Seyran İlköğretim’den bir ilk daha

Seyran İlköğretim’den bir ilk daha
Karacabey Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Her Köyde Bayram Var” projesine Bursa’da Mart ayının örnek okulu seçilen Seyran İlköğretim Okulu destek verdi.
Bir ilke daha imza atan Seyran İlköğretim Okulu, proje kapsamında kendi taşıma bölgesinde bulunan köylerde 23 Nisan şenliklerine devam ediyor.
İlk olarak 3 yıl önce Ekinli, Çeşnigir ve Canbaz köylerine bayram neşesini taşıyan Seyran İlköğretim Okulu, bu yıl da bayramı en uzak taşıma mesafesinde (20 km) bulunan Ballıkaya köyünde kutladı.
Önceki gün kendi servis araçlarıyla Ballıkaya’ya giden, öğretmen ve öğrencilerden oluşan kalabalık grup, köy halkı tarafından sevinçle karşılandı.
Okul Müdürü Menderes Girgin önderliğindeki şenlikte, 1993 yılında taşıma kapsamına alınan ve yıllardır özlem duyulan bayram coşkusunun köylerde yaşatmak olduğu vurgulandı.
Uygulamanın önümüzdeki yıllarda da diğer köylerde yineleneceği müjdesi verildi.
Bando eşliğinde yürüyüşle başlayan tören, öğrencilerin şarkı, şiir, oyun ve skeçlerden oluşan gösterilerini Ballıkaya halkına sunması ile sürdü. Büyük heyecan ve beğeni ile izlenen tören sonunda öğrencilere köy halkının hazırladığı ikramlar sunuldu.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Turhan, “Her Köyde Bayram Var” projesine tam destek verdiklerini belirterek, diğer taşıma merkezi okulların da benzer çalışmalar yapmasının yararlı olacağını sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.