Diyarbakır’daki patlamayı kınıyoruz!

Diyarbakır’daki patlamayı kınıyoruz!
Karacabey Eğitim-Sen Temsilcisi Salih Tunç, Diyarbakır’da meydana gelen ve ikisi öğrenci, beş kişinin ölümüyle ve 67 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan bombalı saldırıyı kınadıklarını duyurdu.
Tunç, “Türkiye’nin daha fazla şiddet ve kaos ortamına çekilmek istendiği bir dönemde meydana gelen bu üzücü olayın demokrasi, barış ve kardeşlik duygularının gelişmesini engellemeye yönelik olduğu açıktır. Türkiye de yaşayan herkes, yıllardır barışa ve huzura özlem duymakta, silahların olmadığı, bombaların patlamadığı bir ülkede yaşamak istemektedir. Bir taraftan yoğun bir propaganda eşliğinde savaş naraları atılırken, diğer taraftan bombaların patlamasının hangi amaca hizmet ettiği açıktır.
Savaşların ve bombaların sorunları çözmek yerine daha da derinleştiği ortadayken, bu tür provakasyonlara ve bu provakasyonları kullanarak halklar arasında düşmanlık yaratmak isteyenlere fırsat ve izin verilmemelidir. Eğitim-Sen olarak saldırıyı bir kez daha kınıyor, tüm halkımızı bu ve benzeri provokasyonlara karşı barış ve kardeşlik duygularıyla kenetlenmeye çağırıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir