DOSAB’tan Matlı’ya tam destek

Bursa Ticaret Borsası’nda 7 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek olan seçimlerde Yönetim Kurulu Başkanlığı’na aday olan Matlı AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Özet Matlı, çalışmalarını sürdürüyor.
    Seçim çalışmaları kapsamında Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi (DOSAB) ve Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği (DOSABSİAD) Yönetim Kurullarına ziyaret eden Matlı’ya DOSAB’daki tekstilcilerden tam destek çıktı.
    DOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Kahraman ile DOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Tezyaparlar tarafından ağırlanan Matlı ziyarette projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.
    Bursa Ticaret Borsası’nda 40 yıldır devam eden anlayışın değişmesi gerektiğini belirten Matlı, “Üyelerimizden bu konuda büyük destek alıyoruz. Bursa Ticaret Borsası’nda tarım ve gıda sektöründe faaliyet gösteren firmaların ağırlıklı olduğu bir üye yapısının bulunuyor. Yaygın olarak bir sanayi kenti olarak tanınan Bursa, tarım ve tarıma dayalı gıda sektöründeki işletmelere de sahip. Ancak Bursa’nın bu özelliği yeterince tanıtılamamış. Bursa Ticaret Borsası’nı aktif hale getirmek suretiyle tarım ve gıda sektörlerindeki Bursa’nın farklılığını ortaya koyacağız” dedi.
    DOSAB’ da faaliyette bulununan ve Bursa Ticaret Borsası’na kayıtlı olan firmalardan tam destek alan Özer Matlı, aynı desteği, et, zahire, yem, tavuk gibi meslek gruplarından da alıyor olmanın da kendisini sevindirdiğini söyledi.
    Ziyarette konuşan DOSAB Başkanı Ferudun Kahraman da Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ile Bursa Ticaret Borsası’nın Odalar Birliği şemsiyesi altında Bursa’ya bölgesine önemli hizmetler yapabileceğini belirtirken, bu konuda Özet Matlı’ ya güvendiklerini ve kurumların birlikte hareket etmesinin Bursa için büyük kazanç olacağını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir