Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacabey Meltem Gazetesi
» 
ASGD’NİN SAHTE PASAPORT SKANDALI!
a aa
Tarih : 15 Temmuz 2019 20:18
ASGD’NİN SAHTE PASAPORT SKANDALI!
ASGD’NİN SAHTE PASAPORT SKANDALI!
reklam

Merkezi Bursa’da bulunan Anadolu Spor Gazetecileri Derneği, (ASGD) tarafından düzenlenen, ‘Anadolu’dan Balkanlara Uluslararası Kültür Köprüsü’ gezisi adı altında gazeteci olmayan 37 kişiye özel Hizmet Pasaportu skandalı ortaya çıktı.
Büyük yankı uyandıran rezillik, Bursa Valiliği tarafından iptal edildi.
ASGD Genel Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Vekili İbrahim Erdoğan tarafından 3-9 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen ve Bulgaristan, Sırbistan, Bosna-Hersek, Kuzey Makedonya, Kosova, Yunanistan’ı kapsayan gezisinin altından sahtekarlık çıkması, özellikle gazeteciler arasında rahatsızlık yarattı.
ASGD, sözde 60 üye gazetecinin ‘Anadolu’dan Balkanlara Uluslararası Kültür Köprüsü’ kapsamında Balkan ülkelerinde çeşitli etkinliklere katılacağı gerekçesiyle Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden ücretsiz otobüs talep etti.
Bursa Büyükşehir Belediyesi, ASGD’nin, sözde gazeteciler adına düzenlenen “Uydurma etkinlik” için istenen ücretsiz otobüsleri tahsis etti. Ardından ise Yunanistan ve Bulgaristan geçişlerinde gazetecilerin vize sorunu yaşamaması için Bursa Valiliğinden Hizmet Pasaportu istendi.
Valilik Balkanlardaki etkinliklere katılacak 39 gazeteci için seyahat süresince Yunanistan ve Bulgaristan’dan vizesiz geçiş sağlayan Hizmet Pasaportu talebini uygun buldu.
Bursa Valisi Yakup Canbolat, ASGD’nin ‘gazeteci’ oldukları gerekçesiyle gri renkli Hizmet Pasaportu tahsis edilenlerin büyük bir bölümünün gazeteci olmadığı bilgisi üzerine harekete geçti.
Vali Canbolat’ın talimatı ile Gri Pasaport verilen 39 kişinin incelemesi sonucu sadece 2’sinin gazeteci olduğu anlaşıldı. Bunun üzerine gazeteci olmayan 37 kişinin Gri Pasaportu iptal edildi.
ASGD tarafından Balkan ülkelerine çeşitli etkinliklere katılacağı bahanesiyle yapılacak seyahatin aslında turistik bir gezi olduğu ve buna benzer uydurma etkinliklerin sık sık düzenlendiği ortaya çaktı.
Bir turizm firması tarafından koordine edilen geziyi katılacak gazetecilerden ücret alınmadığı, gazeteci olmayan katılımcıların ise 1500 TL ücret ödediği bildirildi.
ASGD tarafından turistik seyahate katılacakların vize sorununu aşmak için Bursa Valiliğine ‘gazeteci’ gibi gösterilerek Gri Pasaport çıkartılması sağlanan konu ile ilgili soruşturma başlatıldı.
Bursa’daki gazetecilik meslek örgütleri, gazetecilik mesleğini suistimal ederek kamunun imkânlarıyla ticari amaçlı turistik seyahat organize eden ASGD ve yönetimini kınadı.
İbrahim Erdoğan’ın, ASGD Genel Başkanlığı ile TGF Genel Başkan Vekilliğinden istifa ettiği belirtiliyor.

Etiketler :

DİĞER BÖLGE HABERLERİ

  • DOMATES ÜRETİCİSİ İSYANLARDA

   DOMATES ÜRETİCİSİ İSYANLARDA

   *Tek taraflı sözleşme imzalatarak ekim yaptıran fabrikaların, el altından da açıktan ekim yapılmasına destek vermesiyle ikili oynadığını eleştiren domates üreticisi ateş püskürüyor. Karacabeyli domates...

  • Son başvuru 30 Eylül!

   Son başvuru 30 Eylül!

   Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, 2006 yılından bu yana uygulanan “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı”nın 13. etabı ile ilgili tanıtım toplantısı önceki gün Karacabey Ziraat Odası'nda...

  • Belediyespor kadrosuna güç katıyor!

   Belediyespor kadrosuna güç katıyor!

   Spor Toto 3. Lig'deki temsilcimiz Karacabey Belediyespor kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Kadrosuna yeni transferler katmaya devam eden Karacabey Belediyespor 6 yeni sporcu ile sözleşme imzaladı....

  • Özkan’a Anıtkabir tepkisi!

   Özkan’a Anıtkabir tepkisi!

   Cumhuriyet Halk Partisi Karacabey İlçe Başkanı Süleyman Tuğ, Belediye Başkanı Ali Özkan'ın 19 Ağustos 2019 tarihinde atmış olduğu tweette büyük tepki gösterdi. Tweett'inde Başkan Özkan, “Ekrem İmamoğlu sizce...

  • Karacabey plajlarının suyu temiz çıktı

   Karacabey plajlarının suyu temiz çıktı

   Karacabey Yeniköy, Malkara ve Kurşunlu plajlarının "yüzülebilir" olduğu tespit edildi. İl Sağlık Müdürlüğünce hazırlanan Ağustos Ayı Deniz Kirliliği İzleme Raporu'na göre 100 mililitrede bulunan bakteri...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNÜN HABERLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR