Yeniköy’de ıhlamur festivali

Karacabey Yeniköy’de Belediye’nin organizasyonunda 1. Kültür, Sanat ve Ihlamur Festivali düzenleniyor.
Yeniköy’de 12 -19 Temmuz 2008 tarihleri arasında düzenlenecek 1. Kültür, Sanat ve Ihlamur Festivali hakkında bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Meral Eren ve tertip komitesi, dün düzenlediği basın toplantısında festivali gelenekselleştirmek istediklerini söyledi.
Eren, etkinliğin sekiz gün süreceğini ve Yeniköy’ün bölgedeki tanıtımına büyük katkı sağlayacağını belirtti. Yeniköy’ün doğal güzelliklerini bugüne kadar bozulmadan koruyan ender tatil merkezlerinden biri olduğunu dile getiren Meral Eren, 1. Kültür, Sanat ve Ihlamur Festivali’nin 12 Temmuz 2008 Cumartesi günü akşamı Belediye Başkanı Ergün Koç’un konuşmasıyla açılacağını ve aynı akşam halk konseri ile tatilcilerin coşkulu saatler yaşayacağını kaydetti. Türkiye’de ıhlamur üretiminin üçte birini karşılayan, ayrıca deniz ile ormandan gelen çift kat oksijeni ile sağlıklı bir yaşam merkezi olan Yeniköy’deki etkinlikte, dağ yürüyüşü, balık tutma yarışı, tavla turnuvası, beach voleybol turnuvası, saç show, güzellik yarışması, bisiklet yarışı, Karadenizliler gecesi, roman gecesi, halk oyunları gösterileri ve çeşitli müzik grupları sahne alacak. Festival sürpriz sanatçıların yer alacağı bir halk konseri ile son bulacak.
Tertip Komitesi, her akşam çeşitli aktivitelerin sergileneceği festivalin beşinci gününde Karacabey Ziraat Odası’nın katkılarıyla ıhlamur tanıtım programı yapılacağını ve Yeniköy’deki ıhlamur hasadında birinci gelen üreticiye ödül verileceğini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.