Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Borsa üyeleriyle İzmir Tarım Fuarı’nda
a aa
Tarih : 05 Şubat 2018 16:03
Borsa üyeleriyle İzmir Tarım Fuarı’nda
Borsa üyeleriyle İzmir Tarım Fuarı’nda
reklam

Karacabey Ticaret Borsası, 1 – 4 Şubat 2018 tarihlerinde Fuar İzmir’de düzenlenen Agroexpo 13.Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na üyelerini götürdü.
Avrupa’nın dört büyük fuarından olan ve Türkiye’nin en büyük tarım fuarı unvanına sahip Agroexpo 13.Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na, Bandırma TMO Müdürü Suat Ünlü, Karacabey İlçe Tarım Müdürü Cemer Erken, İlçe Ziraat Odası, Mhp İlçe Başkanı Hüseyin Erol, Ak Parti temsilcileri ve ilçe basını katıldı.
İlk olarak 2 Şubat Cuma günü İzmir Ticaret Borsası’nı ziyaret edildi. Ziyarete, Karacabey Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan, Meclis Başkanı Halit
Elbir, Yönetim Kurulu üyeleri ve Genel Sekreter İbrahim Temel katıldı. Başkan Işınsu Kestelli Karacabey Borsası’nın çalışmalarını bildiklerini Marmara bölgesinin sayılı borsalarından olduğunu söyledi. Geçen yıl Karacabey Ticaret Borsası ile E-Satış Ağı İşbirliği protokolü imzalandığını dile getiren Kestelli, bugün aynı protokolü Kayseri Ticaret Borsası ve Aksaray Ticaret Borsası’yla imzalayacaklarını söyledi. Kestelli ayrıca, önümüzdeki günlerde de E-Satışla ilgili sözleşme imzaladıkları Ticaret Borsalarına ziyarette bulunarak E-Satış Ağı İşbirliği’nin uygulanması hakkında üyelere Borsa yetkilileri tarafından bilgilendirme yapılacağını ifade etti.
Başkan Bertan ise İzmir Ticaret Borsası’nın Türkiye’nin en eski ve en büyük Borsalarından biri olduğunu vurguladı. Karacabey Ticaret Borsası’nın çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulunan Bertan, nazik davetleri için teşekkürlerini ileterek İzmir Ticaret Borsası heyetini de Karacabey’e davet etti. Daha sonra Karacabey Ticaret Borsası Başkanı Murad Bertan ve Meclis Başkanı Halit Elbir, İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli ve Meclis Başkanı Şükrü Barış Kocagöz’e hediyelerini takdim etti.
Yine Borsa heyeti Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO)’nun davetlisi olarak üyeleriyle
birlikte akşam yemeğine katıldı.
Fuarda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile 30 ülke Tarım Bakanı ve üst düzey yetkilileri de hazır bulundu. Ana Teması Tarım 4.0 – Akıllı Tarım olan fuarda, Tarım Forumu, Süt ve Et Zirveleri, Peynir Tadımı, 2018 Yeni Traktör Lansmanı gibi etkinlikler yapıldı. Ortalama 300 bin ziyaretçinin katıldığı, 850 sektör temsilcinin yer aldığı ve toplam 60 farklı ülkeden yabancı katılımcının olması fuarın önemini daha da arttırdı.
Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan fuara katılım sağlayan Karacabey’in gururu olmuş firmalardan Sütaş A.Ş, Limagrain Tohumculuk A.Ş, Fimaks Makine A.Ş ve Sezer Sağım Teknolojileri firmalarını üyeleriyle birlikte tek tek gezerek fikir alışverişinde bulundu, kendilerine ülkenin en büyük Tarım ve Hayvancılık fuarına katıldıkları ve Karacabey’i temsil ettikleri için teşekkür etti.
Akhisar Ticaret Borsası’nın açmış olduğu stantta Borsa Başkanı Alper Alhat’ın misafiri olan başkan Bertan ve Borsa üyeleri zeytincilik, üzümcülük ve incir sektörü hakkında bilgiler alarak verimli zamanlar geçirdi. İşbirliğini daha da arttırmanın gereğini vurgulayan Bertan, Akhisar Borsası heyetini en yakın zamanda Karacabey’e beklediklerini ve kurdukları standın örnek olduğunu belirtti. Alper Alhat ise, büyüyen ve güçlenen Karacabey Ticaret Borsası’nın çalışmalarını takdir ettiklerini ve işbirliği için her zaman hazır olduklarını ifade etti.
Toplam 4 holde gerçekleştirilen Fuardaki bütün holleri gezen Karacabey Ticaret Borsası heyeti ve üyeleri, stantları gezerek bilgi aldı ve ‘network’ ağını geliştirdi. Yeni bağlantılar kurarak bölgemizdeki ticareti ve üretimi arttırmanın gayreti içinde olan Borsa üyeleri böyle bir etkinliğe imza atıldığı için başta Yönetim Kurulu Başkanı Murad Bertan’a, Meclis Başkanı Halit Elbir’e, Genel Sekreter İbrahim Temel’e, Yönetim Kurulu, Meclis üyelerine ve personele kendilerine gösterdikleri ilgiden ve çalışmalarından ötürü teşekkür ettiler.
Başkan Murad Bertan, önümüzdeki yıl Türkiye’nin en büyük tarım fuarı olan İzmir Agroexpo fuarına Karacabey Ticaret Borsası olarak stand açıp Karacabey’in önemli tarım ve gıda ürünlerinin tanıtımının yapılmasının faydalı olacağını bir kez daha gözlemlediğini belirtti. Fuara katılan Borsa üyelerine, kamu ve sivil toplum kuruluşu yöneticilerine ve ilçe basınına teşekkür etti. Ayrıca Bertan, borsanın imkanları ölçüsünde yurtiçindeki fuarlara ve yine Kosgeb desteğiyle de yurtdışında düzenlenen fuarlara bu yıl içinde üyelerini götürmeye devam edeceğini ifade etti.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • Batı Trakya’dan başkan adaylarına açık mektup

   Batı Trakya’dan başkan adaylarına açık...

   AYDIN ÖMEROĞLU KÖŞE YAZISI Değerli Kardeşlerim, Başkan adaylarından Sayın Temel Karamollaoğlu, Sayın  Doğu Perinçek ve Sayın Selahattin Demirtaş’ın dışındaki adayların her biri değişik zamanlarda Batı...

  • “Aydınlıktan sadece yarasalar rahatsız olur”

   “Aydınlıktan sadece yarasalar ra...

   Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, geçtiğimiz hafta 10 bin öğrencinin katılımı ile tüm Türkiye'de büyük yankı bulan “Başkanımla Okuyorum” etkinliklerinin, geleceğimizin teminatı, bilgili ve okuyan nesiller...

  • Bin ailenin evine iftar yemeği ulaşıyor

   Bin ailenin evine iftar yemeği ulaşıyor

   Sosyal yardımlaşma ve dayanışma konusunda ön plana çıkan ilçelerden Karacabey'de, Ramazan ayının ulviyetine yakışan etkinlikler bu yıl da hız kesmeden devam diyor. Dayı Karacabey Derneği tarafından bakıma ve...

  • “Çözüm Perinçek”

   “Çözüm Perinçek”

   Cumhurbaşkanı Adayı Dr. Doğu Perinçek, Vatan Partisi'nin 24 Haziran seçimlerine ilişkin bildirgesini açıkladı. "Çözüm Perinçek " ana başlıklı bildirgenin sloganı Herkese İş- Üreten Millet - Teröre Son - Güçlü...

  • Coşkunun adı; 19 Mayıs

   Coşkunun adı; 19 Mayıs

   19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nın 99. yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Karacabey'de de coşkuyla kutlandı. Geçtiğimiz Cumartesi günü Cumhuriyet Alanı'nda Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR