Engel tanımayan Erdoğan gururumuz oldu!

Fiziksel engeline rağmen spora olan tutkusundan asla vazgeçmeyen Karacabeyli Ali Erdoğan, Vücut Geliştirme Yarışması’nda büyük bir başarıya imza atarak Türkiye ikincisi oldu.

Karacabey’in gururu olan Erdoğan, engeline rağmen başarılı çalışmalarıyla takdir topladı.

Sporun yaşamına anlam kattığını söyleyen Ali Erdoğan, “Spor benim yaşım tarzım, spor yaptıkça kendime olan güvenim artıyor ve engelleri aşacağıma dair olan inancım pekişiyor” şeklinde konuştu.

Vücut Geliştirme Sporunu tercih eden ve engelleri aşan sporcu olarak bilinen Erdoğan; “Eğer kolay olsaydı herkes yapardı. Bu spor başka bir disiplin gerektiriyor. Öyle bir disiplin ki hayat tarzınızı değiştirmeniz gerekiyor. Sürekli bu kadar katı diyet yapmanızı gerektiren çok fazla spor dalı yok. Vücut geliştirme çok pahalı bir spor dalı sürekli protein ağırlıklı beslenmemiz gerekiyor kaslarımızın gelişmesi için fakat bir gerçek var beslenmeyi her gün iyi yapmanız gerekir bunun için de maddi olanakların yeterli olması gerekir. Hayat şartları ve ekonomik durumumu çok zorluyor bazı şeyler. Bu yüzden bazı şeyleri kısıtlayıp fedakarlık yaparak bu işi yapıyorum. Gönül verdim, emek verdim fedakarlıkta bulundum. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da her zorluğa rağmen mücadele etmeye elimden geldiğince devam edeceğim” dedi.

Vücut geliştirmenin yanısıra güreş, boks, yüzme, bilek güreşi, basketbol sporu yapan Ali Erdoğan aynı zamanda danslada ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir