‘Trafik Haftası’ kutlanıyor

‘Trafik Haftası’ kutlanıyor
Karacabey’de “Karayolu Trafik Haftası” 07 Mayıs günü Emniyet Müdürlüğü Ek Hizmet Binası Bahçesi’ndeki açılış töreniyle başlayacak.
Trafik Güvenliğinin sağlanabilmesi ve devam ettirebilmesi amacıyla, tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de her yıl Mayıs ayının ilk Cumartesi günü “Uluslararası Karayolu Trafik Güvenliği Günü” bu günü takip eden hafta ise “Karayolu Trafik Haftası” olarak değerlendirilmektedir.
Açılış töreni bitiminde Bursa Caddesi’nden şehir merkezi istikametine seyreden araçlar durdurularak, sürücülere trafik güvenliği ile ilgili broşür ile çiçek takdim edilecek.
Etkinlikler çerçevesinde ayrıca, Şoförler ve Otomobilciler Odası’nca belirlenen yılın sürücüleri ve ‘Trafik’ konulu yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeler verilecek.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kaymakam Dursun Balaban, trafik haftasının önemine değindi.
Kaymakam Balaban, insanların hayatını büyük ölçüde kolaylaştıran taşıtların, yerinde ve zamanında daha dikkatli kullanıldığı zaman yararlı olduğunu kaydetti. Özellikle çocuklara bu bilincin aşılanması gerektiğini vurgulayan Balaban “Trafikte bir canavar değil, melek olmalıyız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.