana vs) ile tüm kurumlarımızın her türlü ihtiyaçları Belediyemiz tarafından karşılanıyor. Emniyet Müdürlüğümüze yeni hizmet binası sunduk. Anadolu Lisesi yanında Çok Amaçlı Kapalı Spor Salonu inşatına başladık. 2005'ten 2013 yılına kadar ilkokul 1. sınıf öğrencilerine Belediyemiz tarafından süt dağıtılıyor. Köylerimizdeki camilerin yanı sıra, WC, okul, kahvehane, muhtarlık ofislerine yaptığımız katkılar, çocuk oyun grupları ve mezarlıkların temizliği gibi hizmetler gerçekleştiriyoruz.

Özetle bizim kafamızda devlet, onların dünyasında ise sadece kendilerine biat eden insan düşüncesi vardır. Allah katında insanları ayırmanın ne demek olduğunu onlara değil, insanlığa sormak gerek. O nedenle kendilerine Ergün Koç'u iyi tanımalarını, öğrenmelerini bir kez daha tavsiye ediyorum” şeklinde açıklama yaptı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir