Karacabey Meltem Gazetesi
» 
Başbakan’a Karacabey’den sevgi seli!
a aa
Tarih : 26 Şubat 2018 16:44
Başbakan’a Karacabey’den sevgi seli!
Başbakan’a Karacabey’den sevgi seli!
reklam

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Tofaş Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Bursa 6. Olağan İl Kongresi’ne katıldı. Geçtiğimiz Pazar günü Bursa’ya gelen Başbakan Binali Yıldırım’ı Karacabey’den de büyük katılım karşıladı. Belediye Başkanı Ali Özkan, AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Özenli ve Gençlik Kolları Başkanı Adem Coşkun’un öncülüğündeki organizasyonla ilçe geneli ve kırsal mahallelerden kaldırılan otobüslerle Karacabey halkı Başbakan için akın akın Bursa’ya aktı.

Bursa ve ilçelerinden binleri aşkın otobüsle katılan konuklar, FSM Hastane Meydanı’ndaki mitingi ve İl Kongresi’nin yapıldığı Tofaş Spor Salonu’nu hınca hınç doldurdu.

AK Parti Karacabey İlçe Başkanı Ertem İşcan, “Bursa’da büyük bir kalabalık ve sevgi seliyle karşılanan Başbakanımız ve AK Parti Genel Başkanvekilimiz Binali Yıldırım’ın ziyaretine Karacabey’den yoğun katılım sağladık. 1 ay önce AK Parti 5. Olağan İl Kadın Kolları Kongresi için Bursa’ya gelen Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı Karacabey’den coşkulu dev bir kalabalıkla nasıl karşıladıysak, Pazar günü de ilçe halkının adeta akın ettiği Bursa’da Karacabey bu defa da Başbakanına sahip çıktı. Başbakanımızı Bursa’da görmek bizlere çok büyük onur verdi. Teşkilatlarımızın özverili ve kusursuz organizasyonu ile ilçemizde yine tarih yazarak Başbakanımızı çok güçlü bir şekilde karşılamanın mutluluğunu yaşadık. Bu konuda Karacabey bir kez daha farkını ortaya koydu. Bizlere bu gururu yaşatan AK Parti İlçe Teşkilatı’ma ve ilçe halkıma şükranlarımı sunuyorum. İnanıyorum ki bu tarihi katılım, 2019’daki yerel ve genel seçimlerde sandığa da yansıyacaktır. Soğuk havaya karşın yoğun ilgi gösteren Karacabeylilere çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Partisinin İl Kongresi için Bursa’ya gelen Başbakan Binali Yıldırım ise, kongre öncesinde dışarıda dondurucu soğukta bekleyen coşkulu kalabalığa seslendi. Kongrelerin bir düğün ve şölen havasında geçtiğini belirten Başbakan Yıldırım, “Allah sizlerden razı olsun. Bu sevginiz, bu coşkunuz, muhabbetiniz,  birliğimiz ve kardeşliğimiz daim olsun. Türkiye; bölgede var olan, terör, kaos, Suriye ve Irak’ta devam eden iç savaş ve bütün bu olumsuzluklara rağmen sizlerin sayesinde, milletimiz sayesinde dimdik ayakta.” dedi.

Başbakan Yıldırım, partisinin Tofaş Spor Salonu’nda düzenlediği Bursa 6. Olağan İl Kongresi’nde yaptığı konuşmaya da Bursalıları selamlayarak başladı. Kongrenin hayırlara vesile olmasını dileyen Yıldırım, Bursa’nın yetiştirdiği tarihi şahsiyetleri anarak, ilçeleri selamladı.

AK Parti kongrelerinin büyük bir coşkuyla, yenilenme, tazelenme şuuruyla gerçekleştiğini ifade eden Yıldırım, “AK Parti kongreleri farklı. AK Parti’nin sadece il kongresi bile başka partilerin büyük kongrelerinden kat kat fazla büyük coşkuyla, heyecanla, salonlara sığmıyor, meydanları dolduruyor. İşte AK Parti, 15 yıl sonra yine milletin umudu olmaya devam ediyor.” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, “Bugüne kadar elde ettiğimiz her başarıda, kadın kollarımızın, gençlik kollarımızın katkıları çok ama çok büyük. Kadınlarımızın incelikleri, düşünceleri, zarafeti, siyasetimizin daima belirleyicisi olmuştur. Gençlerimiz, AK Parti hareketinin her daim güç kaynağı olmuştur.” ifadesini kullandı.

Bursa’nın Osmanlı İmparatorluğu’nun doğduğu topraklar olduğunu hatırlatan Yıldırım, “Bursa bu coğrafyanın gördüğü en büyük medeniyetin temellerinin atıldığı yerdir. Hazar kıyılarından, Avrupa’nın derinliğine kadar uzanan o muhteşem rüyanın gerçeğe döndüğü şehirdir. Ben Bursa’ya her geldiğimde, Bursa’yı adeta bir çiçek bahçesi gibi rengarenk görüyorum.” diye konuştu.

Yıldırım, “Kutlu yolculuğa” çıktıkları ilk günden beri Bursalılar’ın kendileriyle birlikte olduğunu kaydetti. Yıldırım, tezahüratlar üzerine, “Biz sizlerle gurur duyuyoruz, biz gençlerle gurur duyuyoruz. AK kadınlarla gurur duyuyoruz. Yol arkadaşlarımızla gurur duyuyoruz. Sizler bu davaya ilk günden sahip çıktınız, bizi yalnız bırakmadınız. 2002’de yola çıkarken yüzde 41 destek oldunuz. 15 Kasım’da yüzde 54’le yolumuzu, önümüzü açtınız. 2017 halk oylamasında, yüzde 53 ile büyük Türkiye’ye, Türkiye’nin geleceğine ‘Evet’ dediniz. Bursa, gençler, hanımlar, beyler, 2019’a hazır mıyız? Yeni bir destan yazacak mıyız?” diye salona sordu.

Salondan aldığı cevap üzerine Yıldırım, “Bursa işi bitirmiş, Bursa tamam diyor, bu iş tamam diyor, size yakışan da bu. Bursa’ya yakışan da budur. AK Kadınlar, AK Gençler özellikle sizlere sesleniyorum; yükün ağırlığı sizlerin omzunda, gayretlerinizi ne kadar takdir etsek azdır. Bugüne kadar elde ettiğimiz her başarıda, kadın kollarımızın, gençlik kollarımızın katkıları çok ama çok büyük.      Kadınlarımızın incelikleri, düşünceleri, zarafeti siyasetimizin daima belirleyicisi olmuştur. Gençlerimiz, AK Parti hareketinin her daim güç kaynağı olmuştur. Sağ olun, var olun. Bugünkü kongremizle birlikte kaldığımız yerden, aynı aşk, aynı şevkle yola devam, yürümeye var mısınız?” ifadelerini kullandı.

Vatan sevdası, millet aşkıyla gece gündüz çalışacaklarını kaydeden Yıldırım, şunları söyledi: “Kimseyi dışlamadan, ayrım gayrım yapmadan, kimseyi ötekileştirmeden, eğitimden sağlığa, emniyetten ulaşıma yeni projelerle yeni hizmetlerle millete hizmet yolunda devam diyoruz. AK Parti siyasetinin neferleri olarak, her buluşmamızda her kongremizde bu ülkeye, bu güzel vatana hizmet aşkımızı tazeliyoruz. Biz Türkiye’nin her bir karış toprağına sevdalıyız. Her bir insanına muhabbetle bağlıyız. Bizim siyasetimiz, insanın ve ülkenin mutluluğunu esas alan bir siyasettir. Bizim siyasetimiz adaleti, merhameti hakkaniyeti vazgeçilmez değerler olarak kabul eder. Bizim siyasetimiz darda olanın yardımına koşan, zalime karşı mazlumun yanında olmaktan asla çekinmeyen bir siyaset. Dünyaya açığız. Hiçbir milletin düşmanı değiliz, herkese dostuz. Milletimiz 15 yıldır bu yüzden Türkiye’nin yönetimini AK kadrolara teslim ediyor, Recep Tayyip Erdoğan ve onun arkadaşlarına teslim ediyor. Allah’a hamdolsun, milletimizle el ele vererek hem siyasi, hem ekonomik istikrarı sağlayarak bugünlere geldik. Dünyanın en güçlü ekonomilerinin bile krize girdiği bir dönemde Türkiye büyümeye, kalkınmaya devam ediyor. Ekonomide seferberlik ruhuyla başladığımız 2017 rekor büyümesi, ihracat ve istihdam artışı ile devam ediyor. Allah memleketimizin bereketini arttırıyor, emeklerimizin sonuçlarını veriyor.” dedi.

Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: “Her daim milletle beraber yürüdük. İstiklalimizi, cumhuriyetimizi ve demokrasimizi tehdit eden bütün şer odaklarına karşı mücadelemiz devam edecek. Türkiye Cumhuriyeti’ni artık hiç kimse hiçbir güç darbeyle, terörle, tuzaklarla durduramayacak. Yürüyüşünü kesemeyecek. Türkiye’nin ekonomisi sağlam, istikrarlı. Yıllardır atlattığımız nice badirelere rağmen kararlı bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. Zeytin Dalı Harekatı ile terör örgütlerini bertaraf ediyoruz. Mehmetçiğimiz Afrin’de destan yazıyor. Bursa’dan Osmanlı’nın başşehrinden kahramanlarımıza selam gönderiyoruz. Allah yar ve yardımcıları olsun.” şeklinde konuştu.

“Bizi Afrin’e götür” sloganları

Bu arada, miting alanındaki bir grup, “Bizi Afrin’e götür” diye slogan attı. Yıldırım, “Gençler! Şimdi orası avuç içi kadar yer. Kahramanlarımız gereken neyse yapıyor. Ama ihtiyaç olduğunda biliyorum ki 81 milyon vatan evladı bu bayrak için, bu vatan için dimdik hazır olacak. Sizlere güveniyoruz. Sadece hudutlarımızın güvenliğini sağlamakla kalmayacağız. Aynı zamanda mazlum ve mağdur milletlerin, bütün kardeşlerimizin de güvencesi olacağız. Bunu, her şeyden önce vatandaşlarımızın can ve mal emniyeti için yapacağız. Suriye topraklarında yuvalanan teröristlerin yarın daha büyük belaya sebep olmaması için yapacağız. Bölgedeki acının son bulması için yapacağız.

Suriyeli kardeşlerimizin işgal edilen vatanlarına geri dönmeleri için yapacağız. Ülkemizin ve milletimizin güvenliği için yapacağız. Terör örgütlerini maşa olarak kiralık şebeke olarak kullanan emperyalistler bölgede asla amaçlarına ulaşamayacak. Türkiye’nin dostluğu değerlidir. Bunu kaybedenler, hüsrana uğrar, perişan olurlar. Zeytin Dalı’na katılan evlatlarımız, bu ideallerle, hudutlarımızın izzeti, şerefimizin bekçisidir, koruyucusudur. Türkiye bütün engelleme girişimlerine rağmen 2023 hedeflerine, Cumhuriyetimizin 100. yıl hedeflerine adım adım kararlı bir şekilde yürüyor. Sanayide çarklar dönüyor, üretim artışı devam ediyor. Aralık ayında sanayi üretim endeksi bir önceki aya göre yüzde 9 arttı. Bu ülkeye güveni gösteriyor. Bu geleceğe güveni gösteriyor.” diye konuştu.

“Yerli otomobil 2019’da çıkıyor”

Bursa’nın sanayi ve üretim şehri olduğunun altını çizen Yıldırım, “Hükümet olarak AR-GE kapasitemizi daha da arttıracağız. Teknoloji transferini hızlandırarak yerli ve milli ürünleri daha çok üreteceğiz. Bursa Türkiye’nin ekonomisinin lokomotifi. Bursa, üretim, yatırım, yenilik ve tasarım demek. Bursa otomotivin başşehri. Otomotiv üretimi, yan sektörleriyle birlikte sanayi açısından ihracat açısından çok önemli. Türkiye, son 15 yılda otomotiv üretiminde Avrupa’da 5, dünyada 15. sıraya yükseldi. 2017 yılında toplam otomotiv üretimi 1,5 milyarı aştı. Böylece Türkiye’nin en büyük ihracat kalemini otomotiv ihracatı oluşturuyor. 2017 yılında 28 milyar dolar ihracat yaptık. Yerli otomobil üretmek, ülkemiz açısından artık mesele değil. Bir mecburiyete dönüştü. İnşallah bu hedefimizi de gerçekleştireceğiz. Bilim Sanayi Teknoloji Bakanı’mız bizzat yerli otomobil projesini takip ediyor. Yerli otomobilin ilk örneğini 2019’da, seri üretimini de 2021’de bitirmiş olacağız.” dedi.

“Bursa’ya 16 yılda 29 milyarlık yatırım”

Yıldırım, “Bir yandan istikrar ve güven içinde ekmeğimizi büyütürken, bir yandan da ülkemizin başına musallat olan şer odaklarıyla mücadeleye devam ediyoruz. Bursa her şeyin en güzelini hak ediyor. Bursa’ya ne yapsak azdır. Çünkü Bursa kazanan şehir. Üreten şehir. Türkiye’yi büyüten şehir. İhracatın öncü şehirlerinden biridir. Her alanda geliştirmek için Bursa’ya son 16 yıl içinde tam 29 milyar yatırım ve destek verdik. Bursa’nın 2002’de 3,5 milyar olan ihracatı, 2017 sonu itibariyle 10 milyarı aştı. Bursa’da eğitimi daha kaliteli hale getirmek için 7786 yeni derslik kazandırdık. Üniversitelerimizin gelişmelerini büyümelerini sağladık. 2002 yılında Uludağ Üniversitesi’nin 38700 öğrencisi varken, bugün Uludağ Üniversitesi’nin 75 bin öğrencisi var. Uludağ Üniversitesi’nde teknokent ve kültür merkezini açtık. 2010’da Uludağ Üniversitesi’nin yanı sıra Bursa Teknik Üniversitesi’ni de kurduk. Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksek Okulu, Orhangazi Üniversitelerini de şehrimize kazandırdık.” şeklinde konuştu.

Bursa’ya yapılan yatırımlardan bahseden Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bursa 59 sağlık tesisi kazandı. 14 yeni hastane, 10 adet ek bina. 3 ağız ve diş sağlığı merkezi, 37 adet birinci kademe sağlık tesisi yaptık. Bunların yapımında şüphesiz bir dönem Sağlık ve Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı yapan Mehmet Müezzinoğlu’nun büyük emekleri var. 5 milyonluk bölge nüfusuna hizmet edecek şehir hastanesi çalışmaları da hızla devam ediyor. 2003 yılına kadar Bursa’da sadece 136 kilometre bölünmüş yol vardı. 15 yılda buna 400 kilometre bölünmüş yol ilave ettik. Bursa’yı Kütahya, Balıkesir, Kocaeli, Eskişehir, Çanakkale, İstanbul’a bölünmüş yollarla bağladık. Toplam 80 kilometre uzunluğunda Bursa çevre otoyolunun tamamını hizmete aldık. İstanbul-İzmir otoyolu Osmangazi Köprüsü hizmete girdi. İstanbul-Bursa arası komşu kapısına döndü. İstanbullular 45 dakikada Bursa’nın merkezinde İskender yiyip alışveriş yaparak geri dönüyor. İstanbul’un bir yakasından diğerine geçmektense Bursa’ya gelmek daha da kolay hale geldi. Türkiye’nin 4 büyük şehrini otoyollarla tren hatlarıyla birbirine bağlıyoruz. Yüksek hızlı trende, Bursa-Yenişehir-Bilecik üzerinden bağlanacak hızlı tren inşaatı devam ediyor. Arazinin bütün zorluklarına rağmen önümüzdeki 2 yıl içinde burayı da hizmete almış olacağız. Yine önümüzdeki sene Bursa-Bilecek, Yenişehir-Bilecik bölünmüş yolunu da bitireceğiz. 1 milyar 300 milyon lira tarıma destek verdik. 2017 yılında genç çiftçi projesiyle 190 projeye kaynak temin ettik. İpekböceğine desteğimiz devam ediyor. Bursa’da gen fabrikası kurduk, Kosgeb ile 15 yılda 19347 işletmeye destek sağladık. 22 bin 771 işletmeye 1 milyardan fazla kredi verdik. Bursa’da 2002 yılından önce 8 tane organize sanayi bölgesi vardı. Bugün 18 sanayi bölgesinde 166 bin Bursalı kardeşimiz aş iş sahibi oldu. İnşallah, 2019’da ülkemizi, milletimizi hak ettiği yere getirmek için canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin birliği için, beraberliği için tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ülküsü için canla başla, liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde çalışacağız.”

Öte yandan AK Parti Bursa İl Teşkilatı’nın 6. Olağan Kongresi’ne; Başbakan Binali Yıldırım’ın yanı sıra Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Bursa Milletvekilleri ile çok sayıda partili katıldı.

Karacabey İl delegelerinin de oy kullandığı kongrede, atamayla göreve getirilen Ayhan Salman, bu kez seçilmiş olarak AK Parti İl Başkanlığı’na devam edecek.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • CHP’NİN TOSUNCUĞUNA AKKUŞ KORUMASI

   CHP’NİN TOSUNCUĞUNA AKKUŞ KORUMASI

   İBRAHİM BURSALI'NIN HABERİ *CHP Karacabey Örgütünün, Kurultay Delegesi Sinan Çiftçi ile ilgili ihraç istemi kınamayla geçiştirildi. İl Başkanı Hüseyin Akkuş'un bu konuda ikili oynadığı belirtildi....

  • Birileri kaldırım işgallerinden nemalanıyor mu?

   Birileri kaldırım işgallerinden nemala...

   *Esnafların parsellediği yaya kaldırımları geçit vermiyor. Vatandaş, yaya kaldırımları işgal altında olduğu için ana yola inmek zorunda kalıyor. AKP'li Belediyenin yıllardır çözüm üretmediği için özellikle...

  • GÖNÜLLERİN BAŞKANI AVİL GERİ DÖNÜYOR!

   GÖNÜLLERİN BAŞKANI AVİL GERİ DÖNÜYOR!

   Karacabey Cumhuriyet Halk Partisi'nde, Gönül Avil sesleri yükselmeye başladı. Genel Merkezin isteği üzerine, 17/12/2019 Salı günü tek listeyle yapılacak olan kongrede CHP İlçe Başkanlığına yeniden aday olması...

  • AK Parti’de delege seçimleri başlıyor!

   AK Parti’de delege seçimleri ba...

   AK Parti Genel Merkezi'nce ileri bir tarihe ertelenen delege seçimlerinin Karacabey'de 13 Aralık Cuma günü başlayacağı öğrenildi. 85 mahalledeki AK Parti üyeleri, delegeleri belirlemek üzere sandığa...

  • Karacabey’de parke taşı çalışmaları sürüyor

   Karacabey’de parke taşı çalışmal...

   *Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçe genelinde kırsal-kent merkezi ayrımı olmaksızın parke taşı çalışmalarının hızla devam ettiğini ifade ederek, devam eden çalışmaları yerinde denetledi. Özkan, “Bu...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR