Karacabey’de korkutan balık ölümleri

Balıkesir sınırlarından gelerek  Karacabey Canbolu Deresi’nde yaşanan balık ölümleri, vatandaşların ve çevrecilerin tepkisine neden oldu.

Canbolu Deresi’nde dün sabah erken saatlerinde balıkçıklar tarafından fark edilen kıyıya vurmuş balıkların ölüm sebebinin araştırılması istendi.  Karacabeyli balıkçı Yusuf Kenar, çocukluğunda bu derenin suyunu içtiklerini, yıllarca burada balıkçılık yaptığını ve tuttuğu balıklar sayesinde iki çocuğunu okuttuğunu söyledi.  Balık ölümlerine üzüldüğünü belirten Yusuf Kenar şöyle dedi: “Dereye bu şekilde mi sahip çıkılıyor. Şuan elimde bulunan bu yayın balığının nesli buralarda tükeniyor. Son 4- 5 yıldır yüzümüzü güldüren şu yayın balığını gördükçe gözlerim yaşarıyor. Bana 2 oltaya ceza kesenler nerde?  Çok rica ediyorum yetkililerden bu konuya bir çare bulsunlar. Sesimizi duysunlar artık” dedi.

Vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine Karacabey İlçe Tarım Müdürlüğü dereden su örnekleri alarak incelenmek üzere laboratuvara gönderdi.

2 thoughts on “Karacabey’de korkutan balık ölümleri

 • zeybektakip@hotmail.com'
  31 Ağustos 2017 tarihinde, saat 12:59
  Permalink

  Bunun sebebi belli uzun zamandır kapalı olan susurluk şeker pancarı işleme merkezinin açılması haberini okuduğumda atıkları için gerekli önlem alınmazsa bunun yaşanacağını habere yorum olarak yazmıştım. Sonuç olarak hiç şaşırmadım . Olacağı buydun .

  Yanıtla
 • zeybektakip@hotmail.com'
  31 Ağustos 2017 tarihinde, saat 12:59
  Permalink

  Bunun sebebi belli uzun zamandır kapalı olan susurluk şeker pancarı işleme merkezinin açılması haberini okuduğumda atıkları için gerekli önlem alınmazsa bunun yaşanacağını habere yorum olarak yazmıştım. Sonuç olarak hiç şaşırmadım . Olacağı buydu.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir