Deva’dan birlik, beraberlik ve dayanışma örneği

Şaban Önen başkanlığındaki Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) ilçe yönetimi, ‘Karacabey adına birlik, beraberlik ve dayanışma’ adı altında dün örnek bir etkinliğe imza attı. DEVA Partisi, ilçedeki tüm siyasi parti ilçe başkanları başta olmak üzere ilçe başkan yardımcıları ve bazı belediye meclis üyeleri için kahvaltılı bir program düzenledi. Gerçekleşen kahvaltılı organizasyona AK Parti, MHP, Büyük Birlik Partisi ile Vatan Partisi katılım sağlamamayı tercih etti.
DEVA Partisi İlçe Başkanı Şaban Önen öncülüğünde Kahve6’da yapılan kahvaltılı etkinliğe; CHP İlçe Başkanı Gönül Avil, İYİ Parti İlçe Başkanı Fatih Karabatı, Demokrat Parti İlçe Başkanı Zeki Gülan, Saadet Partisi İlçe Başkanı Zeynel Abidin Koçak, Memleket Partisi İlçe Başkanı Sami Süer, Türkiye Değişim Partisi İlçe Başkanı Burcu Saygılıer, Demokratik Sol Parti İlçe Başkanı Ahmet Olcay Akıncı, DEVA Partisi Mudanya İlçe Başkanı Dilek Durak, CHP Büyükşehir ve Karacabey Belediye Meclis Üyesi Murat Tanrıverdi, İYİ Parti Karacabey Belediye Meclis Üyesi Gizem Arda, DP İlçe Başkan Yardımcısı Tarık Yörür, Memleket Partisi İlçe Başkan Yardımcısı Recep Kaymaz, TDP İlçe Başkan Yardımcısı Yeşim Arda, DEVA Partisi Mudanya İlçe Başkan Yardımcısı Av. Tolga Berkay Battal, DEVA Partisi Mudanya İlçe Başkan Yardımcısı Emre Asa, DEVA Partisi Karacabey İlçe Başkan Vekili Adnan Anık, DEVA Partisi İlçe Teşkilat Başkanı Refik Can, DEVA Partisi İlçe Sekreteri Ozan İneç, İlçe Başkan Yardımcıları Metin Özarslan, Çağlayan Ay, Süleyman Yörür, Fatih Yıldız ile DEVA Partisi İlçe Gençlik Kolları Başkanı Emre Tay, Köşe Yazarları Dündar Özseçen ve Hasan Duman katıldı.
Kahvaltı öncesi konukları selamlayan ve kısa bir konuşma gerçekleştiren DEVA Partisi İlçe Başkanı Şaban Önen, bu buluşmanın tüm Bursa’ya ve ülkeye örnek teşkil etmesini temenni ettiklerini vurguladı. “Bugün istedik ki siyasete bir gün ara verelim” diyerek sözlerine başlayan Önen, “Bugün Karacabey için el ele vererek, dayanışma örneği sergilemeyi amaçladık. Bugün burada Karacabey’i ve Karacabey’in yarınlarını konuşalım istedik. Biz Karacabey’de yeni kurulan DEVA Partisi olarak yöneticilerimle birlikte sizleri yakından tanımayı arzu ettik. Bizim gibi yeni kurulan partilerin başkan ve yöneticileri de bugün aramızda. Yine onlarla da tanışarak, birlik beraberlik içerisinde olmayı hedefledik. Umarım bugün oluşturduğumuz bu siyasi diyalog Bursa’mıza ve ülkemize örnek olur. Artık ‘Konuşan Türkiye’ ve ‘Sorunları Çözen Türkiye’ olma umudunu içtenlikle arzu ediyoruz. Katılımlarınız için çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Kahvaltı sonrası tüm siyasi ilçe başkanları ile beraberindekiler, hep birlikte Ömer Matlı Kapalı Pazaryeri’ne giderek, esnaf ve pazarcıları ziyaret etti. Vatandaşlarla da bir araya gelen siyasiler, tüm Karacabeyliler’in geçmiş Kurban Bayramları’nı tebrik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir