Yaz Spor Okulları’na kayıtlar sürüyor

Karacabey Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün düzenlediği “2009 Yaz Spor Okulları”na kayıtlar tüm hızıyla sürüyor.
Gençlik ve Spor Müdürü Şaban Bayraktar, 01 Temmuz 30 Ağustos arasında gerçekleşecek yaz okullarının iki dönem halinde yapılacağını belirtti. 6-14 yaş grubu çocukların alınacağı yaz spor okullarının ilk dönemi 01-31 Temmuz’da, ikinci dönemi ise 03-30 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.
Atatürk Spor Salonu ve M. Fehmi Gerçekler Stadyumu’nda uzman Beden Eğitimi öğretmenleri tarafından, basketbol, voleybol, futbol, masa tenisi, satranç, eğitsel oyunlar, halk oyunları ve yüzme branşlarında dersler verilecek
Yüzme okuluna kayıt yaptıran öğrenciler Bursa Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün yüzme havuzundan yararlanacaklar. Yaz Spor Okulları’nda öğrenciler, yaşlarına göre 6-9, 9-11, 11-14 gruplara ayrılıyor.
Yaz Spor Okullarına katılım için öğrenci velilerinin Atatürk Spor Salonu’nda bulunan Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne fotoğraf, sağlık raporu ve kimlikle başvurmaları gerekiyor. Şaban Bayraktar, Yaz Spor Okulları’nda verilen eğitimle öğrencilerin fiziksel, zihinsel, sosyal ve kültürel gelişiminin sağlanması ve yaz tatilinin verimli bir şekilde değerlendirilmesini hedeflediklerini belirterek, 676 30 29 14 81 numaralı telefondan veya müdürlüğe başvurulması halinde detaylı bilginin verileceğini kaydetti.
Şehit, gazi çocukları ve yoksul ailelerin durumlarını belgelemeleri halinde Yaz Spor Okulu’na kayıtta ücret alınmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.